Питания разни за бои за руси коси (и не само)

  • 1 118
  • 15
Имам няколко въпроса към всички, които се боядисват. Омръзна ми да поддържам толкова светъл цвят, а и да дам почивка на косата си. Никога обаче не съм ползвала по-тъмен нюанс. Имам няколко питания - когато се нанесе боя върху толкова светла коса, цветът пада ли? И колко пъти трябва да се мажа, за да се задържи? Когато слагате боя, тя пада ли с времето? И на всяко боядисване ли после мажете цялата коса? (аз само корените досега).

Естествената ми коса е сиво-руса. Най-лесно би било да избера подобен нюанс, НО - сивото не състарява ли? Има ли някоя "сива" мама да каже? ( освен Хриси)  Grinning Жълто не харесвам, а неутралните се притеснявам, че ще седят доста безлично  Crazy Към кафявата гама не ми се ходи.

Приемам и препоръки за бои и номера, но на Лореал, Гарние и Шварцкопф, (без безамонячните) защото тук други нямам под ръка.

Много благодаря на всички отзовали се, за мен си е голям стрес  Joy  Hug
Виж целия пост
# 1
и аз като теб бях аманясала от това слънчево русо, блондинка, блондинка ама чак пък толкова, и бях решила да си правя тъмни кичури, за да поутрепя малко жълтото. Но на пътя ми се изпречи една продавачка в магазин за козметике и т.н.
Та тя ми показа една боя- на Лореал, Екселънсе, ако не се лъжа, номера е 01, но това не е тази дето я има навсякъде, т.е. по- различна е.
Не е жълто руса като другите, а лек сивкаво-пепеляв оттенък
И пак съм си блондинка  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Да, знам я тази боя, обаче тя си пак доста светло русо, ползвала съм я. Изсветлява до 4 пъти косата, което си е доста. Иначе и аз съм фен на Екселанс  Peace
Виж целия пост
# 3
еее, още по -тъмно ли искаш??!? на мен много ми хареса цвета- не е светъл, не е тъмен, виж пак в някой магазин дали говорим за едно и също нещо, а може и  някой от по тъмните номера- ако не се лъжа в серията са 5-6 цвята русо
Виж целия пост
# 4
Незнам колко ще ти помогна обаче и аз от зор да се потъмня(а естествения ми цвят е тъмно русичък) още си ми избива русо ли русо..почти бяло...и аз не обичам жълтеникаквите отблясъци и ми беше доста трудничко...даже няколко пъти си правих кичури -тъмни,ама много тъмни-почти черни....е и те са изсветляли значително сега  Rolling Eyes
и в крайна сметка реших за момента,че няма да я пипам...ако мога ще я изтърпя да израсне,а ако не ще се намацотя пак с нещо  newsm78
А не съм отговорила на всичко( аз и не мога де  Laughing) ама все пак..да-пада ми новата боя много..като се има предвид,че не се боядисвам "на домашна обстановка" а само в салони и то добри  уж... и на всяко боядисване съм мазала цялата коса...с изключение на 2-3 случая докато още бях мноооого руса. Абе общо взето си е индивидуално като всичко друго...
Дано съм ти била малко полезна,въпреки,че незнам с какво  Joy
Виж целия пост
# 5
След хиляди опити открих идеалния цвят(поне за мен е такъв,точно това което исках),косата ми е като твоята,но аз исках малко по-тъмно и в сивата гама, боята е на Рилкен и незнам дали можеш да си я намериш.Ако те интерисува утре мога да ти напиша номера и,защото сега съм на работа.Сега,като постигнах желания цвят,ще боядисвам само корените.И не се притеснявай,изобщо не състарява стои много свежо. Peace
Виж целия пост
# 6
Рилкен ги ползвах в България, доволна бях от тях, но тук ги няма. Но се радвам на добри отзиви за сивия цвят, той май рядък се оказва  Thinking
Мерси, а и на Евридика също   bouquet
Виж целия пост
# 7
Блонди ,направи се на кичури различни нюанси на русото.Аз съм така и ми е изключително лесно за подръжка.Ходя за освежаване на 3-4 месеца.Мойта естествената също е сиворуса и затова като е на кичури като израстват корените не си личи толкова защото се сливат с останалите нюанси на русото.А и е много по -естествено.
Правят ме с някаква нова боя на Лореал - безамонячна ,но за професионална опутреба.Много лесно ми хвана първия път ,защото и аз бях с много светла основа.Запази си няколко кичура от към лицето в този нюанс с който си в момента ,за да не е толкова драстична промяната/ а и много ти отива/ Laughing
Аз в момента имам 4 нюанса на русото и е много добре Blush а и така на кичури в близки и преливащи се цветове косата изглежда по-гъста и плътна.
Виж целия пост
# 8
Оф, да ти кажа не съм фен на кичурите хич  Confused

Ти си от дира от септемврийките,нали?
Виж целия пост
# 9
Оф, да ти кажа не съм фен на кичурите хич  Confused

Ти си от дира от септемврийките,нали?

Да аз съм Hug

А защо не искаш безамонячна боя newsm78
Виж целия пост
# 10
Ми те нямат светли тонове, опитах веднъж с най-русата (уж) и станах кафява. Добре, че се изми бързо. А и пада, освен това ужасно ми щипеше и пареше. Знам, че е без амоняк, но явно има нещо друго. А и не искам да пада така бързо и да се клепам на всеки 3-4 седмици. Тя е хубава за цветни коси да си подсилят цвета, но за моята светла коса... май няма да стане. Иначе би било по-щадящо, ама  Tired
Виж целия пост
# 11
ами моя идеален цвят го открих в боите Лакме-професионални и съм доволна и от качеството на боята по-принцип. Ако ги има при теб пробвай ги.
 За съжаление От изброените от теб съм ползвала само Лореал,но когато бях в червения си период Laughing сега в русия само Швацкопф, Лонда и Лакме съм ползвала.
Иначе като се боядисвам си мажа цялата коса, не само корените
п.с. не видях ти и за Шварцкопф си  писала -аз не бях най-доволна от тях-много бързо започваше да ми жълтее косата след боядисване в пепелно-сиво русо
Виж целия пост
# 12
Мен също ме боядисва фризьор с Лакме, но първо ме обезцветява в корените и после боядисва цялата коса!Цвета става страхотен!
 като се има предвид, че съм пробвала какво ли не- от жълтото отърване няма, колкото и да е хубав цвета в началото, после се отмива и става гаден...
но така ползвам това сивкаво на Лакме от доста време и съм много доволна Peace
Виж целия пост
# 13
Много ме заинтригувахте с тези Лакме. Какви са по народност? Сега ще се разтърся за линк  Party
Виж целия пост
# 14
испанска е боята
ползвам и шампоан и маска-доволна съм определено, но при всеки е различно все пак
http://www.lakme.com/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия