Високо кръвно и кърмене

  • 6 031
  • 9
Моя приятелка роди преди месец-вдигнала е кръвно при раждането,изписали са я с нормално кръвно,но в последствие пак го вдига-от кръвното е с почти постоянно главоболие.Казали са и да пие Допегит-според лекарите е съвместим с кърменето.Тя не им се доверява много и го пие само когато се почуства много зле.Може ли да го взима докато кърми и има ли и други лекарства,които са подходящи за случая?
Виж целия пост
# 1
Може да го взима по време на кърмене, даже лекарството може да има лек ефект за увеличаване на кърмата, защото блокира действието на допамина - това според д-р Хейл, който е световния авторитет по въпросите на медикаментите по време на кърмене Grinning Най-добре да си го пие както са го предписали - вземала го е и през бременността, така че няма от какво да се притеснява сега.
Виж целия пост
# 2
вземала го е и през бременността

Не го е вземала по време на бременноста.Но това няма значение-много ти благодаря Хедра  bouquetЗнаех,че ще се отзовеш Simple Smile
Виж целия пост
# 3
И аз го пиех докато кърмех. Wink
Виж целия пост
# 4
Най-добре е да се придържа към лечението, както са го предписали, няма смисъл иначе  Naughty Това е лекарство за дълготрайно лечение.
Виж целия пост
# 5
И аз имам същия проблем. Родих преди 7-8 дни със секцио и спинална упойка. В интензивното установиха, че имам високо кръвно - от 140/90 до 150/100. И след изписването от болница е така. Винаги съм имала ниско кръвно и сега много ме е страх да не си остане трайно високото кръвно, макар че нищо не ме боли и се чувствам нормално... Кърмя... и май ще трябва да посетя някакъв лекар, за да ми изпише лекарства - ама какъв? Кардиолог? Нефролог?
Виж целия пост
# 6
Мария, едва ли ще остане високо. Ако са установили високо кръвно чак след раждането в интензивното, е много възможно да се дължи на големите количества вливания по време на операцията и съответно ще изчезне скоро. Междувременно трябва да си продължаваш терапията, която са ти изписали. А за лекар - първо трябва да се обърнеш към джипито, тя ще те насочи вече към какъвто специалист е нужно - ако изобщо се наложи.
Честито човече и бързо да остават зад вас тези притеснения Hug
Виж целия пост
# 7
Включвам се и аз към въпросите за високо кръвно. Току що се връщам от лекар. Кръвното ми е 160/100, с главоболие съм. Но не ми изписа лекарства, защото кърмя, а само диета и да свалям кг. Утре ще го питам за споменатия тук Допегит. Знаете ли други методи за сваляне на кръвното? Помощ, не се търпи това главоболие
Виж целия пост
# 8
Може с нещо билково (макар че дружката Ламята НеСпаска да смята, че тревите не помагат) - например има комбинирано Валериан+Мента+Глог (глог ли беше?). Има уж лек седативен ефект, който аз лично не усетих, пих наскоро поради високо кръвно от стрес по предписание на лекаря ми, т.к. не исках нищо медикаментозно дори в ниски дози.
Но - щом е предписано лекарството с изричната уговорка, че е съвместимо с кърменето, да пие приятелката ти смело.
Виж целия пост
# 9
[Туй си е въпрос за кардиолог.
Така или иначе диагноза хипертония не се поставя от еднократно измерване, а и да се постави, първо се опитва с промяна в начина на живот Peace Така че диетата е добро начало.
Гледам, че напоследък изписват бисопролол и на кърмачки  Thinking Ако  пък се стигне до медикамент, може да се провери съвместим ли е с кърменето  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия