храната на кърмещите мами

  • 1 167
  • 27
мами кажете кои храни не трябва да се ядат по време на кърмене newsm78
аз знам само за кафе,кола, шоколад
Виж целия пост
# 1
Прочети ли в библиотеката?
Има страшно много информация там.
Виж целия пост
# 2
кафе, шоколад, кола, газирани напитки, бобови растения, пикатни храни, зеле, алкохол, цигари, риба (разрешава се само риба от чисти водоизточници- как обаче се разбира това  newsm78- аз хапвам бяла риба или пъстърва).
не трябва да се прекалява с млечните продукти, яйцата, доматите.
лукът и чесънът предавали мирис на кърмата. на мен бебка ми отказа веднъж след като бях хапвала салата с лук, но може и да не е това причината. според баба ми едно време са яли лук за повече кърма.
може и още храни да има, не се сещам в момента. пък и другите мами ще допълнят.
Виж целия пост
# 3
Аз мисля ,че и прясно мляко не се консумира(или поне в малки количества) newsm78
Виж целия пост
# 4
Прясно мляко,шоколад,фъстъци, цитруси. Аз хапнах веднъж портокал и Макси се обрина newsm78............сега вече няма проблеми, но в началото много се съобразявах.
Виж целия пост
# 5
Аз лично от всичко хапвам,без да прекалявам.Мисля,че това е правилния подход и хем мамчето доволно,хем бебче - сито GrinningНе съм се лишавала от нищо (като изключим кафе,алкохол и цигари) и проблеми не съм имала Peace
Виж целия пост
# 6
Чесно казано от нищо не съм се лишавала, просто се ограничавах леко в количествата.
Виж целия пост
# 7
И аз не се ограничавам и си хапвам сладко сладко всичко даже хубаво шкембенце с чесънче.хахаха Laughing
Виж целия пост
# 8
Еееее - че то ако не можеше да се яде шоколад, кой щеше да кърми, при това и дълго Mr. Green
Всичко може да се яде до доказване на противното (т.е. ако не възникне някакъв проблем, който да решиш, че е свързан с храната ти). Препоръчително е да не се прекалява с количеството на млечните продукти и особено с директната консумация на прясно мляко - 1ч.ч. на ден плюс една кофичка кисело мляко е ок.
Виж целия пост
# 9
Еееее - че то ако не можеше да се яде шоколад, кой щеше да кърми, при това и дълго...
Добре, че не обичам сладко иначе как щях да го карам досега! Peace

А аз да попитам: някакви ограничения за чая/ билков/? Имам впредвид някакви билки които са противопоказни? newsm78
Виж целия пост
# 10
Обикновените билкови чайове са ок. Единствено трябва да се избягва салвията, защото намалява кърмата.
Иначе има разни билки, дето не се ползват по време на кърмене - женшен, мечо грозде и някои други, но те са по-специфични и не влизат в състава на обичайните чайове.
Виж целия пост
# 11
На мен ми бяха казали да огранича бобови и тям подобни зеленчуци, прясното мляко и така наречените натурални сокове, газирани напитки и пикантни манджи. За цигарите Stop
А лук блъсках здраво, нямахме взаимни проблеми. Не трябваше да ям сурови ядки, но те пък са лактогонно средство, та съм си хапвала
Виж целия пост
# 12
Иначе има разни билки, дето не се ползват по време на кърмене...
Питането ми е за лайката, ментата, липата? Нещо ми се върти в главата за ментата, ама то беше при бременност май? newsm78
Виж целия пост
# 13
Ментата в големи количества и силна настойка от нея (не обикновената запарка за чай) също може да понамали кърмата - но в състава на обикновен чай заедно с други билки и без прекаляване с количествата няма проблем.
Виж целия пост
# 14
Първите месец-два спазвах леко ограничение заради коликите - т.е. всички храни, които дразнят моя стомах (че и по принцип) ги избягвах.
Но сега си хапвам от всичко, което ми е сладко Wink Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия