Колко пари месечно давате за храна?

  • 168 727
  • 2 293
Има такава тема във форума, но е доста стара и съответно не особено актуална.
Този месец реших да опитам да си водя стриктна сметка за това къде харчим парите си, като за целта си свалих едно много удобно приложение на телефона.
Изминалия месец сме дали около 400 лв за храна за трима човека, но тук се включват и перилни препарати и всички други подобни консумативи. Заведенията са отделно - около 90 лв. сме дали.
Иска ми се да си сверя часовника. Как е при вас?
Виж целия пост
# 1
Предходните два месеца - м. Февруари и м. Март си направих труда да изчисля и нашите разходи за храна и консумативи. Ние сме трима души, от които дете на 7.

Приблизително около 380лев. и двата месеца са, като в тях са включени също препарати салфетки и т.н.

На мен също ми се струваше, че доста отиват за перо храна, но когато разгледах разбитите разходи стигнах до извода, че няма излишни неща и явно толкова ни струва.
Виж целия пост
# 2
При нас са около 400 лв за двама души- тук включвам храна, препрати, нещата за баня и т.н, общо взето всичко, което може да се напазарува от хранителен магазин.

Разходите за детето, което е на 1 г са ни отделно и са около 150 лв - тук се включват също козметика, памперси, понякога сокчета, пюрета.

На заведение рядко излизаме заради бебето - но като излезем обикновено ни излиза около 40, 50 лв за двамата. Да речем, че излезем 2 пъти в месеца - 100 лв грубо. Понякога вместо да излезем поръчваме храна за вкъщи.
Виж целия пост
# 3
Над 1000 лева отиват за храна + битова химия и други битови неща.
Трима сме - двама дъртофелници и пубер.
Виж целия пост
# 4
Над 1000 лева отиват за храна + битова химия и други битови неща.
Трима сме - двама дъртофелници и пубер.
Същото. Ужасих се, защото получавам безплатни плодове и зеленчуци, а месото, млякото и млечните ги купувам от производители на половина по-евтино в сравнение с магазините. Всеки месец за храна отиват пари колкото за една смотана кола. ooooh!
Виж целия пост
# 5
Пазарувам основните неща от голяма верига веднъж седмично, там са заминали около 250 лв. Докупувам месо (кайма), хляб и плодове и зеленчуци от квартални магазинчета. Но и на мен ми се струваше, че даваме много пари за храна, а всъщност май е нормално.
Ние навън не се храним. Като излезем, то ще е на биричка с някакво мезе. Мъжът ми категорично отказва да се храни в стола на фирмата, където работи и носи сандвичи  от вкъщи. Аз като съм на работа не ям или ако прегладнея, си купувам нещо дребно - плод или нещо сладко.
Виж целия пост
# 6
Пазарувам всеки ден, според нуждата, желанията и настроенията. Оставям между 20 и 50 лв. Отдавна спрях да правя сметка на това точно. Яде ми се-ям. Peace
Виж целия пост
# 7
И аз съм ги смятала, разходите ни в България за храна, вкл. препарати и т.н. са по-големи отколкото в Щатите, а кажи-речи купуваме едно и също.

Около 1300-400, това за миналият месец - 2-ма възрастни, дете и бебе.

Виж целия пост
# 8
Не знам и не ми е цел да следя. Колкото толкова.
В храната се включват и много други разходи за приготвянето ѝ например.
Не се ограничаваме, но и не купуваме излишни неща. Старая се да не хвърлям храна и тук действам много по-стриктно, отколкото да се интересувам от цената на храната ми.
Виж целия пост
# 9
Над 1000 лева, двама възрастни, 3 деца, ама децата още не са се включили активно. Под храна имам предвид общо пазаруване из супермаркети. Различно е според сезона.
Виж целия пост
# 10
Не знам и не ми е цел да следя. Колкото толкова.
В храната се включват и много други разходи за приготвянето ѝ например.
Не се ограничаваме, но и не купуваме излишни неща. Старая се да не хвърлям храна и тук действам много по-стриктно, отколкото да се интересувам от цената на храната ми.

 Peace
Мога да кажа абсолютно същото.

Пазаруваме пресни и сезонни продукти, не се презапасяваме с нищо; готвим количества, които можем да изядем, носим си домашна храна за работа/училище.

Битова химия и кафе си купувам отвън от години, намерила съм си продукти и марки, при които съотношението цена/качество ми е много по-изгодно, отколкото да ги купувам оттук. Зареждам се веднъж на половин година, устройва ме.
Виж целия пост
# 11
Около 600лв, отделно смятам и хранителните добавки и витамините , които са около 100лв. . Варират плюс. минус 100лв месечно, но..... newsm78 newsm78 Толкова.....Двама възрастни и едно дете. Пазарувам месо от месарски магазин, риба от рибен, плодове и зеленчуци , тахани и ядки, от местният магазин. Мляко и яйца, сирене и подобни. От големите вериги купуваме перилни препарати  и пакетирани стоки. Козметика, кремове, шампоани и подобни от аптека, но тях не ги броя, сигурно и те са към 100на лева  Tired
Виж целия пост
# 12
Поне 1000 лева на месец ooooh! ooooh! Точна сметка ми е трудно да направя. 2ма + две малки деца.
Хем готвя всеки ден, хем не сме чревоугодници, хем вредни храни малко се купуват. Thinking Но виж скъпи храни се купуват, риба от скъпата, био зеленчуци и био храни ( без да прекаляваме де), почти никакви евтинии Thinking
За заведения отделно  Laughing Laughing
Виж целия пост
# 13
мда... поне 1000 за храна
Ако е общо пазаруване (включително разни вкъщни джунджурии...) - стават 1500

2 възрастни, тийн и дребно женско..
Виж целия пост
# 14
Нямам представа колко пари даваме, не ми е за цел да следя. А и всеки месец е различно, не ядем едно и също.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия