Пролетно почистване и организиране на дома

  • 7 602
  • 9
Пролетта е в своя разгар и въпреки че дъждът все още напомня за зимата, топлите лъчи на слънцето сгряват всичко, зареждат ви с позитивно настроение и ви карат да сте по-активни. Неустоимото желание да прекарвате повече време навън и да се любувате на прекрасното време обаче ви кара да забравяте, че домът също има нужда от своето пролетно обновяване. Време е да се събудите от зимния сън, да се отърсите от пролетната умора и да организирате пространството, в което живеете.



Най-лесно е да започнете, като се отървете от всичко, което ви напомня за зимата. Дрехите и зимните обувки могат да влязат обратно в гардероба, а топлите завивки, изпод които наблюдавахте падащия сняг, да се приберат обратно под леглото.



Местата, в които прекарвате най-много време, разбира се, са най-трудни за организиране. Това са дневната и кухнята.

Приготвянето на храната е едно от любимите ви занимания, но често бъркотията става по-бързо, отколкото самите ястия. Ето няколко кратки съвета как да организирате кухнята и да я превърнете в място, където всичко е подредено и лесно достъпно.



Дневната е това място от дома, в което релаксирате, четете, гледате филми и се събирате с приятели и семейство. В забързаното ежедневие често оставяте нещата където ви падне, след което забравяте да ги приберете по местата им и така бързо дневната става отрупана с излишни вещи. Вижте няколко съвета как да избегнете натрупването и да я организирате ефективно със следното видео.

Вижте повече за организацията на дома тук.

Виж целия пост
# 1
Искам да попитам дали някой знае къде в София перат килими?
Виж целия пост
# 2
В Студ.град ,отстрани на бл.59 има химическо чистене в трафопоста. Там перат килими.
Виж целия пост
# 3
В Студ.град ,отстрани на бл.59 има химическо чистене в трафопоста. Там перат килими.

Ще отида да попитам на място за цена и да видя за колко време изпират и сушат. Благодаря ти много.
Виж целия пост
# 4
Химическо чистене - DISTA  089 670 4890
Може и по телефона да питате. Не съм ги ползвала и не знам какви са цените.
Виж целия пост
# 5
Химическо чистене - DISTA  089 670 4890
Може и по телефона да питате. Не съм ги ползвала и не знам какви са цените.

Може и по телефона да звънна. Благодаря отново. Хубав ден!
Виж целия пост
# 6
Има Фабрика за пране на килими. Обаждаш се, идват, вземат го и след 3-4 дни ти го връщат изпран и изсъхнал. Аз съм много доволна, вече 3 пъти ги ползвам.
Виж целия пост
# 7
Има Фабрика за пране на килими. Обаждаш се, идват, вземат го и след 3-4 дни ти го връщат изпран и изсъхнал. Аз съм много доволна, вече 3 пъти ги ползвам.

Скъпо ли взимат? Или зависи от килима и големината?
Виж целия пост
# 8
Не, не е скъпо, зависи от големината на килима.
Мисля, че към 16-17 лв беше за килим 2х3 м.
Има калкулатор в сайта им, може да се изчисли.
Виж целия пост
# 9
Не, не е скъпо, зависи от големината на килима.
Мисля, че към 16-17 лв беше за килим 2х3 м.
Има калкулатор в сайта им, може да се изчисли.

Благодаря ти много. Ще погледна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия