Парламентарни избори 2017

  • 124 352
  • 2 650
# 2 070
Хърватска била изостанала, с празни магистрали и добре, че тук-таме български коли се появявали?

Делта, ти да не си Популе? Такива глупости, които чак не ти дава душа да им се ядосаш, само от нейната клавиатура съм чела.
Виж целия пост
# 2 071
Да се върнем на парламентарните избори, каквато е темата, за кого да гласуваме бе хора??? За кого?
Някой да каже нещо в полза на някоя партия, ако може?!
Виж целия пост
# 2 072
иначе - аз много съжалявам, че нас са ни завладели османците, а не австроунгарската империя. АВстрийците са завладели Хърватска - вижте какво високо ниво на развитие имат те днес.

Какво? Хърватска и високо ниво на развитие ли чух да казваш? ooooh!
Колко пъти си бил в Хърватска?

минималната работна заплата в Хърватска е два пъти колкото нашата. Да отидеш в Дубровник ти излиза доста скъпо - като сложиш и ядене и спане, и пътни, и всичко е една заплата. иначе около 250 -300 лева, ма не влиза яденето, в тази цена
ОСвен това хърватите  водиха война - и пак ни изпреварват като жизнена стандарт. Смея да добавя  че и като спорт ни изпреварват ( като Футбол -със сигурност). По горди са от нас - опънаха се на ЕС, за АНте Готовина и Ратко Младич. ОЩе да изброявам ли?

Аз те питам тебе колко пъти си бил в Хърватска. Щото така от четено тук там, не можеш да съдиш. Хърватите си продадоха пътищата на французите примерно. И сега магистралите им са празни - народа няма пари да ги ползва. Само тирове и туристически автобуси, тук там някоя заблудена бг кола може да се види. Цените са ужасно високи за обикновените люде. А Дубровник по цени е като нашия Слънчев бряг - ти колко пъти ходиш примерно на Слънчев бряг на море годишно? Гледам, че в Дубровник си бил. Wink

Хърватска всъщност са доста по-напред от нас. Моя приятелка е женена там и определено мога да го твърдя това, ходила съм повече 1-2 пъти и дори мисля, че нямаме място за сравнение с тях. А
Аз лично мислих, че поне от сърбите сме по-добре, но миналата година ми се наложи да ходя на 4 командировки там и истината се оказа съвсем друга Sad Sad Sad

Dum spiro spero  сигурно мненията са много различни. Лично аз се притеснявам и от това, че може да има нови избори
Виж целия пост
# 2 073
Хърватска била изостанала, с празни магистрали и добре, че тук-таме български коли се появявали?

Делта, ти да не си Популе? Такива глупости, които чак не ти дава душа да им се ядосаш, само от нейната клавиатура съм чела.

Загреб - Дубровник - 30E пътна такса за лек автомобил в едната посока.

Ето за справка:
http://www.vinetki.eu/hurvatska-vinetki-putni-taksi.html

Пускам тази инфо само заради воя за винетките у нас.
Виж целия пост
# 2 074
Хърватска била изостанала, с празни магистрали и добре, че тук-таме български коли се появявали?

Делта, ти да не си Популе? Такива глупости, които чак не ти дава душа да им се ядосаш, само от нейната клавиатура съм чела.
Делта е някак по младежки възторжена и дръзновена.
Виж целия пост
# 2 075
Да бъдат слагани пред нас сърбите, вече е в сферата на фантастиката.
Виж целия пост
# 2 076
 не мога да разбера какво се опитващ да докажеш?  В Гърция също има пътна такса, в Турция 0 също, както ив БЮРМ. Имат прекрасни магистрали не се цепяткато нашите.
освен това където има винетки няма ТОЛ- системи и обратното. А и според изискване на ЕС трябва да имаме поне 60-70 процента направена инфраструктура, за да въведем ТОЛ системи, каквито и глупости да говори СВинетка Павлова.

Сърбите са категорчно пред нас - само ще попитам колко сърби има в топ сто на тениса и колко българи в топ сто? замисляли ли сте че спортй им се финансира доста мощто. Сръбският футбол е много по-напред от нашият. Като дойде западен менидъжр купува сръбски или хърватски футболист за 10-12 милиона, а нашите най-добри играчи не могат и за 1 милион да се продадат. Къде станаха треньори сръбските футболисти - по ИТалия.

Колко войни водиха сърбите - знаете ли, че минималната им заплата е по-голяма от нашага? Знаете ли че финансират пропагандата в БЮРМ, и че в Скопие  има 20 сръбски вестника и нито един български

По-назад били от нас.....По какво? по това че като падаха бомбите хората излязоха по мостовете,  а тук се крием като мишки да не направим протест? по това че хората смятат Милошевич за национален герой и не им пука дали ЕС ще каже нещо, нито на хървати, които в последния момент промениха правилата за даването на Ратко Младич?

Ходил съм в БЮРМ много пъти - там стандарта категорично е над нашия - един български професор тук получава около 300 евро - там 2500 евро. Освен това за паметници се хвърлят десетки милиони, а магистралите които Тито е направил с "железни", Бойко може само да се учи. И как са изведени - едното платно е на десет метра от другото, тези които пътува за Велес, по никакъв начин не могат да се ударят с тези, които пътуват ОТ Велес.
Виж целия пост
# 2 077
А какво мислите за гласуването на българите в чужбина? Трябва ли да имат право да гласуват?
/моето лично мнение е, че нямат никакво право да определят моята съдба, щом не я споделят/
Виж целия пост
# 2 078
А какво мислите за гласуването на българите в чужбина? Трябва ли да имат право да гласуват?
/моето лично мнение е, че нямат никакво право да определят моята съдба, щом не я споделят/

 E защо да не я споделят? На повечето семействата и имотите са в България, освен това много от тях прекарват значително време от годината в родината си.
Виж целия пост
# 2 079
не мога да разбера какво се опитващ да докажеш?  
Скрит текст:
В Гърция също има пътна такса, в Турция 0 също, както ив БЮРМ. Имат прекрасни магистрали не се цепяткато нашите.
освен това където има винетки няма ТОЛ- системи и обратното. А и според изискване на ЕС трябва да имаме поне 60-70 процента направена инфраструктура, за да въведем ТОЛ системи, каквито и глупости да говори СВинетка Павлова.

Сърбите са категорчно пред нас - само ще попитам колко сърби има в топ сто на тениса и колко българи в топ сто? замисляли ли сте че спортй им се финансира доста мощто. Сръбският футбол е много по-напред от нашият. Като дойде западен менидъжр купува сръбски или хърватски футболист за 10-12 милиона, а нашите най-добри играчи не могат и за 1 милион да се продадат. Къде станаха треньори сръбските футболисти - по ИТалия.

Колко войни водиха сърбите - знаете ли, че минималната им заплата е по-голяма от нашага? Знаете ли че финансират пропагандата в БЮРМ, и че в Скопие  има 20 сръбски вестника и нито един български

По-назад били от нас.....По какво? по това че като падаха бомбите хората излязоха по мостовете,  а тук се крием като мишки да не направим протест? по това че хората смятат Милошевич за национален герой и не им пука дали ЕС ще каже нещо, нито на хървати, които в последния момент промениха правилата за даването на Ратко Младич?

Ходил съм в БЮРМ много пъти - там стандарта категорично е над нашия - един български професор тук получава около 300 евро - там 2500 евро. Освен това за паметници се хвърлят десетки милиони, а магистралите които Тито е направил с "железни", Бойко може само да се учи. И как са изведени - едното платно е на десет метра от другото, тези които пътува за Велес, по никакъв начин не могат да се ударят с тези, които пътуват ОТ Велес.

Опитвам се да докажа, че 97 лв. за винетка на година, не е много, като се има предвид, че е за неограничено ползване на пътищата. Това излиза по 8 лв. на месец! И оревахте орталъка...
Виж целия пост
# 2 080
E защо да не я споделят? На повечето семействата и имотите са в България, освен това много от тях прекарват значително време от годината в родината си.

Като искат да я споделят да стоят тук. Mr. Green Прекарват 10-тина дни в годината тук, но ще ми определят съдбата, как не...
Аз също смятам да замина извън България, но и през ум няма да ми мине да гласувам повече. Откъде-накъде ще гласувам за бъдещето на страна, която съм изоставила?!Ще гласувам в тази, в която живея. Това е като развода...плащаш издръжка/данъци/, но не се месиш в живота на бившата си половинка
Виж целия пост
# 2 081
100 за винетка на година е страшно много, когато минималната заплата е 460 лева.
несъпоставяй нещата с ТОЛ-системите първо защото това е съвсем друг начин на определяне на цените, второ защото мога да ти кажа за Гърция че сред най-скъпите цени които видях бяха 4 евро за кола и 7 евро за камиони, а за мотоциклети - 1 евро (отсечка от приблизително 30 километра, но може и да са били повече) ако приемем, че в България цените на стоките в левове са същите каквито по запад са в евро и ще излезе че цена от 100 лева е доста вико
Освен това в България няма нито една завършена до края магистрала, качеството на построените е ужасно, а парите които плащаме отиват по непрозрачни пътища във фирмите на Цветелина Бориславова и се използват неясно за какво - та като се има предвид всичко това ЕДна винетка от сто лева е много скъпо, а Наглостта на Лиляна павлова да не караме коли и че използва пари от държавния резерв, за нашия кеф беше безпардонна. АЗ например нямам кола и не мие кеф, да давам такива големи пари за магистрали като бях малък съм пътувал много с БДЖ, а даже и с хеликоптер до Кърждали за 8 лева през
1992 - беше евтино и го имаше като транспорт. Защо всичко това се разгради?

ОСвен това ти се опитваше да докажеш колко бедно живеят в Хърватска и как мизеруват и ми пусна това нещо за пътните им такси?

ИНаче зет ми има бизнес в ИТалия на годината ходи поне два пъти, и  също като цялото ми семейство е на мнение че Сърбия е много по-напред от нас във всяко едно отношение - по единни са, по-горди са, с по-висок жизнен стандарт - макар  не с много но пък водиха сума ти войни, повече отделят за спорт, повече се котират от нас.

*неограничено ползване е много силна дума. Неограничеон ползване значи че отсега нататък никога вече няма да купуваш друга карта, до края света. Картата е за една година. има хора които се нуждаят да пътуват само за два-три дни през годината, по-скоро биха рискували да не сложат винетка, отколкото да се набутват със сто лева.
Виж целия пост
# 2 082
А какво мислите за гласуването на българите в чужбина? Трябва ли да имат право да гласуват?
/моето лично мнение е, че нямат никакво право да определят моята съдба, щом не я споделят/

 E защо да не я споделят? На повечето семействата и имотите са в България, освен това много от тях прекарват значително време от годината в родината си.
ако прекарваш значително време това е друго*. НО аз например имам близки, които живят в Германия, а идват в година веднъж за Великден - за една седмица, веднъж за авгусст - две седмици и веднъж по Коледа - за два-три дни - колкото да си видят къщата и наемите. Не ми се струва нормалон да ми определят съдбата, нито знаят какво става със здрави каси, нито с образование, нито ЕНП-та как ще взимат отношение? Те обаче си гласуват от Берлин. ЯВно закона за уседналост не е ефективен.
някои български граждани от чужбина пък не говорят български  (турци) или се правят че не го говорят (македонци) откъде накъде ще гласуват?
този въпрос е много дискутиран във Евроха в момента много са уплашени от турциет и искат да орязват правата на двойното гражданство - вече го споменах.
*има закон за уседналост - 6 месеца.
Виж целия пост
# 2 083
Точно това трябва да се направи- излизайки от родината си, повече да нямаш право на глас в изборите , за съдбата на страната ти. Ти вече си я отписал, изоставил си я, не ти пука за нея.Какви турци, какви българи по дяволите, ще имат претенции за глас...откъде накъде? Само хората живеещи във въпросната държава трябва да имат право на глас. Факт е, че няма Пенка от щатите или Германия да бере "плодовете" на труда на избрания от нея, а хората в България Tired
Виж целия пост
# 2 084
Точно това трябва да се направи- излизайки от родината си, повече да нямаш право на глас в изборите , за съдбата на страната ти. Ти вече си я отписал, изоставил си я, не ти пука за нея.Какви турци, какви българи по дяволите, ще имат претенции за глас...откъде накъде? Само хората живеещи във въпросната държава трябва да имат право на глас. Факт е, че няма Пенка от щатите или Германия да бере "плодовете" на труда на избрания от нея, а хората в България Tired

Съгласна съм. Така трябва да е. Как един българин от САЩ и Канада прекарва по-голямата част от годината в България? Дрън-дрън. В Канада например, ако канадски гражданин живее повече от 5 години извън страната, няма право да гласува.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия