Великден 2017 - рецепти и идеи

  • 9 389
  • 16
Здравейте, мили дами!

Великден наближава и е време да подготвяме идеи и рецепти за козунаци и други лакомства за празничната трапеза. Имам няколко миналогодишни идеи, които ще се радвам да споделя с вас и с голямо нетърпение очаквам и вашите предложения, тъй като обичам да експериментирам всяка година Simple Smile

Козунак с ядки и стафиди



Козунак по рецепта на баба



Козуначени мъфини



И за да не са рецептите само за десерти, ето и още една идея:

Зелена салата с майонезен сос


Виж целия пост
# 1
Не ядем много козунаци вкъщи, затова идвам с предложение за основно.

Агнешка корона / Lamb French rack. Вкъщи оформяме като агнешки котлети, защото не можем да изядем по толкова. За жалост не си намирам снимката от последното готвене, за да кача. За гарнитура подхожда спанак, но и някакви кореноплодни, за да подчертаят вкуса на месото. Сос - може би нещо на сметанова основа или самия сос от месото.

Мога да кажа само - доста претенциозно месо, ако искаш да улучиш типичния розов цвят във вътрешността. Също и относително скъпо. Но пък изключително вкусно. В моя личен топ 2 на най-вкусните меса, които съм опитвала.

Салатата ми за Великденския обяд традиционно е зелена с репички, краставици, зелен лук и варени яйца. Там не експериментирам. Wink Дресинг напоследък харесваме с олио от тиквени семки и балсамико или лимон.
Виж целия пост
# 2
Скрит текст:
Здравейте, мили дами!

Великден наближава и е време да подготвяме идеи и рецепти за козунаци и други лакомства за празничната трапеза. Имам няколко миналогодишни идеи, които ще се радвам да споделя с вас и с голямо нетърпение очаквам и вашите предложения, тъй като обичам да експериментирам всяка година Simple Smile

Козунак с ядки и стафиди



Козунак по рецепта на баба



Козуначени мъфини



И за да не са рецептите само за десерти, ето и още една идея:

Зелена салата с майонезен сос





Какво е това италианска салата,какво представлява?
Виж целия пост
# 3
Какво е това италианска салата,какво представлява?

В тази тема, от пост 19 нататък коментирахме какво е. Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=970242.msg34715866#msg34715866
Виж целия пост
# 4
Надявам се да сложим агнешко на трапезата, защото много го обичаме. Обикновено го приготвям с много зелен лук и лимон в гювеч. 
Виж целия пост
# 5
Ето още една рецепта от мен (снимката е много стара, това беше една от първите ми рецепти в блога), но това наистина са страшно вкусни шоколадови къпкейкове и са голяма атракция за децата  Simple Smile

Великденски къпкейкс



Вътре имат и изненада, малко шоколадово яйце:

Виж целия пост
# 6
То така като гледам, май само аз си пиша и си говоря сама Laughing Но се надявам все на някого да му се сторят полезни тези рецепти. Предлагам още една, за която сме използвали рецептата на баба за курабийки.

Великденски зайчета

Виж целия пост
# 7
За Великден мисля да направя козуначена питка по тази рецепта http://kulinarenelixir.blogspot.bg/2013/04/blog-post.html Правих я веднъж, стана много сполучлива. Салатата ще е зелена, а основното още не съм го измислила. Ще дебна за идеи от тук.
Виж целия пост
# 8
Pipi, идеята за козуначена питка ми харесва.
Ти с машина ли замеси тестото?
Виж целия пост
# 9
Нямам машина, меся само на ръка.
Виж целия пост
# 10
Нямам машина, меся само на ръка.
И аз нямам. Ще си запазя рецептата. Благодаря.
Виж целия пост
# 11
Ето още идеи от мен:

Къпкейкс овци




Втори вариант за Великденски зайчета от бабините курабийки

Виж целия пост
# 12
Подготвяме се за празника

Козуначени венци



Easter bread
by Daniela Dineva, on Flickr
Виж целия пост
# 13
Вчера правих Великденски кравай със закваска.



Виж целия пост
# 14
Идея за великденски зайчета, солени. http://pep-4o.blogspot.bg/2010/03/blog-post_28.html
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия