Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-14

  • 90 331
  • 746
# 210
Те може да не искат да продават. Ако ти искаш да си пуснеш наемател, а има вътре друг, който си живее - и пуши, пие, и има голямо куче, ти нищо не можеш да му кажеш - все пак, човекът си е у тях.
Виж целия пост
# 211
Малко съм предубеден към публичната продан.
Първо, с оглед на срока за превеждането на цялата сума(колко е, седмица, 10 дни?), се предполага че е силно препоръчително парите да са налични, тоест тепърва да се уговаря ипотека с банка(да се вадят и представят всички документи) ми се струва, че няма да стигне времето.
Второ, това с проучването на ЧСИ, че и на собствениците...ми се вижда вятър история. Какво ще ми помогне като разбера, че собственикът е заборчял и на кучетата, че работи като строител и се осигурява на минималната, а си прибира парите кеш, не могат да запорират кеш и има възбрани...
Отделно ако даден имот е толкова скандален като състояние и начална цена...въобще няма да стигне до широката публика, ЧСИ си имат мрежа от "партьори", където са си на %, обаждат им се и...така че тук презумцията, е че стигнало ли се е до това редовият клиент да му ходи на търг, значи няма да направи "удара на века".
Търговия с "вътрешна информация", с нея се прави удар. Така е по цял свят(за всичко), всеки гледа да е с крачка пред останалите и това е начинът да се осигури предимство, затова е и забранено, но...
Не че няма да се намери някой обикновен човечец, на който му е изпаднало "на далавера" нещо от публичните продани, но ме съмнява това да е масовият случай.
Виж целия пост
# 212
Да, не е разумно да купуваш част от имот, ако не си сам собственик вътре. Аз така дебна една продажба, на друга част от магазин, в който ние сме съсобственици. Ама то недостроено, замразено и въпреки това не ми се иска някой да купи квадратите да другата собственичка. По - добре ние да ги купим, те са малко пък и недостроено се надявам на търга никой да не се яви.  newsm78 Знам ли де. Трябва да е малка сумата, та май ще трябва да участвам на търг Thinking Thinking И то може би с 2 оферти поне... въпреки че да наливам пари в недостроено и бея яснота какво ще става и това е глупаво ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 213
Малко съм предубеден към публичната продан.
Първо, с оглед на срока за превеждането на цялата сума(колко е, седмица, 10 дни?), се предполага че е силно препоръчително парите да са налични, тоест тепърва да се уговаря ипотека с банка(да се вадят и представят всички документи) ми се струва, че няма да стигне времето.
Второ, това с проучването на ЧСИ, че и на собствениците...ми се вижда вятър история. Какво ще ми помогне като разбера, че собственикът е заборчял и на кучетата, че работи като строител и се осигурява на минималната, а си прибира парите кеш, не могат да запорират кеш и има възбрани...
Отделно ако даден имот е толкова скандален като състояние и начална цена...въобще няма да стигне до широката публика, ЧСИ си имат мрежа от "партьори", където са си на %, обаждат им се и...така че тук презумцията, е че стигнало ли се е до това редовият клиент да му ходи на търг, значи няма да направи "удара на века".
Търговия с "вътрешна информация", с нея се прави удар. Така е по цял свят(за всичко), всеки гледа да е с крачка пред останалите и това е начинът да се осигури предимство, затова е и забранено, но...
Не че няма да се намери някой обикновен човечец, на който му е изпаднало "на далавера" нещо от публичните продани, но ме съмнява това да е масовият случай.
Първо, с ипотека няма как да стане. Срокът е прекалено малък и дори да има предварително одобрение за кредита пак няма достатъчно време. Може само с потребителски или с ипотека на друг имот
Второ, теб собственика не те интересува какви борчове има. Ти купуваш имота чист като сълза. Дори да има сметки за ток или парно това няма значение, отварят се нови партиди и това е.  Wink
Отделно съдебния изпълнител обявява имота на много места. Не е длъжен да го обяви в имот.бг, макар, че и това се случва. Всичко се следи и  т.н. Единственият вариант е собственика да иска да си купи имота и поставено лице на съдебния изпълнител да му поиска сума, за да не играе на търга. Случва се рядко и то не не толкова искани имоти.
Обикновен човек, като майка ми, си купи два имота преди години, докато все още витаеха такива слухове, че не купуваш имот, а проблеми  Mr. Green
Сега вече често сумата на търговете надминава пазарната цена на имота, особено в София  Wink
Виж целия пост
# 214
Тогава кой купува тези по-скъпи от пазарните цени имоти?
Виж целия пост
# 215
В предишната тема писах за търг, на който присъствахме. Хората като искаме нещо не мислим рационално. Беше двустаен, НС, Манастирски Ливади Запад, 50м2 (60 с общи части) тръжната начална цена беше 58 и нещо. 2014 година става това. Майка ми даде цена 68 и нещо с идеята да не наддава повече. Имаше над 30 човека в едно мазе, само двама бяха дали по-висока от нейната цена при отварянето. Впоследствие този апартамент стигна над 99 000 лева като наддаваха трима  Shocked
Ние с ММ месец по-късно купихме абсолютно същия за 43 000 евро, само че западен, а онзи беше източен.  И така  Wink
Виж целия пост
# 216
Първо, с ипотека няма как да стане.

Това абсолютно не е вярно. Този мач съм го играл, 2003 година, когато банките бяха далеч по-тромави от сега ... Лошото е, че сега участват доста хора на търговете и вече не е изгодно.
А ЧСИ-тата измислиха нова схема да печелят. Бавят парите от задатъка за участие. При 30 участника това прави 300 %. Като ги забавят половин година, даже и при ниска лихва ей ти едни немъчени пари.
Виж целия пост
# 217
Участвала съм като купувач или като представител на купувач на 20+ продани, единственият случай, при който имаше забавяне от повече от 24 часа за връщането на задатъка беше когато пуснах молба за връщането му в петък вечер. Понеделник следобед беше по сметката на наддавача. Кой е този ЧСИ, който е направил такова забавяне? Да не би да е имало процесуален проблем, който да наложи задържането на задатъците? Примерно спечелилият да не е превел парите или да е имало някакво обжалване? Това се случва, но не е "схема", а нормален риск. Все пак който го е страх от мечки, да не ходи в гората.
Виж целия пост
# 218
Първо, с ипотека няма как да стане.

Това абсолютно не е вярно. Този мач съм го играл, 2003 година, когато банките бяха далеч по-тромави от сега ... Лошото е, че сега участват доста хора на търговете и вече не е изгодно.
А ЧСИ-тата измислиха нова схема да печелят. Бавят парите от задатъка за участие. При 30 участника това прави 300 %. Като ги забавят половин година, даже и при ниска лихва ей ти едни немъчени пари.
Това в червеното е абсолютно невярно и заблуждаващо. Колкото и убедено да го пиешете, не отговаря на истината. Моля да ми изясните и системата как за една седмицс може да се изтегли ипотечен заем без подготовка за имот, спечелен на търг от публична продан  Peace
Виж целия пост
# 219
Първо, с ипотека няма как да стане.

Това абсолютно не е вярно. Този мач съм го играл, 2003 година, когато банките бяха далеч по-тромави от сега ... Лошото е, че сега участват доста хора на търговете и вече не е изгодно.
А ЧСИ-тата измислиха нова схема да печелят. Бавят парите от задатъка за участие. При 30 участника това прави 300 %. Като ги забавят половин година, даже и при ниска лихва ей ти едни немъчени пари.
Това в червеното е абсолютно невярно и заблуждаващо. Колкото и убедено да го пиешете, не отговаря на истината. Моля да ми изясните и системата как за една седмицс може да се изтегли ипотечен заем без подготовка за имот, спечелен на търг от публична продан  Peace
На нас само оценката на имота от оценител на ПИБ ни отнема една седмица. И едно от изискванията за финалното одобрение е да има предварителен договор.
Виж целия пост
# 220
Обяснете ми как ап. 71м2 с общи части се получават реални само 46м2.   Twisted Evil
Ама те изгодно го продавали....X 650E/кв.м за 46 000Е!
(търся за мои близки жилище във Варна)
Виж целия пост
# 221
Ако мерите с ролетката, може и по-малко да излезе. Строителят да си чопне малко от стените, отделно в квадратурата освен ожщите части на сградата влизат и площта на всички вътрешни преградни стени плюс половината площ на външните стени на жилището. Това са минимум още 5-6м2 за един двустаен апартамент. Тук строителят вина няма, защото държавата е приела тези норми, за да взима повече пари за разрешемия строеж и за данъци впоследствие.
Площоразпределението на всички апартаменти общо, което е неразделна част от всеки проект, трябва да съвпадне на 100% със цялата застроена площ всички плочи на строежа. Дори се разпределя асансьорната шахта като площ за всеки етаж, макар че там няма нищо.
Моят съвет е да купувате жилището, а не площ  Wink
Виж целия пост
# 222
Обяснете ми как ап. 71м2 с общи части се получават реални само 46м2.   Twisted Evil
Ама те изгодно го продавали....X 650E/кв.м за 46 000Е!
(търся за мои близки жилище във Варна)

В Пловдив е още по-зле.
От 103м2, реални са 75м2. Цели 38м2 общи части. 1/3! Shocked
То като гледам и твоят пример е такъв, даже повече от 1/3.
Виж целия пост
# 223
Дори се разпределя асансьорната шахта като площ за всеки етаж, макар че там няма нищо.
Това не го знаех.
Моят съвет е да купувате жилището, а не площ  Wink
Да, да...
До сега лични имоти два съм купувала (1994г и 2000г)
Всичко си е ОК с квадратурите, обаче сега е щура работа.
Работата ми е свързана и със строителни обекти. Ще съдействам за търсенето на познатите ми.
Виж целия пост
# 224
Няколко пъти е променян закона, като колкото е по-стар, толкова са по-реални с действителността квадратурата и светлата площ. Навремето дори балкони и тераси са влизали с 1/3 от площта си към квадратурата. Пак казвам, строителите не са виновно. Но аз много се дразня на брокери, които включват мазетата и таваните към площта на жилището, за да свалят средната цена. А това вече е много неправилно Close
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия