Колко време след спиране на противозачатъчните може да се започне с правенето на

  • 1 356
  • 12
Здравейте,всички!
Обръщам се към тези,които имат повече опит или инфо за противозачатъчните и по-точно колко време след спирането им може да се започне с правнето на бебе?
Аз приемам Ясмин от една година,когато ги започнах имах кисти и на двата яйчника и хормонален дисбаланс.Сега,от тази гледна точка всичко е ок и лекарят ми каза,че 24 часа след прием на последното хапче мога да мисля за бебе.
Но срещам и противни мнения?
Моля всеки,който е запознат,за повечко информация?
Виж целия пост
# 1
По принцип може веднага щом ти свърши менструацията ти да започнете. Някои лекари препоръчват да се пропусне първия месец.
Аз те съветвам да не губиш време.  bouquet
Виж целия пост
# 2
Аз_също_бях_пила_противозач._заради_киста_и_по_препоръка
на_доктора_трябваше_веднага_след_това_да_забременея.
Така_и_стана-забременях_в_месеца,когато_спрях_хапчетата.
Според_докторите_карам_много_спокойна_бременност_именно
заради_това,че_хормонално_всичко_е_било_балансирано.(дано_
до_края_е_така..Simple Smile
Така_че-давай_с_пълна_сила_както_ти_е_казал_доктора_
и_успех!
Виж целия пост
# 3
Действай!  Peace

По принцип ако кистите ти ги няма и лекарят ти е казал да действаш, няма какво да се плашиш. Проблем, за който не бях чела, а се появи при мен, е че от противозачатъчните изтънява лигавицата на матката и това може да попречи на имплантирането на плода. Според последния лекар, при когото ходих, би било добре да се изчака 2 до 3 цикъла и тогава, но не е фатално, ако стане и преди това. Това обаче важеше за мен, при теб нещата може да са ОК. Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 4
Много благодаря на всички,които ми отговорихте!Дано всичко е наред Grinning
Виж целия пост
# 5
Аз пих Ясмин шест месеца и си имах овулация още на следващия месец, след спирането им. Действайте спокойно. Успех!
Виж целия пост
# 6
При условие, че една голяма част от лекарите практикуват лечението с тримесечното пиене на противозачатъни, за да може да стане така наричания "бум" /каквото и да значи/ и да може да се забременне в цикъла след спирането на хапчетата. Ох дълго стана. Та при съществуващо такова лечение, незнам каква е мотивацията за пазене първия месец, като изключим това, че ако не са в ред хормоните, просто няма да стане бебето и други разни измишльотини от рода да се пропусне първия месец заради изчисляването на термина  newsm78
Виж целия пост
# 7
Аз  пък бая си изпатих от  противозачатъчните. След една  година  и един месец прием ги спрях с надежда почти веднага да забременея , но не!  Naughty
След спирането им цикъла си ми беше супер редовен 30 дни , но овулация  просто нямаше! В продължение  на  11 месеца след  спирането им, не  направих нито една  овулация, нямах дори кисти нищо, яйчниците ми бяха в  летаргия !!! И точно когато съвсем се  изплаших, че  от  мен нищо не става и смених 3 доктора, в  3 клиники, всичко си дойде  на  мястото от  самосебе си !!!
Без да  пия никакви хормони нищо, просто докторите  не смееха да  ми предписват, защото никой не знаеше , защо така нямам нищо!!!Започнах да си произвеждам яйциклетки всеки месец, както си му е реда , веднъж в  ляво, на  другия  месец - в  дясно  Sunglasses След като си възвърнах овулацията на 4ия  месец  забременях  Wink
Виж целия пост
# 8
Действай!  Peace

По принцип ако кистите ти ги няма и лекарят ти е казал да действаш, няма какво да се плашиш. Проблем, за който не бях чела, а се появи при мен, е че от противозачатъчните изтънява лигавицата на матката и това може да попречи на имплантирането на плода. Според последния лекар, при когото ходих, би било добре да се изчака 2 до 3 цикъла и тогава, но не е фатално, ако стане и преди това. Това обаче важеше за мен, при теб нещата може да са ОК. Успех!   bouquet

Подкрепям мнението на Ним, Определено не е фатално ако стане веднага след цикъла последвал спирането на противозачатъчните, но би било добре да се изчака 2 до 3 цикъла. Организмът се нуждае от прочистване - хапчетата са вид хормони и те наистина могат да повлияят на развитието на плода( имплантиране). Аз лично забременях веднага след спирането и може би заради това втори и трети месец от бременноста получих ужасни кръвоизлизи- бързата намеса на лекарите и моето постояннство спасиха бебето. Дали е било от хапчетата или не- никой не можа да ми каже, но аз вътрешно се терзаех. Каквото и да решиш ти желая успех и скоро да се похвалиш
Виж целия пост
# 9
веднага след спирането на таблетките шансът за забременяване и то с близнаци, е висок.
Няма какво да чакате, обичайте се!
Виж целия пост
# 10
... но би било добре да се изчака 2 до 3 цикъла. Организмът се нуждае от прочистване - хапчетата са вид хормони и те наистина могат да повлияят на развитието на плода( имплантиране). Аз лично забременях веднага след спирането и може би заради това втори и трети месец от бременноста получих ужасни кръвоизлизи...
Не съм съгласна с това да се чака, ако хапчетата могат да повляят някак, това е да направят някой хормонален дисбаланс, от който бременност няма да последва.
И това с кървенето, според мен няма нищо общо с хапчетата преди това.
Виж целия пост
# 11
Противозачатъчните предписани за хормонален дисбаланс имат за цел да балансират хормоналните нива до оптималното им състояние. За това се наблюдава "бум" след спирането. Условията са перфектни.
Ако лекаря, не е предупредил и дори е препоръчал да се правят опити, всичко е ОК.  Най-лошото нещо е да не успеете веднага и тогава изчакването ще дойде от само себе си. Успех!
Виж целия пост
# 12
В момента съм бременна....то4но след спирането на хап4етата веднага стана о6те през първия цикъл.Е то аз ги бях пила само за 1 месец,но мисля 4е няма проблем.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия