Радостните мами МАРТЕНЧЕТА гушкат - дано да са ни здрави и много да ни слушкат!

  • 44 166
  • 751
# 435
Да докладвам след нашата консултация. +3см и + 850гр. Аз доволен Simple Smile Сложихме само едната ваксина, Хексацим. Другата след месец. Наблъскали ли го по две ваксини, после по 3 месеца нищо. Много се бях сдухала аз с тези ваксини, с каката бях корава, ама сега. Обсъдихме с докторката любовта към децата според брой,пол, макар че не ми се вярва, макар и на подсъзнателно ниво, да ги деля и обичам различно.
Виж целия пост
# 436
И ние сигурно ще го ваксинираме утре.Вие на колко точно месеца и дни сте? Чудя се не е ли малък моя, нищо, че преди три дни навърши два месеца.Притесняват ме евентуални алергични реакции, особено като знам баща му какви обриви прави.И пусто ,без да искам ,съм попадала на информация за деца увредени след ваксини, набило ми се е в главата много преди бременността ми. Сякаш тези реакции се наблюдават по-често при момченцата.Ще има тия дни да треперя, поне баща му ще е два дни вкъщи, че поне да не съм сама, ако има някаква реакция.
Виж целия пост
# 437
И аз съм притеснена за ваксините, твърдо ЗА задължителните съм, но явно много са ни облъчили а колкото сме по-информирани, толкова сме по-притеснени. Алекс ще е на 2 месеца и 4 дена когато ще слагаме ваксините, и аз се надявам да мине леко. Купих лепенки Кулпач и свещички Ефералган 80 мг, в случай че вдигне температура. В болницата беше доста ревлив след ваксините и това помня само.
Мис,
Скрит текст:
Аз съм също с "наследен" дерматит. Също ползвам Ducray - DS крема за лице и открити зони ("короната" около челото и началото на косата) и шампоана за интензивно лечение, в момента за поддръжка ползвам шампоана Elution, успокоява доста скалпа и не стигам до състояния да имам нужда от медикаменти. От храните няма нужда от гладуване, нещата които влошават проблема са всички пържени, сладки, калорични щоколадови неща и джънк накуп и по много. Стресът и недоспиването също си казват думата, а тъй като и имунитетът пада, а дерматитът се изявява като падне защитата на организма, не е лесно. Затова колкото и банално да звучи гледам да хапвам здравословно- например като ми се прияде сладко, някакви сушени плодове, компоти, малко кисело мляко, обикновени бисквити и без джънк и шоколад. Чудя се дали витамините за кърмачки биха помогнали, ако не пиех л-тироксин бих пробвала, обикновено подобряват състоянието на кожата и повишават защитата на организма. Също си взех чай от коприва- не ми допада на вкус но пък помага и за кожата и за анемия Simple Smile
От козметиката освен Ducray са ми помагали зеленият шампоан на Vichy Dercos (има за суха и за мазна себорея, зависи какъв тип си)- не ми прецаква косата и ми я оставаше лъскава. Vichy -цените сега мисля че са по-ниски, особено в големи вериги аптеки. Ако има зони по тялото (понякога ми излиза на лактите) обикновено са ми сухи и слагам лосиона Lipikar на La Roche Posay, имам малка тубичка. DS крема на Uriage също помага много за лицето. За миене се родих с Creme Lavante на Uriage- измива много деликатно без да ми прави ранички и успокоява лицето. Слага се по съвсем малко и една малка туба ми стига за поне 4 месеца, ако не ми я пипа никой Simple Smile.  Значи, манджа, добавки, шампоани...казах си, ако се присетя нещо ще пиша.  Peace За съжаление не мога да се сетя за нищо евтино, което да върши работа, а вярвай ми, пробвах неколкократно всякакви щуротии каквито сме зареждали в аптеката, защото не исках да се харча за това. Но ти ако искаш можеш да пробваш-имаше един разтвор Себорал Форте, беше под 10 лева (от сорта на 5 лева), които се нанася с памук/тампон напоен в р-ра, в корените на косата. При мен един път помагаше, един път не, така и не разбрах защо.
Виж целия пост
# 438
Аз съм взела само кул пач. Дано не се наложи мм да търчи до аптека на пожар. Ще питам какво да дадем ако вдигне температура и педи- то де.
Виж целия пост
# 439
Мартин е точно на 2 месеца. Засега е добре, спи спокойно, хапна си. Имам и аз кул пач, но така и не я сложих. Аз нали писах, че себях газирала доста, а си поговорихме със сестрата, с лекарката. Сестрата е с близначета, на 5г., ваксинирани с всичко задължително, което донякъде ме успокоява.
Мама Галка не е писала скоро. Дано са добре.
Виж целия пост
# 440
Selesste моята малка е на 2 м и 1/2 , а са ни сложили само 1 ваксина. Моето Джи пи е на принципа по 1 на месец само
Виж целия пост
# 441
Да питам, който е раждал секцио, разреза как ви е направен? На мен от горе над разреза корема ми виси и е много грозно, ако остане така ще е ужасно.
Виж целия пост
# 442
Моя разрез е много ниско и е много тънък, намира се във окосмената част и може би затова не виси. Има някакъв преход, но не е фатално. Имам късмета да се възстановявам бързо и може и затова да няма висене... Но ако си хапвам безразборно може и да се променят нещата.

Ти върна ли си килограмите от преди раждането? По принцип стягането на кожата отнема време и при всеки е индивидуално. Така или иначе, не вярвам да остане така, малко спорт и ще се оправи.
Виж целия пост
# 443
Моя разрез е много ниско и е много тънък, намира се във окосмената част и може би затова не виси. Има някакъв преход, но не е фатално. Имам късмета да се възстановявам бързо и може и затова да няма висене... Но ако си хапвам безразборно може и да се променят нещата.

Ти върна ли си килограмите от преди раждането? По принцип стягането на кожата отнема време и при всеки е индивидуално. Така или иначе, не вярвам да остане така, малко спорт и ще се оправи.

Два килограма ми остават още. Корема ми се по прибра, но пъпа ми е все още изпъкнал. Обаче това висене е много грозно, дано се оправи.
Виж целия пост
# 444
Доста бавно се прибира корема. Първите дни си бях като бременна в 4-5 месец и сега имам корем. То все още ми се наместват чарковете. 4кила бебе си казва думата. За съжаление имам проблем с ходенето до тоалетна и направо е ужас.
За увисването, и аз имам, намалява, но по-бавно от колкото ми се иска. Белега и при мен е в окосмената част, вече заздравява и падат корички, скоро ще мога да ида на кола маска.
Виж целия пост
# 445
Моя пъп пък е хлътнал, направо пещера. Една приятелка изпитва ужас от пъпове и ми показа Шакира, на която след две раждания е точно такъв, навътре. Не ми харесва, дано си върне старата форма.

На мен първата работа след реанимация беше да си видя корема, буквално на първата минута бях в банята, откачих огледалото и не вярвах на очите си - корема ми беше огромен. До десетия ден  нямаше нищо общо. А за запека - цялата бременност супер, а сега с тоя ориз и картофи, с които се "захраних", не ме подмина. Но му намерих цаката за себе си - ябълка преди ядене.
Виж целия пост
# 446
Да питам, който е раждал секцио, разреза как ви е направен? На мен от горе над разреза корема ми виси и е много грозно, ако остане така ще е ужасно.
Аз съм със секцио и втори разрез на едно и също място. Ще се прибере и моят висеше е беше трудно за почистване. Гледам,че има 1/2 пръст разлика. След първата ми операция там след време се изравни и дори нямаше и помен от разрез. Иска време.
Виж целия пост
# 447
И аз съм с второ секцио - разреза е на същото място, тънък е, имам и аз няколко корички, но и при мен има като кожа/увисване нещо отгоре над белега. С първото нямах такова. Корем си имам, не голям, но не се е и прибрал - първият път си спомням на погачата на 40-тия ден бях с ластична рокля по тялото и никакъв корем. Сега се възстановявам по-бавно. Утре правим месец, а още ме придърпва отляво операцията. Имам и лохии още, първият път бързо спряха.
Няма да си давам зор и да се тръшкам. Тялото ми износи и ни подари две прекрасни деца и ще се отнасям с любов, благодарност и уважение към него. Знам, че лека по-лека ще се възвърне към обичайната си форма, а аз имам доста воля, така че сега ще се наслаждавам на резултата. Който ми спи в момента на гърдите и мирише на най-прекрасната и невинна миризма  Heart Eyes
Виж целия пост
# 448
И моят корем е леко увиснал над белега, но преди беше повече - не виждах нищо под увисналото. Така че явно лека полека се прибира. И аз така - благодарна съм, че успях да износя моята малка шушулка Heart Eyes Когато се прибере - тогава. И още едно дете бих искала, независимо от това, че ще си "разваля формата".

Да се оплача, събудих се през нощта от болка от зъб. Сега ще трябва да оставя малкия на свекито, която се страхува да го гледа и ще мра от притеснение докато се прибера Confused
Виж целия пост
# 449
Бяло, зайче, благодаря за съветите.
Скрит текст:
Ощо взето, де що има по аптеките-изпробвала съм го.И себорала ми е пръв помощник, обаче временно.
Май само с катранен сапун не съм се мила  Joy
Иначе аз нямам по лицето, никъде само по скалпа и то на три четири места, малко е, обаче си е постоянно явление. Само когато съм лятото на морето, само тогава ми минава изцяло. Иначе си има периоди на затишие и такива, в които няма нищо, но пролетта и зимата и когато съм под стрес отново се появява.
Е, не е болка за умиране, но е неприятен проблем.А и лошото е, че няма лечение, а само се поддържа.
Но, както и да е, това да е. Моят баща е с тежка форма на псориазис, по цялото тяло от 25 години, братовчед ми има себорея, вуйчо ми и аз. Колкото и да е, явно си има значение. Само да не се прояви при малкото човече се моля.Както и дае ,малко се отплеснах.

И сега по темата-много не спи мойта бебка!
През нощта си спи, обаче през деня, много неспокоен сън и се чудя дали не е гладна.
Значи, примерно от 9 до 12 спи без прекъсване и после като яде и заспива 1час преди следващото ядене, съответно я будя, бавно яде, дразни се, не се е наспала.Слагам я да спи, гледа, гледа-не заспива.
И от 17 часа се почват свиванията на корема и мрънканиците и все на ръце иска. Това става когато се приберат баби, дядовци,вуйчовци и идват в купом при нея. Дали, пък не се превъзбужда нещо?
Голям проблем е, защото като заспи и тъкмо трябва да я буздя да яде, а не се е наспала, оставя ли я обаче ще направи една пауза от 4-5 часа, което не е добре.Чудя се на какво се дължи това будуване? Дали е защото не й стига яденето? Или е заради коликите?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия