инфекция на урината

  • 4 754
  • 17
здавеите мили мами
моля ви помогнете ми да разбера какво е това инфекция на урината .
как се прихва6та и какви последици има .... изоб6то опасно ли е ?
работата е там 4е преди месец на моми4енцето ми му откриха такова нещо....  пихме антибиотик и сега 4акаме резултата....
Бебка наддава добре , весела е и си хапва .... възможно лие да е станала гре6ка .... а ако пак не е добре урината как да постъпя   Cry
 пи6ете за опита си , какво направихте вие ?
Виж целия пост
# 1
Ами ние имаме, някаква бактерия която се казва Ешерея Коли... в момента пием антибиотик, отначало доста се бяхе шашнали, защото наща тъпа педиатърка ни наплаши, но като заведохме бебка при друг педиатър, той каза че подобна инфекция е доста често срещана при момиченцата!
OFF  Wink  какво означава местожителството ти   Confused
Виж целия пост
# 2
на мен дори не ми казаха какво е ...Simple Smile
бе6е така " ау ау имате инфекция " ето ви антибиотика
без мн обяснения та за това съм разтревжена.
като пихте антибиотика имахте ли разтроиство? за6тото  от как    го давах на Гери по4ти всеки ден ака реди4ко (незнам дали е от лекарството или от възрастта и поникването на зъбки)
все пак мерси за отговора
 
Цитат
какво означава местожителството ти

Сеути обл Мурсия ------- Испания Simple Smile не бях видяла 4е не съм писала страната  Embarassed
Виж целия пост
# 3
Мойта дъщеря пикае бактерии откак се е родила- всеки път като има, пие антибиотик, защото се увеждат бъбреците. Не се притеснявайте по-добре антиботик, отколкото проблеми по-късно.
Виж целия пост
# 4
Докато бях бременна ми откриха тази бактерия в урината и доста се шашнах. Предписаха ми антибиотик (мн. скъп), но трябваше и да изчакам, да мина 12г.с., за да го пия. Cry

Тогава и аз доста се интересувах та ми обясниха. Това е бактерия, която живее в дебелото черво май и при жените може да се пренесе в пикочните пътища. Може и дълго да си я имаш, но когато ти е по-уязвима имунната система и инфекцията се разраства. При бременност ми казаха, че това може да повреди бъбреците и е опасно.

А, бяха ми споменали и, че тези инфекции били много упорити, но за щастие при мен се справихме от раз.
Виж целия пост
# 5
Моят син имаше също Коли бактерии, но нямаше никакви признаци като Т или неспокоиство, уринираше си нормално. Заведох ме го на консултация при детски нефролог д-р Буева в Детска педиатрия и след преглед  с ехограф и т.н се установи, че бъбреците са здрави. Нямаше и никакви други аномалии на отделителната система. Тъй като при мъжете в пишето понякога се задържа секрет ни препоръча да правим промивки с калиев перманганат и смрадлика и да мажем с един мехлем 10 дена без да приемаме антибиотици. Примах ме и едно хомеопатично и доста течности.След това всичко с урината беше ок.
п.с. Ако детето няма други симптоми освен наличието на бактерии както в нашият случай д-р Буева не препоръчва приема на антибиотик веднага.
Виж целия пост
# 6
Не е задължително да има симптоми, пак си е инфекция. Аз давам Уростим- пие се 3 месеца по 10 дни, после 3 месеца почивка. Дава се след 8-я месец обаче. Консултирайте се с детски нефролог за всеки случай.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: amka

като пихте антибиотика имахте ли разтроиство?

Педиатърката ни предупреди за разтройството, било нормално.... горкото от разтрийството и се зачерви дупето, а никога не ми се е подсичала... добре че е крема на Клоран, помогна и веднага.... Какъв антибиотик пихте? Ние сме на Огментин.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: nad_tab
Ние сме на Огментин.


Аугментин. Защо него? Защото това си баба знае, това си баба бае(визирам педиатрите). Дано на вас да помогне, защото специално за коли-то е вятър работа.
Виж целия пост
# 9
Ами направиха и антибиограма и педиатърката това даде... все пак аз не съм лекар.... лошото е че бебка се обрина, ама не трябвало да го спираме  Imp  Imp  Imp
Виж целия пост
# 10
Цитат на: nad_tab
Ами направиха и антибиограма и педиатърката това даде... все пак аз не съм лекар.... лошото е че бебка се обрина, ама не трябвало да го спираме  Imp  Imp  Imp


мдааа, мнооого познато, антибиограма, лекарката изписва Аугментин защото реагира на това, и после....."о-о-о- много съжалявам, че само тровихме детето с Аугментин, не трябваше", при втора антибиограма след "лечението", всичко по старому
извод: файда никаква от Аугментин-а.

повярвай ми, че за 2год и малко отгоре станах четвърт лекар.
Виж целия пост
# 11
Е... Лиорена, аз да не съм лекар... то това и е работата да знае какво да изпише! Дано да помогне!
Виж целия пост
# 12
Цитат на: nad_tab
Е... Лиорена, аз да не съм лекар... то това и е работата да знае какво да изпише! Дано да помогне!



да де, все на някого трябва да вярваш. аз вече не знам на кого да вярвам.
Дано помогне при вас, разбира се.

ама е и много важно да не си взимала урина с колектор, защото ако да - то 99% ще покаже бактерии.
Виж целия пост
# 13
Пробвах се с колектор, но не стана... така че я издебнахме, без!
Единственната положителна страна на Аугментина е, че може да ни махне и стафилококите.... поне GPто така каза  Confused
Виж целия пост
# 14
Цитат на: nad_tab
Цитат на: amka

като пихте антибиотика имахте ли разтроиство?

Какъв антибиотик пихте? Ние сме на Огментин.

ние по4нахме с един ,но не знам как се казва предизвика и такова разтроиство е веднага го сменихме и сега пием Septrin на Celltech(маи не6то испанско е ),....но и от него имаме разстроиство...и ве4е една седмица от как го спряхме!!!!
колектора онези торби4ки ли са ???? аз не сум в БГ и не знам как ги нари4ат там
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия