помощ - от 2 дни не иска да суче от мен

  • 429
  • 7
Дъщеря ми от два дни не иска да суче от мен, захапва в началото, дръпва 2-3 пъти и започва да пищи, по никакъв начин не мога да я накарам да яде Sad Направо не зная какво става, досега е била само на кърма - не мога да разбера какво не й харесва Sad Вчера се връщахме от дълъг път и аз бях изцедила малко кърма в едно шише и за мое учудване тя го изпи - не зная как е успял баща й да й го даде докато аз карах newsm78 Тя до сега не е приемала да пие от шише и аз не съм я карала. Сега обаче тотално ме отхвърли и яде само ако изцедя и й дам  #Crazy
помогнете ако сте имали подобен проблем - не искам да се отбива толкова рано
Виж целия пост
# 1
здрасти
Да ти кажа и при мен е имало такива перидоди и в момента съм в подобен,но не реве-само се опъва.
Към 3 ия месец ми се случваше същото като теб,но намерих причината.Оказа се че пия мляко с какао и на малчуганчо му действаше...Но и сега не зная защо повреме на папане ставаше нервен и не искаше да яде...Помисли някоя храна да не  е...да не са колики newsm78
може и да прави някаква стачка,абе във всички случаи ще премине...
Пробвай да й дадеш-като се унесе и й се спинка.При мен действа номера...
Но мой съвет не давай с шише.Малкия сега пак ми прави такива номера-не иска понякога от цицата ,а от шишето иска,но ако продължаваш така ще си свикне с биберона и после по трудно ще се върне към гърдата...

Успех ти желая;)
Виж целия пост
# 2
Проблема може да е запушено носле. Не може да суче, без да диша, а като яде от шише става. Провери и пиши. Ако е така използвай физиологичен разтвор (стеримар) или някакви капки, които ще ви предпише лекар, но не прекалявай с вторите.

Бебетата ужасно се ужасяват от запушеното носле Sad А преди 6 месеца дори не знаят, че може да се диша и през устата. По мои наблюдения ... Sad

Ако е нещо друго, съветвам да кърмиш докато е полузаспала. Ако е храната, която си яла бързо ще мине (за едно -две кърмения)
През ноща яде ли, нервна ли е като цяло?
Виж целия пост
# 3
На мен на кърмаческа стачка ми прилича  newsm78 И ние сме имали, но в по-лека форма. Номерът беше сукане в полузаспало състояние и някъде на тъмно и тихо място (в банята  Laughing).
Виж целия пост
# 4
И при мен има нещо подобно. Сучем на заспиване и на събуждане и през ноща. През дугото време като и подам гърдата пищи все едно се опитвам да я тровя. И мен това ме притеснява - да не би да свързва сукането само със спането. А на мен ми се ще да си иска и когато е будна. Дебна я да се унесе и тогава в полусънно състояние й давам да яде. При първото ми дете беше същото - чаках го да затвори очи за да му пробутам шишето. Страх ме е да не стане лош навик... На мен можете ли да ми кажете нещичко!
Виж целия пост
# 5
Сияна беше така. Всъщност на два-три месеца във форума се пускат подобни теми, така че - СПОКО - повредата не е във вашия телевизор Wink Hug
Казали са ти вече - даваш в полусън. Или упорито я държиш до гърдата, люлееш, пееш и по някое време човечето засуква. Не се отбива, определено. Може би има колики или някакъв друг дискомфорт, както е предположила мама Моник. Важно е обаче ти да не се предаваш. Ако трябва вържи бебето на голо до теб да те усеща (както е писала Деси) Прекалено е малко, за да изгуби инстинктите си.
При нас проблемът беше следния - аз я изчаквах да се събуди, а тогава тя просто озверяваше от глад и ако не текнеше веднага от гърдата започваше да захапва и изплюва, да се опъва назад като дъга и да се дърпа, и така по половин час. От притеснението рефлексът на потичане не се задействаше и кърма така и не тръгваше много силно Confused , а я мъчеха и зверски колики, та милото не знаеше на кой свят е. Решението дойде като висях над кошарата и само като се размърда и примлясне предлагам гърдата. Така хем тя сучеше, хем не се нагълтваше с въздух от лакомия и малко се успокояваха коликите.
Поли, споко няма да се превърне във вреден навик Grinning
Виж целия пост
# 6
И при нас имаще такъв период точно на същата възраст. Според мен е кърмаческа стачка.
Трябва само да се въоръжиш с търпение. Аз го вдигах да го успокоявам, говоря му, пробвам да му дам, пак неще пак се успокояваме, носим се, пробваме различни пози и така докато засуче, но не съм давала шише.
междудругото така се научих да кърмя легнала и ми се видя толкова удобно, че вече не ми се кърми по друг начин Mr. Green
Успех и не се притеснявай ще мине, пък може и колики да са, тогава пак същото успокояваш и после пак даваш да папа
Виж целия пост
# 7
Това което описваш ми прилича точно на нашата стачка, която много трудно преживях, но все пак успях да надвия. Моят съвет е никакво шише. Аз съм го преживяла същия кошмар (даже не знам дали сме го преодоляли съвсем) и така по същия начин прибягвах към шише в пристъп на истерия........... и той все повече го харесваше. По съвети на мамите тук от форума обаче, спрях тотално да му давам да суче от биберон, защото последствията са - отбиване. Бебетата в някой случаи предпочитат биберон, не защото тече повече отколкото от гърдата, а просто защото е по-лесно и струята е постоянна. Проблема идва от там, че при сукане от биберон се активират различни мускулчета и когато бебето се опита по същия начин да суче от цица вижда, че не става или пък му коства много усилия. Така постепенно ти ще му даваш шише, то ще суче от теб все по-малко и съответно кърмата ти ще намалява. В резултат ще последва и ранно отбиване.
Мога да ти дам няколко съвета, които работиха при мен:
- слагай я често на гърдата ( колкото повече, толкова по-добре) и то в спокойно състояние, гледай да не е прегладняла много
- опитай да я храниш в сънено или полусънено състояние (при мен работеше безотказно, колкото и странно да звучи)
- провбай да я храниш, разхождайки се, докато и пееш
- в никакъв случай не давай да цока от шише, дори и да си мислиш, че е недохранена. По добре изчакай да се успокои и пак и предложи гърда
- не се самоизтезавай, като си мислиш, че причината е в теб и бъди смела и търпелива
- не се отчайвай, имай търпение и нещата ще се нормализират
И накрая мога да ти кажа само, че аз бях на крачка да купя АМ, но не го направих благодарение на всички мили мами които ме подкерпиха и сега съм много доволна от това.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=89804.0 - това е моят пост, просто за да видиш съчетите които са ми дали
УСПЕХ  newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия