"Хамелекон" или "Термошилд"срещу мухъла?

  • 55 759
  • 34
Днес разбрах за съществуването на продукт-аналог на "Термошилд",само че нашенско производство на "Оргахим" е и го водят"Хамелекон-Боя за влажни помещения" със антибактериален и противогтъбичен ефект.И понеже заради мухъла тази година наново ще измазваме и бях решила да боядисам стените и тавана в кухнята с "Термошилд",защото изчетох доста за него,но нищо лошо не прочетох,а сега видях този "Хамелекон" и то многократно по-ефтин и се зачудих,дали няма да ми излезе ефтиното скъпо или дали,пък не подценявам нашия продукт и може наистина да ми излезе по-тънко?Много моля,ако някой знае или е чувал отзиви за нашенската разработка да ги сподели,ще бъда много благодарна.
Виж целия пост
# 1
Аз знам един по прост метод , който научих от кумицата ни и родителите ми го приложиха вече и има ефект вече 2 години!
Метода е такъв -преди замазване на стените и тавана мухълът се остъргва, не се бърше защото той е вид гъби и се разнася ако се бърше , после се маже със обикновен Доместос , но не се разрежда , направо така.Понеже този препарат е на основата на белина и убива мухъла.Но той е по-подходящ от обикновена белина защото е под формата на гел.Малко замотано го обясних , но мисля че ще бъда разбрана!
И се оставя да изсъхне и след това си мажеш с каквото искаш.Моите родители дълги години имаха мухъл в банята си , но вече 2 няма и грам! Peace
Виж целия пост
# 2
при нас всички външни стени са боядисани с термошийлд интериор.няма никакъв мухъл от 3 години вече,а преди да се нанесем целите северни стени бяха черни от него.за българския вариант не съм чувала
Виж целия пост
# 3
Разликата между Термошилд и антибактериалната боя Хамелекон е огромна. Термошилд е от групата на т.н. термопокрития, които не само  боядисват, но и топлоизолират стената. Антикондензният и противоплесенен ефект при тях е дълготраентраен и изключително надежден. Освен това те са екологически чисти продукти - не съдържат вредни вещества.
Антибактериалните бои (Хамелекон) съдържат химически вещества, които биологически убиват гъбичните микроорганизми, каквото всъщност представлява мухъла. Техния ефект е до изчерпване на биологичния агент - 2-3 месеца. Освен това тези химикали в по-малка или по-голяма степен са вредни и за човека, поради което тези бои се прилагат ограничено - основно в нежилищни помещения.
За повече информация виж този линк: http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=ARTICLE_READ&ARTICLE_ID=290
Аз две години се борих с мухъла (и станах голям "специалист"), но проблема си го реших с Термошилд Интериор и затова му имам вяра - нали знаеш - не питай учено, а патило.. Laughing
Виж целия пост
# 4
на нас ни препоръчаха някаква чешка антибактериална боя, но не се сещам марката. бояджията каза въобще да не се лъжем да взимаме българска.  ще погледа какво е марката довечера.
Виж целия пост
# 5
Термошилд
Виж целия пост
# 6
Термошилд. Това е решението. Но има още една термокерамична боя - Термомакс, която върши същата работа като Термошилд, но е доста по-ефтина. Мои близки са я ползвали и са много доволни. Ще питам откъде са я купили.
Виж целия пост
# 7
Освен Термошилд има още една немска боя за влажни помещения. Тя за разлика от българските е на водна основа и няма токсични вещества. Обаче е скъпа (поне за мен). Казва се Brillux.
Виж целия пост
# 8
Друг немски аналог на Термошилд е ТЕРМОМАКС.  Качествата му са равностойни, а цената - с около 15% по-ниска.
Виж целия пост
# 9
има един продукт SAVO,който само са напръсква върху мухъла,без никакво предварително бърсане и всичко изчезва за броени минути.нито се стърже,нито се бърше-чисто,лесно и интелигентно решение.пробвайте.струва Peace около 7 лв
Виж целия пост
# 10
Да де знаем го"Саво"-то,но то е само временно решение на проблема,след месец е пак същото.
Виж целия пост
# 11
Peace
Виж целия пост
# 12
Срещу мухъл най-добър е ТЕРМОМАКС. Освен това подобрява комфорта - прави стените топли
Виж целия пост
# 13
има ли влага, и термошилд не помага. Е, верно по-дълго изтрайва, но все тая. Вкъщи си мухляса, но на 7-8 месец след полагането. Но при нас, въпреки проветряването и другите номера, нищо не помага, защото сме много близо до морето и с късмет докарвам до 60 % влажност.  Peace
Виж целия пост
# 14
има ли влага, и термошилд не помага. Е, верно по-дълго изтрайва, но все тая. Вкъщи си мухляса, но на 7-8 месец след полагането. Но при нас, въпреки проветряването и другите номера, нищо не помага, защото сме много близо до морето и с късмет докарвам до 60 % влажност.  Peace

Е това вече ме отчайва. Не сме много близо до морето, но изпитвам панически ужас от мухъл. Надявах се с Термошилд да съм по-спокойна
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия