Искам да ви питам....(пиене от чаша с накрайник)

  • 1 275
  • 21
Привет на вси4ки!!!!!!!!!!!!!!!
Моля ви,мили мами кажете ми как да нау4а дъщеря ми,която е на 1г.и 10м.да пие от 4аша с твърд накрайник..Мъ4им се ве4е от цял месец и неще и неще....реве си за шишето с биберона(шишето е на камера).Но,за 2 дни и биберона ве4е е скъсан(има ве4е 20 зъба),за 1 месец смених над 20 биберона и затова и взех 4аща с твърд накрайник,но тя пищи още щом я види!!!!!!!!!!
Моля,кажете ми какво да направя........Благодаря!!!!!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 1
Защо не опиташ направо с чаша или сламка.Моя син не е пил от чаша с твърд накрайник.
Виж целия пост
# 2
Привет на вси4ки!!!!!!!!!!!!!!!
Моля ви,мили мами кажете ми как да нау4а дъщеря ми,която е на 1г.и 10м.да пие от 4аша с твърд накрайник..Мъ4им се ве4е от цял месец и неще и неще....реве си за шишето с биберона(шишето е на камера).Но,за 2 дни и биберона ве4е е скъсан(има ве4е 20 зъба),за 1 месец смених над 20 биберона и затова и взех 4аща с твърд накрайник,но тя пищи още щом я види!!!!!!!!!!
Моля,кажете ми какво да направя........Благодаря!!!!!!!!!!!!!
Според мен - изчакай Peace Гери е на 1 г и 6 м и се дави от такава чаша. Не мисля да я насилвам - когато реши, ще си пропие от такава. Но ти си решаваш Peace
Виж целия пост
# 3
Ние сме още малки,ама от чаша не ни харесва за сега...обаче след 5-6 пъти които и давах сокче от кутийката със сламка и си започна сама да си дърпа...както ти е казала звезделина можеш да опиташ и със сламка...има някои бебчовци,които направо от нормална чаша почват...  bouquet
Виж целия пост
# 4
Най-добре опитай както са те посъветвали - със сламка. Аз на моя син му бях дала чашката да я опознае първо и да си поиграе с нея и след това нямахме проблеми.  Ако пак не става, дай си й шишето, а чашката оставете за по-късно, когато ще бъде готова за нея.
Виж целия пост
# 5
   Моят син като беше малък след шише с биба минахме на шише със силиконов накрайник с 3 дупчици, а с чашата си играеше! После започнахме с чашата, но той бързо се научи да и маха капачката / не знам как, щото аз едва я отварях / и започна да пие от чаша без проблем!
    Пробвай  с шише със силиконов накрайник! Може да и е по удобно, а и факта, че си е нейното шише...
Виж целия пост
# 6
Моя син с твърдия накрайник я харесваше на 11-12-13- месеца-после я отказа и сега се е научил направо от чаша си нормална да пие.
 Имаше голям  мерак от доста време ама все я вдигаше рязко и се оливаше здраво, но полека-лека си се научи и си пие без проблем. Според мен е важно детето да му е интересно и да иска да го направи..... остави го да си живее спокойно! baby_neutral
 какво като пие от биберона? Crossing Arms 
Виж целия пост
# 7
И дъщеря ми на 8 -ми става на 1 и 10 м. и сме на същия хал - шише с биберон, на който сменям смукалките всяка седмица...Тя пие от чаша с накрайник, но така се улива, че предпочитам да й давам направо от чашата - по мъничко, за да не се дави, даже й е забавно. Пробвай и ти направо от чашата. Е, става много по-бавно...
Виж целия пост
# 8
Щом не ще да пие от чаща с твърд накрайник защо не опиташ от меките, които са за по-малки деца, но не са и биберон. Синът ми от няколко месеца пие от такава и въобще не сме имали проблеми. При нас проблема беше с лъжичката. Доскоро освен със силиконова с друга отказваше да се храни. Но вече минахме този етап, така че всичко е въпрос на време и опити, но без да я насилваш.  
Виж целия пост
# 9
Ох и ние с бибите сме така.Голямо късане падна до като не купих изцяло силиконова на чико.
Инак защо не пробваш от авентските с мек накрайник като не иска твърд  newsm78 Моя син от такава пие  Hug
Виж целия пост
# 10
Криси се научи да пие от чаша с твърд накрайник на 1 год. и 2 месеца.Първите дни и беше много трудно , плачеше си за шишето.Но аз бях по - хитра от нея.Като лапне биберона го дръпвах веднага и мушках чашата.Първите пъти я буташе , но после започна да пие от нея.Скрих и шишето и от немай къде като е жадна започна да пие от нея.Отначало се давеше , но после и свикна.А от сламка изобщо не е пила.Може би защото спря да смучи биберон залъгалка когато беше на 4-5 месеца.Дъвче я и си играе с нея.
А от вчера почна да пие и от нашите чаши.
Успех  bouquet
Виж целия пост
# 11
не е ли вече време за нормална чаша newsm78
Виж целия пост
# 12
И аз съм за сламката, макар, че дъщеря ми започна да пие със сламка още преди годинката така, че не ми се е налагало да ползвам до толкова късно шише с биберон. Пробвай може да даде резултат, пък после не му мисли постепенно ще минете на нормална чаша вместо такава с твърд накрайник.  Peace
Виж целия пост
# 13
Можеш да я научиш като и даваш нещо любимо само така и и обясниш, че е голяма, да се чуства важна Simple Smile.
Но вече много време сте били на шише и няма да е лесно. Успех!
Виж целия пост
# 14
А за какво ти е да я учиш да пие от чаша с накрайник  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия