Значки ще отличават бременните в софийското метро

  • 28 167
  • 324
Източник "Дневник"

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2017/02/15/2918809_znachki_shte_o … etro/?ref=miniurl


Това е абсурдно, не мислите ли? #Crazy
Виж целия пост
# 1
Да абсурдно е, че трябва бременните да носят значки за да ги забележат и евентуално някой да им отстъпи място. Като се съмнявам,че това ще стане, дори и със значки. Друг е въпроса как ще докажат, че наистина са бременни.
Виж целия пост
# 2
Абе значки, по една жълта звезда да им сложат и да мирясат. Чудят се откъде да чопнат парици - значки, флайерчета, табелки.....все има за усвояване.

Виж целия пост
# 3
Интересно, че с количка не можеш да минеш из 80% от София, но пари за значки Laughing
Виж целия пост
# 4
Каква значка - поне снимка от видеозона на врата,че все някой няма да е забелязал знака и веднага ще започне спекула и съмнения.
А дали да не ги жигосат направо...?
 
Виж целия пост
# 5
Щом при наличие на огромен и мърдащ корем, заврян в лицето на седящите (не по желание, а заради блъсканицата) с първата бременност не ми отстъпваха място никога, не виждам как някаква си значка ще ги трогне. Пък и все пак трябва да си вдигнат главите от телефоните, за да я видят... Единственото полезно на значката би било, ако се използва да бодеш седящите "кавалери" с нея  Laughing

Много по-добре щеше да е да бяха направили нкакви отстъпки за билети и карти за бременни и майки с бебета, а не да мислят глупости.
Виж целия пост
# 6
Това ме подсети за дневника на Ане Франк, в който пишеше че навремето евреите били длъжни да носят еврейска звезда...  ooooh!
Виж целия пост
# 7
Не бих носила такава значка, ако бях бременна сега. Нито съм изпитвала нужда да ми отстъпват място, когато бях бременна.
Виж целия пост
# 8
Идеята много ми харесва, аз самата често съм се чудила бременна ли е някоя или просто дебела.  В началните месеци не личи, а ако си с палто, може и в 9 да не ти личи.  
Виж целия пост
# 9
А защо само в метрото- в трамваи, тролеи...?

От друга страна трябва да се загледаш,  за да видиш, че жената е със значка и да видиш какво има на нея
Виж целия пост
# 10
Разказвали са ми, че в  Англия  има такава практика със стикер или значка на горната дреха. Стори ми се странно, но има логика. Няма лошо да знаят хората отстрани, че на жената трябва да се отстъпи място. Някои може да нямат нужда да им се отстъпва място в такъв период, но има такива, които не се чувстват добре в ГТ прави. Не могат да се затворят 9 месеца у дома или все с кола да се придвижват.
Виж целия пост
# 11
Много е просто тези, които не искат, да не си носят значките.
Виж целия пост
# 12

Много по-добре щеше да е да бяха направили нкакви отстъпки за билети и карти за бременни и майки с бебета, а не да мислят глупости.

+1

Преди години мисля, че имаше в Пловдив карта за отстъпка за Г.Т в Пловдив за майки с деца до 2 или 3 г, сега не знам какво е положението.
Виж целия пост
# 13
Скрит текст:
На мен са ми правили място, без да съм бременна, жената много се сконфузи и дълго ми се извинява. А нямаше за какво, дори ми направи услуга - осъзнах се да не нося повече една прекалено тясна рокля.
А напоследък казвам, че съм поласкана, щом ме възприемат като годна за такива подвизи  Grinning
По темата - струва ми се малоумно решение - особено в метрото народът масово се прави, че не вижда. Аз също си зяпам телефона, но на спирките се пооглеждам дали не се качва някой нуждаещ се.
За мен е малоумно една жена да доказва бременна ли е или не, дори да не е - какво толкова, да не взема пари? Странно ми звучат въпросите как ще се доказва - някой много ще се мине, ако отстъпи място ли?
Спокойно някое "детенце" 1,80 може да стане, дори и жената да лъже.

Още Георги Марков отбелязва, че не е видял в метрото някой да отстъпва на бременна. Великите англичани се оказват не особено възпитани, щом се налага някоя очевадно бременна жена да се обозначава.
Виж целия пост
# 14
Идеята много ми харесва, аз самата често съм се чудила бременна ли е някоя или просто дебела.  В началните месеци не личи, а ако си с палто, може и в 9 да не ти личи.  
+1
Скрит текст:
Винаги се сещам за една серия на Малкълм, когато баща му гали корема на шефката си с димите "Какво имаме тукааа", а тя каза "Голямото ми дебело шкембе"! hahaha
Само ако може и звуков сигнал да има, понеже обикновено чета книга и нямам навика да оглеждам хората.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия