МАРТенските мами са щастливи- гушкат бебета красиви!- тема 14

  • 54 097
  • 744

Анкета

Заглавие за темата в "Родени"?

Опции:

# 390
Сис, благодаря от сърце. Утре сме на консултация. Ще помоля лекарката да погледне.  Доста се притесних Sad
А подплънките за сутиена колко често трябва да се сменят?
Виж целия пост
# 391
момичета как разбрахте че има колики детето?
Виж целия пост
# 392
Кате, аз лично разбрах, когато Елиза плачеше много и нищо не помагаше да спре - нито гърда, нито шишето, нито дундуркане.. Единствено по едно време като дадох залъгалка и я погушках без дундуркане спря за 10тина минутки, но после пак започна да плаче. Тогава разбрах, че трябва да е от колики...
Виж целия пост
# 393
Май аз ще си остана последната неродила мама. Днес бях на преглед, никакво разкритие...Sad, скъсена шийка на 30%, което е нищо,а имам само 3 дни до термин.Вече се отчайвам много и ми става мъчно. Най- гадното е, че всички ми звънят да питат дали съм родила...не искам да преносвам Sad
Виж целия пост
# 394
Когато Алекс го боли коремчето присвива крачета към корема, разплаква се и лицето му става червено като на доматче. Понякога само ръмжи, присвива крачета и се напъва. Винаги става 15тина минутки след храна, после (засега) бързо му отминава. Иначе като плаче за внимание е друг вид рев,различавам му ги  Peace
Родилите мами,  с какво да се запася  след ваксина за бебо? Хубав термометър, Кулпач лепенки, ефералган свещички, панадол сироп. Друго не ми хрумва. Знам че е още рано и може  да му мине леко, но отрано съм ги замислила тези ваксини...
Виж целия пост
# 395
Еха, Зайче- винаги добре запасена и подготвена за всичко си, така ми се струва Simple Smile Пу, как ти завиждам за организираността!  Не мисля, че има още какво да се вземе. Все пак дано не се налага да се използват!:)
И също като стана въпрос за ваксини - точно с педи ги обсъждахме онзи ден и ми каза, че в деня на ваксината не бива да се къпе детето. мястото трябва много да се пази да не се мокри и най-вече да не се мърси. И че точно доста инфекции ставали като попадне вода или каквото и да е точно където е бита ваксината.
Виж целия пост
# 396
Аххх ми мойто вчера и днес до 5 спеше си спокойно ядеше и гукаше като е будно... днес от 5ч почна да се гърчи почервенава горкото и рев... единствено залъгалката го приспива за 30мин и пасле пак така се гърчи.. не разбирам какво му ееее не мога да го утеша.. едва 2ри ден е за колики... много е рано не знам милото страда със сигурност  Cry
Виж целия пост
# 397
Зависи от ваксината, но аз бих взела лепенка qoolpach или нещо такова беше. Охлаждаща лепенка. Панадол задължително. Имам стерилни марли, риванол. А ефералган за какво е?
Тоз лицетин струва .... Ужас!
Подплънките ги сменям като ДП два пъти дневно или при нужда. В джъмбо са най-изгодни около 3-4лв 60бр. и са тънки, не надигат сутиена. И сутиен за кърмачки има по 8лв интой е ок стига да не сте мнооого надарени. На мен нищо не ми става Sad дори пямук ме дразни.

Добро утро в 2:30 от нас. Напапахме се и сега спим сладко сладко...
Виж целия пост
# 398
Здравейте и от мен. До сега не съм писала в тази тема, но ви следях с голямо вълнение. Тази нощ в 03:15 родих и моята принцеса седмица преди термина. 49 см. - 2.850 кг. Много съм щастлива и още не усещам умора, въпреки че не бяха лесни напъните. Екипа много ми помогна. Пожелавам здрави и щастливи бебенца на всички вече станали и настоящи майки Simple Smile
Виж целия пост
# 399
mimittoy честита госпожица, много радост да ви носи Simple Smile
Добро утро и от нас! Днес спахме 5 часа непробудно и презноща се събудиха само за едно хранене. Не смях да ги събудя за второто, за което се будят обикновено, защото снощи имахме голям проблем с приспиването. ;/  
Ох такова хубаво слънчице е навън, а аз не смея и на терасата да ги покажа. В събота стават на 2 седмици, ако е хубаво времето, смятате ли че тогава мога да ги изведа така за 15-20 минутки разходка ако ги опаковам добре?   newsm78 Или много ще избързам..

Синеока, ефералган свещичките са със същото действие като парацетамола. Simple Smile
Виж целия пост
# 400
Daniti, Sis , Електра и аз имах температура, запушени канали. Цяла седмица цедя, помпам, горещи кърпи и не пимогна. Минах на дълги горещи душове с цедене и изкочиха едно бели мастни топченца, явно запушалките.
Оказа се , че едно запушено каналче е останало и не се оправя. Спаси ме една акушерка в МД с масаж на гърдата и ампула Окситоцин , който ми даде да изпия. Каза ми да си продължавям Лецитина, че може пак да се запушат и да цедя по 20 мин с помпа след сукането на бебето, нищо че вече няма какво да пусне. Така се стимулирала лактацията. Изписа ми и хомеопатично за това , по 5 гранули сутрин и вечер Рицини комунис
Виж целия пост
# 401
Привет момичета!
Честита ви пролет!💐
Да ви питам за коланите за приниране на корема-какви си взехте и доволни ли сте?
Виж целия пост
# 402
Daniti, Sis , Електра и аз имах температура, запушени канали. Цяла седмица цедя, помпам, горещи кърпи и не пимогна. Минах на дълги горещи душове с цедене и изкочиха едно бели мастни топченца, явно запушалките.
Оказа се , че едно запушено каналче е останало и не се оправя. Спаси ме една акушерка в МД с масаж на гърдата и ампула Окситоцин , който ми даде да изпия. Каза ми да си продължавям Лецитина, че може пак да се запушат и да цедя по 20 мин с помпа след сукането на бебето, нищо че вече няма какво да пусне. Така се стимулирала лактацията. Изписа ми и хомеопатично за това , по 5 гранули сутрин и вечер Рицини комунис

Мерси за споделеното, Alja98. Да, каквото изчетох, в тази посока все са съветите. Аз не съм видяла какво е излязло, т.к. не се цедя, но вярвам, че е било запушване. Рицини комунис  - знам ги тези гранулки, с баткото вземах. Не съм сигурна колко помагат, но със сигурност няма да навредят Wink
Виж целия пост
# 403
Привет момичета!
Честита ви пролет!💐
Да ви питам за коланите за приниране на корема-какви си взехте и доволни ли сте?

Мис, аз си взех стягащо бельо formeasy shapewear.
Обува се като бикини върху бельото и стига чак до сутиена.
Първо взех размер xl, след седмица минах на L. Много съм доволна.
Почти не ми личи, че съм раждала вече. Особено като съм с колана имам супер талия Wink
Купих го от обикновен магазин за българско бельо за 24 лв.
Много по-добре се чувствам с колана. Нося го денонощно. Много е важно като го обуваш да си в легнало положение за да се "наместят" всички органи по местата, защото като си права има едно изсипване поради слабата коремна стена. Така ми обясниха в болницата. За кръста също е много важен  Peace

Да отбележа само, че раждах секцио и добре ми се отразява на операцията. Не знам при нормално раждане дали ще е толкова удобен. Зависи как се чувстваш "долу" защото е доста стегнат.

Аlia98, благодаря за съветите. Аз днес бях при личната, която ни е и педиатър. Каза, че имам зачервяване около едната ареола. Топли компреси препоръча и ако поддържам няколко дни Т да мина на Оспамокс. Аз мисля да се консултирам с моя хомеопат. Днес за щастие нямам температура, поне зассега  Peace

Иначе бебетата са добре. Емо вече е над 3 кг., а Дари е 2900 гр. Още не ги извеждам. Днес ще ги изкарам на терасата за 10 минути. Имат колики. Тя има гъбички в устата. Снощи имах кошмарна безсънна нощ. Не знам как се свиква с това  Tired
Виж целия пост
# 404
mimittoy, честито бебче bouquet

Аз не съм имала проблеми с гърдите, нито температура, пу пу пу! Лецитин взимам за увеличаване на кърмата Simple Smile От снощи, 21ч досега само веднъж дадох Ам, за нас е голям напредък.

И честита пролет Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия