Парламентарни избори 2017

  • 124 310
  • 2 650
# 300
weissbier, нищо не си разбрала от това, което пиша, но пък аз и не очаквам. Бъди здрава!
Виж целия пост
# 301
weissbier, нищо не си разбрала от това, което пиша, но пък аз и не очаквам. Бъди здрава!
Няма значение, използвах само репликата, а не съдържанието.
Все тая. Ясно е за какво става въпрос.
Интересно е това търсене на вина. Дали народът е прост, дали управляващите лоши, дали интелигенцията слаба, дали международното положение кофти.
 Нека си стиснем ръцете по средата. Всеки има вина по малко.

Тези управляващи са ни наследство от комунистическата революция. Няма как да се изчистим от тях.
Интелигенцията е била ликвидирана, после внимателно подбирана. Не може да се освободи от страха си толкова лесно. Народът е бил ограбван методично и плашен. Не може да се отърси от всичко това толкова лесно.
 Но все пак се движим напред. Вече има зачатъци на истинска интелигенция у нас. Народът попътува на запад и се попросвети, а управляващите усещат натиск от вън и не могат да дерибействат както им се иска. не е възможно да се иска промяната да дойде изведнъж. Всяка положителна промяна идва бавно и мъчително, за да е трайна. Само лошите работи идват бързо.
Виж целия пост
# 302
Няма какво да пищят, че ги проверяват, това са си рутинни действия, предшествани от доклади от всякакви служби, одити, сметна палата, адфи, по-скоро притесненията им са, ако са бързи в проверките и ги метнат на прокуратурата да не им попречи на кариерното развитие.

Май нищо не откриха. Wink
Виж целия пост
# 303
Аз пък днес гледах Кутев и щерка му. БСП продължават да я имат за бащиния тази партия. Поколения наред са на хранилка и как не се притесняват, не знам? Искал да я откаже, ама тя не го слушала. Joy Да го разправя на баба си. Политиката била трудна и неблагодарна работа. hahaha Да, но не и в БГ. Хич няма да ѝ е зле на щерката една депутатска заплатка, служебна кола и превилегии безкрай, Да иде да го говори това на някой, който би му повярвал.
Да я бутне в производставото като е тежка професия депутатството. Там ще ѝ е екстра. Wink

Навре ли се някой във властта и не можеш да го изместиш с кран.

Витков и той скача, скача, ама купи мерцедес със субсидиите, видя, че се живее добре на държавна издръжка и думата не му се чува. Взе да се коалира с този и онзи, че да не вземе да падне от клона.
Виж целия пост
# 304
не всеки може и следва да бъде "елит", управляващ, шеф.

От краката за главата.
Може! Всеки може да бъде "шеф" на собствената си съдба и има пълното право да изисква от тези които му пречат, да се махнат от пътя му! Ако не е способен си търси оправдания.

Литературата ми е една от слабите страни. Обаче!
Това че делегирам правото на някои да мисли... не да взема решения вместо мен е, защото аз нямам гледна точка върху общата картинка! И това не ми отнема правото да го отсвиря ако действията му не се покриват с моите разбирания. Забележи! Написах Делегирам правото, а не прехвърлям отговорност. Надявам се да забележиш тънката червена линия на разликата.

Ти обаче не делегираш право, а директно прехвърляш отговорности. Пак казвам - няма такава истина. Ако ти искаш друг да определя как да живееш, може да започнеш да търкаш билетчетата на Дебелан Пеевски, пък дано да имаш късмет да вземеш нещо от другите търкащи!

Пример казваш? Пишеш мнение, аз използвам същото това мнение за да се опитам да те накарам за секунда да помислиш от другата гледна точка - когато собствените ти твърдения са поставени от страната на другомислещите. Обобщаване срещу поставяне в позиция на която трябва да избираш спрямо твоето виждане на нещата ( това не е добър пример, но съм яхнал метлата ). А иронията за билетчетата беше в твоята градинка...всеки който търка е ... (внимателно прочети написаното от теб и довърши изречението, литературата явно ти е силната страна).

Какъвто народът ни, такива и самообявилите се за " елит".  

Бинго! Само дето не мога още да осмисля как според Аглая Епанчина за това е виновен точно елита

п.с. И как да го ева никои от подкрепящите мнението не се осмели да напише дали търка билетчетата на Дебеланчо П?
Виж целия пост
# 305
.....
Витков и той скача, скача, ама купи мерцедес със субсидиите, видя, че се живее добре на държавна издръжка и думата не му се чува. Взе да се коалира с този и онзи, че да не вземе да падне от клона.

Ами какво да прави човечецът?
Нали и той хляб трябва да яде.

ЧОВЕКЪТ, който се кандитатира за президентин:

https://www.youtube.com/watch?v=eYfOYx1G2zU

п.п. Може ли да ми бъде президент или депутатин тоз дето го боли г.за?

Ам ... сигурно е компетентен да бъде в комисията по кОлтурата!


п.п.п. А пък:

https://www.youtube.com/watch?v=gIltN239X5w

п.п.п.п. Може и още, ама който разбрал ... разбрал ... Simple Smile

Виж целия пост
# 306
Това за мерцедеса са глупости - http://offnews.bg/news/Obshtestvo_4/Slavi-kam-Vitkov-Izviniavam- … des-a_629672.html
Освен това оня ден го видях да кара някакво VW, по-висок клас.
Народът не е нужно да е много образован за да има просперитет държавата. Нима средният западняк е по-образован?
Не е това причината да сме зле. Липсата на държава при контрола на спазване на правилата и отговорностите за мен е основният проблем.
Виж целия пост
# 307
Oceans, като не е мерцедес, ще е самолет. Mr. Green На никой не му се слиза от клона. Вместо да пее "СкакаЛец" като замаян по барове и телевизии, си прибира едни (без)отчетни парици и наистина го боли ****. Laughing
Виж целия пост
# 308
О, да! За хранилката съм напълно съгласна.
И Станка Желева в листите на РБ.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 309
Проблемът е комплексен.
От една страна, какъвто народът, такива му и политиците.
От друга страна, каквито са политиците, такъв е и народът.
Параграф 22.

А ако направим един разрез в дълбочина - интереса клати феса. Народна поговорка.
Всеки иска реформи, ама ако може него ЛИЧНО да не го засягат.
Е нЕма такава държава, щото нЕма такъв народ!

Ей го на - правителството на Борисов се опитА да прави реформи. Пример - полицията. Е, нЕма такава полиция - да прави стачка и да затваря основни столични булеварди! Ама помислете си само бе, братя и сестри, полицията стачкува блокирайки центъра на София!
Коментар? - аз съм без, щото си глътнАх граматиката. ooooh!
Виж целия пост
# 310
Ако реформаторите е да ти отрежат от заплатата,мерси, на Москов реформата щеше да ни довърши Mr. Green
Тоя ако беше останал,майко мила......
Евала на Лилето,даваме пари за винетки,но има защо,видими са резултатите,не само ние цъфнахме през това управление,но и асвалта
Виж целия пост
# 311
Ако реформаторите е да ти отрежат от заплатата,мерси, на Москов реформата щеше да ни довърши Mr. Green
Тоя ако беше останал,майко мила......
Евала на Лилето,даваме пари за винетки,но има защо,видими са резултатите,не само ние цъфнахме през това управление,но и асвалта

А какви реформи биха те устроили? Щото реформите се правят, за да накарат едни хора да работят по-ефективно, за по-малко пари. Mr. Green Иначе каква файда от реформите? newsm78

Винетките пък какво общо имат? Thinking Ей тва муфтене ни яде главите - ако може всичко да имаме като на запад, ама да не плащаме за него...е нема такава държава, щото нема такъв народ.
Виж целия пост
# 312
Ако реформата е да ти отрежат от заплатата,мерси, на Москов реформата щеше да ни довърши Mr. Green
Тоя ако беше останал,майко мила......
Евала на Лилето,даваме пари за винетки,но има защо,видими са резултатите,не само ние цъфнахме през това управление,но и асвалта

А какви реформи биха те устроили? Щото реформите се правят, за да накарат едни хора да работят по-ефективно, за по-малко пари. Mr. Green Иначе каква файда от реформите? newsm78

Винетките пък какво общо имат? Thinking Ей тва муфтене ни яде главите - ако може всичко да имаме като на запад, ама да не плащаме за него...е нема такава държава, щото нема такъв народ.
Ми като начало, броя на чиновниците да бъде редуциран,заплатите на хората на терен да бъдат поне колкото на тези дето седят и дремят по бюрата.Полицаите да не ползват собствените си автомобили когато трябва да са наряд,да им изплащат редовно командировъчни....,ще спра до тук
Ааааа няма лошо да плащаме,но нека да виждаме качество,иначе за плащане съм ок! Защото в чужбина плащаме ама и получаваме нещо качествено насреща.
Виж целия пост
# 313
Ако реформата е да ти отрежат от заплатата,мерси, на Москов реформата щеше да ни довърши Mr. Green
Тоя ако беше останал,майко мила......
Евала на Лилето,даваме пари за винетки,но има защо,видими са резултатите,не само ние цъфнахме през това управление,но и асвалта

А какви реформи биха те устроили? Щото реформите се правят, за да накарат едни хора да работят по-ефективно, за по-малко пари. Mr. Green Иначе каква файда от реформите? newsm78

Винетките пък какво общо имат? Thinking Ей тва муфтене ни яде главите - ако може всичко да имаме като на запад, ама да не плащаме за него...е нема такава държава, щото нема такъв народ.
Ми като начало, броя на чиновниците да бъде редуциран,заплатите на хората на терен да бъдат поне колкото на тези дето седят и дремят по бюрата.Полицаите да не ползват собствените си автомобили когато трябва да са наряд,да им изплащат редовно командировъчни....,ще спра до тук
Ааааа няма лошо да плащаме,но нека да виждаме качество,иначе за плащане съм ок! Защото в чужбина плащаме ама и получаваме нещо качествено насреща.

Нали се сещаш, че полицаите са държавни служители. Wink Обаче това не им попречи да затворят половин София, щото искаха да им редуцират...заплатите след пенсия. Не тях самите, а парите, които ще вземат, като напускат. Леле малеееее....! А ти прави реформи, да те видим докъде ще стигнеш. БДЖ спряха влаковете, щото тръгнаха да ги съкращават. Тия от Вазовските заводи сума ти време дремаха пред вратите, щото искаха да ги съкращават (пък после обвиняват Борисов, че продавал пушки на ИДИЛ - ми къде да ги продава, че да ги храни тези хорица от заводите? newsm78). Селските болници ореваха орталъка, че ще ги затварят. И пр. и пр., не ми се изрежда. Лесно ти е да говориш, ако не си държавен служител пред съкращение. А ако си? Twisted Evil

Дето викаш - ако може реформи, ама не за мен. Нали тъй?
Виж целия пост
# 314
Ай стига глупости

И миньорите от Бабино протести правиха и кво,реформираха ги,на борсата
Явно за теб реформата е режеш заплати и затваряш заводи,ми ок
Аре лека нощ
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия