Парфюмни размисли и страсти - 209

  • 121 000
  • 732
Пролетни цветя



снимката е от фрагрантика, другите са от нета

Кои са вашите любими парфюми с аромати на фрезии, божури, зюмбюли, люляци и всички други пролетни цветя, за които се сещате? Харесвате ли напълно цветни аромати? Кое е любимото ви пролетно цвете и намерихте ли го натурално в парфюм или търсите?


Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Тази тема води до сериозно пристрастяване към придобиването на парфюми и до много високи, често непредвидени разходи!

Парфюмен пътеводител

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

лекция 1
лекция 2

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.

Парфюмен пътеводител - за София
Виж целия пост
# 1
Еха, цветно и шаренко  Heart Eyes
Благодаря, Денси  bouquet
Тази пролет най-често посягам към Мадам на Готие - харесва ми розата в него.
Виж целия пост
# 2
не харесвам /пролетни/ цветя в парфюм и ги избягвам старателно  Laughing
Виж целия пост
# 3

Не обичам пролетни цветя в парфюми. Единственият, който нося, е с виолетки, Alexander McQueen My Queen, но дори в него теменужката не е единствено, нито водещо ухание. Харесвам и рози, но задължително да са примесени с други ухания, напълно цветните аромати не ми харесват.
Виж целия пост
# 4
Нямам представа какъв е този парфюм, но името му е много пролетно Wisteria Hysteria, глицинията цъфти през май.http://www.enzo.bg/stephen-jones/wisteria-hysteria-toaletna-voda-za-zheni/
Виж целия пост
# 5
Харесвам цвятя, особено напролет. Напоследък въртя Люляка на Ив Роше и Императрицата, която тази пролет ми мирише на цвета на сливите и черешите.
Също така търся нещо с виолетка и/или ирис.
Розите ми писнаха малко.
Виж целия пост
# 6
Пролетно време много обичам цветя!

Едни от любимите ми са:
- лале Byredo La Tulipe
- момина сълза Diorissimo

Търся си божур и липа...



Free Agent, виолетката на Аник Гутал, на L'Аrtisan, Insolence на Герлен?
Виж целия пост
# 7
Много харесвам цветни аромати, много! Heart Eyes Ако трябваше да си избера сезон, в който имам най-много любимци, това е точно пролетта.

Благодаря за темата, densi! bouquet

По-късно ще намина пак и ще си напиша конкретно любимците, че сега нямам възможност. А те са много.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
Много обичам ей тая вЕолетка
https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Insolence-667.html
И тази розичка
https://www.fragrantica.com/perfume/Juliette-Has-A-Gun/Lady-Vengeance-1715.html
Виж целия пост
# 9
Пролетта - най-любимия сезон /защото след нея идва обожавано лятооо/ Heart Eyes Heart Eyes Не обичам изявено цветни парфюми, идват ми прекалено задушливи. Напоследък открих за себе си парфюмни рози, като преди смятах, че не понасям точно розите  Crazy В момента се сещам за наскоро тествани Florabotanica и Rosabotanica на Balenciaga и че са доста подходящи за сезона  Peace
Денси, благодаря за отново чудесно оформена темичка  bouquet
Виж целия пост
# 10
Благодаря, Денс за новата тема! bouquet

Имам си любимци: Violetta di Parma Borsari - страхотна виолетка и Tilleul D`Orsay - любимата ми липа. Hug

Парфюмните ми рози няма да изброявам и коментирам - много са, силни са, прекрасни са! Heart Eyes

ПП И как забравих най-любимия от любимите пролетен и единствен Mon Guerlain! РазкоШ! newsm51
Виж целия пост
# 11
От пролетните цветя любими са ми  фрезии и люляк, обаче не съм попадала на парфюм с изявени фрезии. Обожавам аромата на глициния от съседните дворове и по този повод поръчах недолюбвания тук Eclat D'arpege.
Зюмбюл , момина сълза и нарцис в парфюм не харесвам, много са ми натрапчиви, а миризмата на прецъфтял зюмбюл ми обръща стомаха.
Няколко парфюма нося само през пролетта - Serge Lutens A La nuit,Balenciaga Paris, Champs Elysee ,Idylle Guerlain, Aqua Allegoria Pivoine Magnifica (за търсещите ирис и виолетка, тук в комбинация с божур), J'adore.
Виж целия пост
# 12
Благодаря за темата и прекрасното оформление! bouquet

Ах, как я чакам тази пролет! Тук имаше 1 (!) пролетен ден и пак се захлади.
И цветни аромати обичам много- не са толкова на брой колкото ориенталците и гурме ароматите, но в личната ми класация има поне 20 които обичам наистина много.

Обичам да съчетавам ароматите с цвета на тоалета и материята. Дори обратното, да си играя с контрастите, да използвам аромата като акцент.

Имам любим люляк, който поднових- Trussardi My Name. ВЪрху моята кожа превъзходен, хладен с кремова консистенция. Сравнявала съм го с други люляци (Aerin Lilac Path например), но там има други цветни елементи, коио ми нарушават възприятията.

Божур с пипер и панакота- Signorina. От няколко години го нося и не може да ми омръзне. Много слънчев, безгрижен и същевременно спокоен аромат.

Нямам търпение да понося подобаващо новия ми Quelques Fleurs Royale и придобитите миналото лято Jour Absolu и Jour Gardenia

Виолетките са ясни- Angel Violette, Insolence EdP & EdT.
Розите също- Rose Splendide, Drole de Rose, Chloe EdT 2015
Гардения- La Panthere, La Panthere Legere, Organza
Ще нося много лавандула- Covet, Jicky, La Pluie и любимите ми несладки аромати Narciso for Her EdT (боже, това нероли! Heart Eyes) и Лолита L'Eau en Blanc.

Сигурно забравих някой....Angelique Noir, Sicily и Valentina Assoluto, последната е прекрасна с тоалет пепел от рози.  Heart EyesHeart Eyes
Проблемът е, че имам толкова много, че незнам към кое да посегна първо. И си ги обичам всичките!
Виж целия пост
# 13
Много харесвам ароматите на пролетните цветя. Флоралните парфюми са ми слабост, но нямам конкретен любимец, тъй като съм склонен да харесам почти всички.  Laughing
Наскоро пробвах нещо, което смятам, че е подходящо за сезона - Issey Miyake - Pleats Please L'Eau:
https://www.fragrantica.com/perfume/Issey-Miyake/Pleats-Please-L-Eau-22856.html
Парфюмът е лек, деликатен, с преобладаващи рози и нероли, но според моя нос всички нотки са така добре блендирани, че се е получила момина сълза, която по принцип не присъства в пирамидата. Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Благодаря за новата тема Hug
На първо време за цветни се сещам за Jour d`Hermes Absolu,Tory Burch, Honeysuckle & Jasmine Jo Malone , Wild Bluebell Jo Malone,  едно предложение с виолетка и роза -Red Roses Jo Malone .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия