Подготовка за кандидатстване в СМГ след 4 клас

  • 113 018
  • 783

Анкета

Как ще готвите детето за прием в СМГ?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

Нека тук споделяме вълнения, мнения, статистики и всичко, което ни интересува във връзка с приема в СМГ.

Предходните теми:
1. Промени в приема за СМГ
2. Прием в СМГ след 4 клас
3. Прием в СМГ след четвърти клас - ІІ част

Резултати от ЕК-2017, областен кръг на 4 клас-сортирани

Виж целия пост
# 1
Благодаря за темата

Аз имам въпрос
Вярно ли че щом е бил на 2 кръг на олимпиадата и на ЕК, На Питагор и да се яви, резултата не се взима предвид?
Иначе горе може да сложите и линка към резултатите на ЕК 4 клас  Peace
Виж целия пост
# 2
Благодаря за темата!
Виж целия пост
# 3
Благодаря за темата!С напредване на времето ще става все по-актуална,особено след като вече има резултати от ЕК.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за темата

Аз имам въпрос
Вярно ли че щом е бил на 2 кръг на олимпиадата и на ЕК, На Питагор и да се яви, резултата не се взима предвид?
Иначе горе може да сложите и линка към резултатите на ЕК 4 клас  Peace
За СМГ е точно така,Питагор не се взима,ако има резултат от ЕК.
Виж целия пост
# 5
Според вас, има ли смисъл да се ходи на частни уроци/школи за подготовка за СМГ и ако да, кои преподаватели готвят добре?
Виж целия пост
# 6
Елица, задачите на изпита не са от училищен материал и трябва специална подготовка.

Дали курсове в СМГ , в друга частна школа, на частни уроци или вие ще решавате с детето, въпрос на избор. Учебните материали са известни и може да си ги набавите.
Виж целия пост
# 7
elica1051 , и ДА и НЕ, зависи от детето/талант, характер, дисциплина/, родителите, учител в училище....адски много ф-ри. Темата е дъфкана ужасно много години на ред. Няма да я коментирам отново. Еднозначен отговор е различен за всеки.
По отношение на въпроса за учителите- успехът отново зависи от много неща, дори детето да се готви при най- добрия педагог няма 100% гаранция .
Виж целия пост
# 8
Добре, тогава да формулирам другояче-как според вас е удачно да се готвят деца, които имат силна състезателна култура, от високи до много високи постижения по състезания (88-100%), почти нямат непознати или неясни задачи и грешките им са основно от невнимание.
Реално, такива деца нямат голяма нужда от обяснения, по-скоро дребни насоки тук-таме и обща тренировка за скорост. Смятате ли, че ежеседмичното ходене на школа за такива деца има някакъв ефект, или индивидуалната подготовка при класен учител е по-удачна?

Виж целия пост
# 9
И също един много интересен въпрос-някой има ли идея какъв е процента на успеваемост на децата, посещаващи курса на СМГ? Ако някъде има статистики, ще е полезно.
Виж целия пост
# 10
Има учители от СМГ, които водят курсове в СМГ и на други места. Тоест статистиката няма да е вярна.
Във вашия случай мисля, че няма нужда да си губите 2-4 седмично с курсове. Щом всичко е ясно наблегнете на отиграване, концентрация, детайли... и ако се наложи някой частен урок по конкретен повод.
Виж целия пост
# 11
Говорим за дете, в момента е 3ти клас, справящо се съвсем само с всички задачи от математическата читанка?

Мисля, че трябва да решава редовно, за да може да изчисти грешките от невнимание. Трябва да се явява на предварителните изпити, за да свикне с формата.
Иначе ще го настигнат старателни деца, посещаващи курсове.

Статистика: повече от 95% от децата, приети в СМГ, са се готвили под някаква форма.
Виж целия пост
# 12
Добре, тогава да формулирам другояче-как според вас е удачно да се готвят деца, които имат силна състезателна култура, от високи до много високи постижения по състезания (88-100%), почти нямат непознати или неясни задачи и грешките им са основно от невнимание.
Реално, такива деца нямат голяма нужда от обяснения, по-скоро дребни насоки тук-таме и обща тренировка за скорост. Смятате ли, че ежеседмичното ходене на школа за такива деца има някакъв ефект, или индивидуалната подготовка при класен учител е по-удачна?



elica1051 - доколкото помня детето Ви е ученик в ЧНУ Питагор. Честно казано, мисля че 10 часа математика на седмица, включително и школа по Състезателна математика, би трябвало да са напълно достатъчни за добра подготовка за прием в СМГ. А и детето се справя повече от блестящо. Допълнителни курсове едва ли са му необходими при целия обем задачи, които решават в Питагор.  Peace
Виж целия пост
# 13
В такъв случай въпросите наистина са излишни. Laughing
Виж целия пост
# 14
Добре, тогава да формулирам другояче-как според вас е удачно да се готвят деца, които имат силна състезателна култура, от високи до много високи постижения по състезания (88-100%), почти нямат непознати или неясни задачи и грешките им са основно от невнимание.
Реално, такива деца нямат голяма нужда от обяснения, по-скоро дребни насоки тук-таме и обща тренировка за скорост. Смятате ли, че ежеседмичното ходене на школа за такива деца има някакъв ефект, или индивидуалната подготовка при класен учител е по-удачна?
Елица, 90% от нас нямаме такива деца и няма как да Ви дадем съвет. Просто си продължете каквато подготовка сте възприели до сега, явно при Вашето дете работи. Защо трябва да я сменяте? В СМГ приемат 130 деца. Нима мислите, че повече от 20-25 от приетите имат 88-100% на всяко състезание?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия