препълване на гърди - не съм ли далече от първите дни на кърменето вече :( Помощ

  • 459
  • 2
Мили мами,
Бебето ми е вече на 30 дена и в кърменето нямахме проблеми, т.е смятах, че вече количеството на кърмата е започнало да се регулира, т.е гърдата от която е ял ми оставаше празна без напрежение, но от вчера - ужас! Усещам някакъв невероятен прилив на мляко непрекъснато и в двете гърди и двете стават камък за един час и се налага след неговото хранене да цеда и двете гърди, т.е прилича ми на хипер лактация или нещо такова, а не съм прекалявала с изцеждането - от първата седмица натам мног орядко съм се изцеждала само в краен случай! Моля ви, дайте ми съвет - някоя от вас дали е имала подобен проблем Sad( Това изцеждане е много изморително, а и усещам неприятно напрежение и ме е страх да не направя някоя беля, пък и започва да болиии... Помощ!  Praynig
Виж целия пост
# 1
Мне, не си далеч от първите дни на кърменето Grinning Хич даже.
Лактацията се регулира най-често на 6-8 седмици след раждането, т.е. нормално е още да е объркана.
Цеди по малко, колкото да се облекчи напрежението, даже да са милилитърчета някакви. Не изпразвай гърдите, и ако можеш, кърми по-начесто, вместо да изцеждаш след кърмене. За удобство можеш да даваш и двете гърди на едно хранене, така няма само едната да се празни.
Топъл душ и лек самомасаж също ще облекчат напрежението на гърдите.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти! Надявам се, да се спася от ситуацията скоро. Желая ти успех!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия