Остатъци от мляко в гърдите

  • 2 201
  • 13
Здравейте момичета!
Преди около два месеца спрях да кърмя, но все още имам мляко в гърдите си. Какво да го правя? Трябва ли да го изцеждам? Нямам в предвид, че гърдите ми се пълнят. Просто след като намалих кърменията по едно на 4-5 дена накрая просто спрях, а то се е произвело някакво мляко и сега какво да го правя?????
Моля дайте ми съвет!!!
Ще ходя на мамолог за всеки случай, но чак другия месец.
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай, нормално е да имаш още остатъчна кърма. Аз като спрях да кърмя сина си сигурно още четири - пет месеца имах по малко остатъчна кърма. Няма нужда да се изцеждаш, така само ще стимулираш лактацията.
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай, нормално е да имаш още остатъчна кърма. Аз като спрях да кърмя сина си сигурно още четири - пет месеца имах по малко остатъчна кърма. Няма нужда да се изцеждаш, така само ще стимулираш лактацията.
Peace
Виж целия пост
# 3
Абсолютно нормално е . С времето сама ще намалее и спре  Peace
Виж целия пост
# 4
И аз съм така, а спрях да кърмя преди година и 2 м. В друга тема писаха, че докторите казвали, че било опасно.
Виж целия пост
# 5
аз спрях да кърмя още втората седмица след раждането а кърма имах до 6-7 мецец недей да се цедиш ако искаш си вземи хапчета но не се предпочитат много да знайш, ако не са ти много напрегнати гърдите недей да пийш хапчета използвай възможно по-стегнати сутиени и не се цеди
Виж целия пост
# 6
Няма проблем. Не се изцеждай. Когато кърмата се задържипо-дълго в гърдите, от нея се отделят вещества, които "казват" на организма да спре да произвежда повече кърма. Ако те притеснява, можеш да пиеш чайот салвия (градински чай) няколко дни, за да се потисне съвсем лактацията.
Виж целия пост
# 7
Ама при мен няма никаква лактаця и гърдите ми не са никак напрегнати. Дори са се свили и отпуснали. Просто се чудя куде ще отиде това мляко? То няма как да излезне само от там.
Виж целия пост
# 8
Ама при мен няма никаква лактаця и гърдите ми не са никак напрегнати. Дори са се свили и отпуснали. Просто се чудя куде ще отиде това мляко? То няма как да излезне само от там.


Да, точно и аз това се чудя, как в крайна сметка ще изчезне този секрет като не изтича, а има само малко, като стисна?!
Виж целия пост
# 9
Резорбира се.
Виж целия пост
# 10
  Момичета използвам темата да попитам за една приятелка.
Аз лично съм кърмила и двата пъти по един месец та много-много опит в кърмаческите проблеми нямам.
  Тази моя приятелка кърми 3-4 месеца и лекар и изписа лекарства за спиране на кърмата. Обаче тя напипа някакв бучка, ходи на лекар и казаха, че е останала кърма. Вчера е ходила да й я изтегля със спринцовка. Изтегленото било кашесто и го изпратили за изследване.
Така ли се прави и нормално ли е? На мен ми прозуча страшно. И защо се изпраща за изследване, може ли да се съмнява за нещо?
Виж целия пост
# 11
еми нормално е да се изследва за по-сигурно трябва да се провери не се шашкайте имайте търпение докато излязат резулататите
Виж целия пост
# 12
  Момичета използвам темата да попитам за една приятелка.
Аз лично съм кърмила и двата пъти по един месец та много-много опит в кърмаческите проблеми нямам.
  Тази моя приятелка кърми 3-4 месеца и лекар и изписа лекарства за спиране на кърмата. Обаче тя напипа някакв бучка, ходи на лекар и казаха, че е останала кърма. Вчера е ходила да й я изтегля със спринцовка. Изтегленото било кашесто и го изпратили за изследване.
Така ли се прави и нормално ли е? На мен ми прозуча страшно. И защо се изпраща за изследване, може ли да се съмнява за нещо?
Нормално е - взели са секрет и го изпращат на изследване, за да са сигурни, че става въпрос само за мляко. Бучките в гърдите имат най-различна етиология и е много по-добре за нейно успокоение да знае, че наистина е от мляко и да не се шашка.
Останалата в гърдите кърма се резорбира от организма с течение на времето.
Виж целия пост
# 13
Много ви благодаря!!!
Вече съм спокойна,че всичко е нормално. А за това кашесто нещо- много вероятно е да е остатъци от мляко,защото аз като се цедих сега излизаше нещо жълто и гъсто като коластра ама по-гъсто от нея.Така че дано няма проблеми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия