Ин витро в Истанбул - тема 21

  • 121 016
  • 738
# 285
Здравейте борбени момичета. Отдавна не съм писала, но ви чета постоянно. Радвам се, че в тази тема се завърна добрия тон и  желанието да се помага, както в първите теми. След нашия успешен първи опит в Мемориал дойде време и за ЗЕТ. И понеже тсх не е под 3 се налага да се консултирам с ендокринолог. Знам, че в предходните теми коментирахте, че доктор Начев е точния лекар за решаване на този проблем. Моля, понеже в тема 20 не открих къде сте постнали негови координати -телефон и болница, да ми съдействате сега. И продължавайте да се борите, защото всяка една секунда борба си заслужава. И всяка една пролята сълза си заслужава. Само за да чуете един ден заветното първо проплакване на малкото вързопче и първият опит за думата мама  bouquet
Виж целия пост
# 286
0888 896 843-др.Начев
Успех,tedi  Simple Smile
Виж целия пост
# 287
Благодаря Алдита. Успех на всекиго
Виж целия пост
# 288
Момичета, може ли малко опресняване на информацията относно възможността да се използва болничен по време на престоя за стимулациа? Какво е необходимо и къде се представя, за да мога да съм в болничен през тези дни? Благодаря предварително
Виж целия пост
# 289
Момичета, може ли малко опресняване на информацията относно възможността да се използва болничен по време на престоя за стимулациа? Какво е необходимо и къде се представя, за да мога да съм в болничен през тези дни? Благодаря предварително
От Мемориал не издават болничен за престоя.
Виж целия пост
# 290
Може да вземеш от личния.
А от Мемориал си вземи епикриза, чче бременността е инвитро и с нея в Телк може да взимаш болнични до края на ббременността.
Виж целия пост
# 291
Доколкото знам няма как от турска болница да се издаде болничен, който да послужи пред българското НОИ. Най-добре ако личния лекар е разбран, той да издаде болничен с друга диагноза. Май имат право да дават до 14 дни. Иначе ако настъпи бременност всяка жена има право да ползва 180дни болничен от женска консултация. Ако те не стигнат чак тогава се ходи пред ТЕЛК комисия, която дава недостигащите дни.
Може би ще ти е полезна информацията от чл.157 ал.2 от кодекса на труда.
Виж целия пост
# 292
Ако от Мемориал напишат, че трябва бболничен и отдолу има подпис печат на лекар и болница, тук в България на тази база с лекарска комисия навсякъде ви издават болничен.

 За болничен от Телк е важно да представите епикриза,(етапна) , или друг медицински документ, който удостоверява, че бременността е инвитро независимо, от коя държава ви е издаден.
Виж целия пост
# 293
Момичета на 13ти бях на преглед в 7 г.с. 4 дни за пулс в Мемориал и се оказа, че е много забавен. Едвам стигаше 70. Размера обаче беше според седмицата с два дни разминаване 7 и 2 дни. Др. Тургут ми изписа Клексан и аспирин и след два дни да ме измерят в БГ. Днес, за мое огромно облекчение и радост и след хиляди молитви пулса е 155. newsm18
Това е от мен за сега с надежда, за безпроблемна бременност Praynig
Виж целия пост
# 294
Успех Vikcheto HugСигурна съм, че ще е безпроблемна и до финал. Това е истанбулско бебе все пак Laughing
Виж целия пост
# 295
Викче, силно стиснати палчета и от мен за лека и безпроблемна бременност !  Hug
Дай Боже да повлечеш крак, и всички да те последваме скоро ! Simple Smile
Виж целия пост
# 296
Виксче, стиснати палци и от мен. Всичко ще е наред щом сте взели мерки, все пак истанбулските бебета са от класа. Mr. Green
Виж целия пост
# 297
Между пункция и трансфер издават болнични.
Виж целия пост
# 298
Добро утро  Simple Smile. И аз смятам, че постът на Тара беше изключително груб, още повече, че информацията, която предостави Герда е вярна, точна и може да помогне на много момичета. Не можем да знаем всичко, не виждам нищо лошо, някой да даде по-точно и вярна информация. Потвърждавам, че болничен със задна дата може да се издаде от комисия, след като се вземе епикриза от чуждестранната клиника и се преведе. Проблемът е, че личните лекари не са запознати и/или просто ги мързи. В България издават болничен от деня на пункцията или от деня на трансфера, зависи от пациента. Някои клиники дават само по 15 дни, а други 30. Незнам защо е тази разлика, не съм и питала, защото не съм ползвала болничен повече от една седмица. Пожелавам усмихнат и слънчев ден!
Виж целия пост
# 299
Аз се радвам,че има такива "последни инстанций" като Gerda1,защото тя освен,че помага с инфо,помага и с други начини при всеки удобен случай Hug
Не ми е приятно да чета нападателни постове като на Тара,и се надявам да се въздържат подобни за в бъдеще!
Момичета,колко трябва да бъде прогестеронът ми в деня на прегледа?Досега не съм го следяла,но мисля да го направя този опит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия