нощно кърмене

  • 1 373
  • 22
ми не знам какво заглавие да сложа.
поблемът ми е следният. петра се буди по 4-5 (стигала е и до 10) пъти на нощ. поне 2 от тях се кърмим. само че аз вече не издържам. и всъщност съвсем не съм сигурна, че детето е гладно. със сигурност обаче е лакомо - тя тежи 8 кила/72-3 см, а е на 6 месеца - наддава мин. 700 гр./месец, а сме стигали и до 1200. тази нощна фиеста вече ми идва малко нагоре. кисела съм, недоспала и понякога и невнимателна. след тази нощ, в която ставах 6 пъти и кърмих 2 от тях, а другите просто си ги спестих, ми хрумна, че може би стомахът на детето наистина се претоварва от толкоз кльопане и може и затова да се буди толкова често. не съм сигурна колко точно яде през нощта, защото тогава се движа на автопилот, а и кърмата отдавна се е регулирала.
оф, не знам как да опиша по-точно ситуацията. може би дори не искам да питам, а просто да се оплача  ooooh!
и все пак - мислете ли, че е рано да спирам нощното хранене. петра не знае какво е шише, т.е. вода или сок не мога да давам. яде само с лъжичка. иначе яде пюрета, но като цяло не можем да стигнем едно заместено хранене - в повечето случаи изяжда 130-140 гр. и после пак суче. готова съм да прежаля още един месец не-спане докато свикне, че през нощта ядене няма, ако това ще доведе до по-спокоен сън. но така хич не е гот. а и не мисля, че толкова разпокъсан сън е от полза и за детето. и всъщност изобщо не знам какво да правя.
ох, горката аз   Cry
вероятно просто искам детето да е вече в първи клас.
Виж целия пост
# 1
Majceto и аз съм със същия проблем, с тази разлика че една нощ опитах да и дам водичка..............опищяхме целия блок........... аз съм свикнала беба да спи в количката , та спейки я люлям и когато вече не ще да спи давам и да суче и така всяка нощ, продължавам да живея с надеждата ,че някои хубав ден ще се откаже от нощно хранене...и ми се иска този ден да е скоро , но.................
Виж целия пост
# 2
Вече не ми прави впечатление че се кърмим и нощем - преместих го при нас в леглото. Но определено не се будя на всяко мрънкане, но не сме стигали и до толкова кърмения на нощ.
Виж целия пост
# 3
Ние сме същите
вчера станахме на 6 месеца тежи 8,200 кг
и през ноща се буди много пъти
значи като започнем че го приспивам вечер за нощ към 20 ч събужда се в 1,30 и след това на около два часа, но аз се изхитрих като се събуди в 1,30 го вземам при мен в леглото и като се размърка направо подавам да суче и спя и той спи и суче ...тъкмо се захранихме и засега яде не повече от 2 супени лъжици твърда храна на ден, вода сок не пие
само кърма
чесно казано свикнах с нощното кърмене и вече не ми прави впечатление
надявам се да се откаже сам

най интересното е , че сутрин се събужда преди мен около 6 ч но си мълчи и гледа, казват ми го няколко пъти мъжът ми и по големия син
аз спя и той мълчи и ме гледа, но само да се размърдам и веднага започва да рита да вика и вообще радостни възгласи и ако не му обърна внимание са разплаква така че и съседите се събуждат.
Виж целия пост
# 4
И ние се кърмим през нощта 2-3 пъти. Всички ме упрекват за това. Но като пищи и иска да яде newsm78Скоро моя позната, чието дете е на 3 години, единствено ме подкрепи. Ето нейната история накратко. Когато бебето е било малко са я посъветвали да дава вода, вместо да кърми. И бебето се е будило през 15 минути за вода.  И жалкото е, че и досега вечер иска вода. Е, не през 15 мин, но поне 3 пъти на нощ. И тя отчита даването на вода като грешка. "Може би щеше да се откаже от нощното хранене, както се отказа и да суче. И по-добре 2-3 хранения, отколкото през 15 мин. вода"-това бяха нейните думи. И аз вече спокойно си кърмя и чакам по-добри времена, някъде около навършване на пълнолетие, може би. hahaha
Виж целия пост
# 5
майче, аз при многото будения през ноща при възможност лъжа Ванката с биберон. ако не се е разсънил помага, но ако изпусна момента следва или рев или кърмене. мисля, че не се буди от глад, просто като суче се успокоява е заспива пак
Виж целия пост
# 6
Ох, значи не съм единствена! Моите познати изпадат в изумление, като чуят, че го храня нощем на 6,5 месеца дете. Ами, храня го, какво да го правя. Истината е, че не всяка нощ е едно и също. Има нощи, като заспи в 21,00 - 21,30 ч, та се буди чак в 6,00 ч., а има и такива, когато не знам на кой свят съм. С вода и биберон посмъртно не става, иска си цица човекът. А аз тайничко се надявам скоро изцяло да престане да се храни нощем.
Виж целия пост
# 7
Мартина не се будеше нощем до момента, в който не се върнах на работа. Тогава се почна една среднощна фиеста, която си продължаваше до 5 сутринта. Цяла нощ ядяхме или се залъгвахме, сутрин ставах рано и после 10 часа на работа. Сле третата седмица предположих, че ще ме уволнят, ако продължавам да спя пред компютара. Резултата е че махнах нощните хранения.Не ми отне много време, но пък Марти се беше научила да пие от шише през деня. Нощно време давах вода, а ако не иска и хленчи светвах лампата и почвах да я забавлявам. След 30 минути я връщах обратно в леглото и тя си заспиваше без проблеми. Отне ми 3 дни. Сега вече не се буди нощно време, а ако се събуди най- много да пие вода, но се случва рядко.
Честно казано, ако не ми се налагаше да ходя на бачкане, нямаше да махна нощното кърмене още дълго време Whistling
Виж целия пост
# 8
ние пък на нощното живеем  Embarassed

мама като е на работа денем (по10 часа ме няма) бебето отказва да яде, така че като се прибера и пиявичката папа, стане ли време за лягане се превръщаме в скачени съдове и така до сутринта breastfeeding
Виж целия пост
# 9
И аз искам съвет.Вечер сучем от 9до 10 часа и се приспиваме. Понякога се буди около 1 яса, а някога и около 12...Денем като, че ли издържа 2,5 часа.Притеснявам се дали и стига.Гери се роди 3150, изписаха я 3050.На 1 месец-3700, а на 2мес и 5 дена беше 4870. Дайте ми съвет, защото педито ми препоръчва дохранване с адапте...
Виж целия пост
# 10
Пропуснах да допълня, че нощем ядем през най-много 2 часа:12; 2; 4;6;9.Мисля,че това е много.
Виж целия пост
# 11
какво адапте, бре жена. за 1 месец казваш, че кило и 200 почти е наддало детето. ще станете като нас - слонове. и петра така подкара в началото. и аз се притеснявах дали наддава достатъчно. ама сега като я гледам, че не може да направи обратен завой (демек да се върбне от корем по гръб) и й висят бузите до земята, направо се чудя с кой акъл съм се тюхкала за наддаването. не му се вързвай на педи. аз сега пък се тюхкам, че петра е бузанка-дебеланка. няма угодия, ей. Crazy
и, ако можеш, опитай да намалиш нощните прихапвания. или поне ги прави в различни часове. защото моето наблюдение е, че петра вече свикна да се буди в 1 и после в 5. това е просто задължително. като часовник е. а извън това си остават и другите лиготии.
Виж целия пост
# 12
Ами, какво да Ви кажа. И ние сме на нощно хранене, но и аз като Хари, спя с Дана и така кърменето не ме изморява, а напротив. Сега напоследък и при нас има доста чести включвания, но то е покрай новите кътници. Но всичко се надживява. Peace Просто е необходимо много търпение, нерви и много любов за да се издържи на такъв труден нощен режим. Heart Eyes

...вероятно просто искам детето да е вече в първи клас. ...
Миличка, май всички мами много бързаме, а дечицата си имат собствени темпове. Peace
Виж целия пост
# 13
milo mai4e az go imax sa6tia problem i go re6ix kato zapo4nax da davam vodi4ka i zalagalka be6e dosta trudno za6toto 6terkata si iska6e xranata estestvenno no sled dve bezsanni  no6ti svikna i taka. mislia 4e ste dosta golemi4ki ve4e za no6tno iadene nie go maxnaxme na 3 mesetsa.opitai ako iska6 no se iska zdravi nervi USPEX
Виж целия пост
# 14
Благодаря ви мами, но не иска нито биба, нито вода. Поне така беше в началото, скоро пробвах отново с биберон, но тя не знае какво да го пави и плюе.А да ревем по цяла нощ не можем ,т.к. спим заедно с таткото и кака Алекс (4,6 г.)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия