Идеи за сладкиши и кремове с круши

  • 1 550
  • 11
Имам 4 касетки със зимни круши и не знам какво да ги правя. Моля Ви, дайте някакви рецепти.
Виж целия пост
# 1
4-5 круши
1 пакетче чаени бисквити/аз използвам Закуска/
1 пакетче масло 125г.
1ч.л. бакпулвер
4 яйца
1ч.ч. захар
На дъното на правоъгълна тавичка стопяваш маслото, отгоре нареждаш бисквитите, върху тях подреждаш обелените и нарязани на филийки круши.
Отделно разбиваш яйцата+захарта до побеляване, прибавя се рпресятото и смесено с бакпулвера брашно.С тази смес поливаш всичко, което е в тавичката и се пече 30-40мин. в умерена фурна.
Да ви е сладко!
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Beni
4-5 круши
1 пакетче чаени бисквити/аз използвам Закуска/
1 пакетче масло 125г.
1ч.л. бакпулвер
4 яйца
1ч.ч. захар
На дъното на правоъгълна тавичка стопяваш маслото, отгоре нареждаш бисквитите, върху тях подреждаш обелените и нарязани на филийки круши.
Отделно разбиваш яйцата+захарта до побеляване, прибавя се рпресятото и смесено с бакпулвера брашно.С тази смес поливаш всичко, което е в тавичката и се пече 30-40мин. в умерена фурна.
Да ви е сладко!


Правила съм този сладкиш с ябълки. Става чудесен.
Виж целия пост
# 3
А ето и един крем: "Млечно-плодов еликсир"
250мл. прясно мляко
250г. кисело мляко
500г. плодове в случая круши
150г. пудра захар
Прясното мляко се сварява и охлажда. Плодовете се пасират и към тях се прибавя прясното мляко.
Киселото мляко се разбива със захарта до получаване на гладка смес. При постоянно бъркане всичко се смесва.

Лесен сладкиш
3-4 круши
6 белтъка
1/2 пудра захар
кристална захар
Изцеждаш сока от крушите и го смесваш с разбитите на сняг белтъци и пудрата захар.Сместа се изсипва в тавичка, поръсва се с кристална захар и се запича.
Виж целия пост
# 4
бени, прощавай за въпроса, но как изцеждаш сока от крушите?
Виж целия пост
# 5
Цитат на: 2 в 1
бени, прощавай за въпроса, но как изцеждаш сока от крушите?


Или в сокоизтисквачката или ги настъргваш  на рендето и през марля изцеждаш.
Виж целия пост
# 6
Благодаря Бени. Ще изпробвам всичко. Все пак трябва да се отърва от крушите. Grinning Още утре започвам с крема.   chef
Виж целия пост
# 7
Цитат на: stefania
Благодаря Бени. Ще изпробвам всичко. Все пак трябва да се отърва от крушите. Grinning Още утре започвам с крема.   chef


Ако се сетя за още нещо вкусно и лесно ще ти пиша.
Виж целия пост
# 8
Карамел - пита с круши
1 кг круши
2 ч.ч. захар
1 ч.ч. орехови ядки
1 пакетче краве масло
4 яйца
1 ч.ч. кисело мляко
1 бакпулвер
2 ванилии
2 ч.ч. брашно
Карамелизира се 1 ч.ч. захар и с нея се облива дъното на кръгла тавичка. Обелените нарязани на тънки резенчета круши се редят плътно върху карамела. Поръсват се с ореховите ядки и пакетчето масло, нарязано на парчета. Запича се леко (до омекване на крушите). Изважда се тавата и върху крушите се изсипва добре разбитата смес от яйцата с 1 ч.ч. захар, киселото мляко, бакпулвера, ванилията и брашното. Пече се в умерена фурна. Като изстине, се обръща върху чиния за сервиране.
Виж целия пост
# 9
Круши в шоколад Grinning
Продукти:
За 2 порции :2 средно големи круши ,100 гр пудра захар ,1 парченце канела ,1 дафинов лист ,8 зрънца черен ,пипер ,1 лимон
За соса: 100 мл сметана ,2 ч. л. масло ,1 с. л. кафява захар ,50 гр тъмен шоколад

Приготвяне: Измийте крушите и ги поставете вертикално в съд плътно една до друга. Залейте ги с вода, за да прецените колко ще ви трябва за соса. Излейте водата и в нея добавете канелата, дафиновия лист, черния пипер. Сложете на огъня, докато кипне. Изтискайте лимона. Поставете крушите в сиропа и сложете да се варят 15 - 20 минути.
За да направите соса сложете сметаната, маслото и захарта в малка купичка и загрейте, но не до кипване. Добавете ситно нарязания шоколад и разбъркайте. Със соса полейте извадените и поставени в малки чинийки круши.  Tired
Виж целия пост
# 10
Ето и една рецепта, която не става за деца, но пък може да я направиш за половинката  Simple Smile

1 круша
250 мл червено вино
80 гр захар
карамфил, индийско орехче, черен пипер, канела, джинджифил

Крушата се разполовява и се почиства. Виното и подправките се загравят на бавен огън и след завирането се добавя крушата. След около 5 мин се изважда крушата и в соса се добавя захарта. Продължава да ври докато соса се посгъсти. След като поизстине, сосът се излива в чиния и се поставя крушата. По желание може да се гарнира със разбита сметана.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Катя (Сливен)
Ето и една рецепта, която не става за деца, но пък може да я направиш за половинката  Simple Smile

1 круша
250 мл червено вино
80 гр захар
карамфил, индийско орехче, черен пипер, канела, джинджифил




Това съм го правила, но с ябълка. Става страхотно. А, дечицата как сладко ще спят, ако им дам от тази ябълка (круша).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия