Лесно ли е за бащата,да вземе детето?

  • 1 538
  • 5
Реалната ситуация
След поредния скандал отново ме заплаши,че ако го напусна,ще ми вземе детето...От прочетените теми разбрах,че в 90% от случаите детето се присъжда на майката...А какво става с останалите 10%?Честно,страхувам се...
В момента сме в чужбина.Аз не работя.Приятели-малко,а е и силно казано "приятели" .Не мисля,че мога да разчитам на тях в много критична ситуация.
В България имам майка и сестра.Майка ми е доста скромен и тих човек,но винаги би ми помогнала.Поне относно грижите покрай детето ми-почти на 3 години.
Искам да се върна там,където ще имам дом.Не е трудно и на работа да се върна...Но тогава веднага се замислям за
Страховете си
Сестра му и зет му са лекари-известни и уважавани в един не голям български град.Имат много връзки.Разполагат с големи финансови средства.Всички членове от семейството му са със силно изразено собственическо чувство - първо го показваха към мен,сега-към детето.Докато бяхме там постоянно ми натякваха,че често ходя при майка си със сина ми.А веднъж,когато исках да остана при мама за една нощ,направо дойдоха да ни приберат...
Зная,че са способни на всичко,за да бъде синът ми част от тяхната фамилия.
При последната ни караница му казах,че може да вземе детето,само ако извърши престъпление спрямо мен.Той не отрече.
Преди години имах съквартирантка.Добра нейна приятелка я бяха вкарали в психиатрията-съпругът и свекървата.И детето беше отсъдено на бащата.
Лесно ли е в България да се извърши все още подобно престъпление,като се има предвид служебното положение на близките му?Сигурно съм много наивна и изглеждам глупаво,но наистина най-големият ми страх е,да не ме разделят с детенцето ми.Не съм подложена на физически тормоз,но психическият ми идва в повече...В същото време самият той (съпругът ми) пие антидепресанти (това надали би ми помогнало),има проблеми и с колегите и с приятелите си.Страхувам се и от това,че скоро може и на детето да се отрази...
Преди време бях отворила тема в Чужбински майки.Съветът на повечето беше,ако мога да заведа дело в страната,където съм.Но ще ми бъде изключително трудно без никаква подкрепа.В България ще имам подкрепа,но и повече врагове...Наистина не зная,накъде да поема...Ще му бъде ли и на него по-лесно да вземе детето,ако заведа дело за развод в България?
Виж целия пост
# 1
Мила, искрено ти съчувствам и желая добро разитие на спроблема. Аз съм на същото положение като теб но в по-напреднал стадий.
Не казваш нищо за това как си напуснала страната - легално или не. Съпруга ти предполагам е българин и живее в България.
По пинцип е трудно да се вземе едно дете от бащата. Ако той има пари и власт тогава става страшно, зависи на какво е решен.
Кажи дали си легално в страната и дали имате сключен брак за да може да ти помогнем с овече полезна информация.
За сега мога да ти кажа че не е толкова страшно кокото изглежда а и повече те плаши мъжа ти.
Виж целия пост
# 2
И двамата сме с двойно гражданство.Тук сме легално-като емигранти.Все още живеем заедно.Ако реша да го напусна тук,мисля,че държавата ще ми окаже някаква финансова помощ,не съм 100% сигурна.Но при такова решение сякаш моралната подкрепа е по-важна...

Мисля си за този вариант...Ако в България се преместя да живея в по-голям град,дали ще мога да разчитам на по-справедливо правосъдие?Макар че в действителност нямам представа,докъде се простират връзките на роднините му...
Виж целия пост
# 3
Здравей

от аватара ти ми се струва че живееш в някоя скандинавска страна (подковата - Helsingoer,Helzinborg, предполагам)
но даже да не си там
не вярвам в БГ да получиш по-голямо правосъдие отколкото в някоя нормална държава при наличието на тази корупция у нас
а и ако наистина си там където предполагам, то там подпомагат изцяло самотните родители - майките получават сериозни финансови и други помощи от общините
каквото и да решиш-успех
Виж целия пост
# 4
Аз също мисля, че ще е по-добре да заведеш бракоразводно дело в страната, в която си в момента. Наистина съм чувала на много амбициозни бащи да си вземат децата - да стане тяхното! Преди не много време имаше голям материал в столичен вестник за лекарка, която вече е нежелана от порастналия си син. А този син просто е бил взет от бащата,доволно "насъскан" срещу майка си и резултата е, че момчето не иска да се вижда с майка си. А тя не може да го прибере да живеят заедно понеже бащата не разрешава...Оказва се, че съда не може да направи кой знае колко....Някаква такава беше историята.
Затова помисли пак дали моралната подкрепа и опасността от роднините с големи връзки при нашето правораздаване или чужда страна, която би могла да ти гарантира законово кой какви права ще има върху детето в бъдеще? Стискам палци и желая успех!  bouquet
Виж целия пост
# 5
Аз незнам дали можеш да се разведеш в чужбина при условие че си подписал в България. Май трябваше за развода да се подаде молба в България пък хората може да са си в чужбина. По скоро там където живеете може да осъдиш за издръжка, то ти е по-изгодно и повече пари на месец - съобразени с разходите в държавата в която сте.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия