Пролетта дойде, а януарче се смее и надига глава! - Тема 2

  • 56 738
  • 734
# 120
Категорично детето се чувства по-добре. Захраниха с картоф вчера и с тиква.проблема е от биберона. Взех най-простия на света каучуков и обикновено шише на канпул и я излъгах.ТомиТипи , аввент изобщо не ги пожела.щом почна да хапва АМ не дадох призова каша продължаваме със зеленчуци.Вечер давам гърда сутрин също.но определено след като почнах дохранване е по спокойна.
Виж целия пост
# 121
Отчет от мен: на 4-ти месец - 6300гр. и 65см.
Polist, аз също храня бебка точно в тези часове нощно време. Забелязвам, че през деня не е псобено гладна. Яде набързо /5-10мин./ и после иска да спи. Доста поспалива стана. Според мен като има нощни хранения и през деня си и държи по-сито, докато мои познати, които не хранят нощно време имат големи лакомници през деня.
Аз имам въпрос за захранването /още е рано, но не ми стана ясно/ - до какво количество пюре /каша/ се дава при заместване на едно хранене?
Виж целия пост
# 122
Ina_hf добре дошла. Как е бебчето? Кърмиш ли го? Ако имаш въпроси-сподели.
Здравейте, благодаря за приема. Малко късно отговарям, но освен бебо имаме и батко ученик в първи клас и общо взето не ми остава много свободно време  Laughing Кърмим се с моето човече, но напоследък имам същия проблем като WomanitKa. Имам чуството, че вече почва да се отбива  Sad Суче точно пет- десет минути общо и от двете гърди и започва едно недоволство, едно ритане, едно сърдене... Кърмим се легнали, прави, във всякакви пози, но положението е същото. Наддава си добре, но имам чувството, че все е гладен. Поради тази причина последния месец започнах вечер да му давам кърма от шише, за да съм сигурна, че е хапнал колкото трябва да може да спинка през нощта – биберона е с най- малката дупка, анатомичен, на AVENT, за да не се оттучва от гърдата. Изобщо общо взето правя горе- долу всичко, което трябва, но напоследък нещо не ни се получава.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 123
Моя Алекс обикновено се сърди по време на кърмене ако се нагълта с въздух и иска да го оригна за да продължи. Той много настървено яде, но ако е направил дълга пауза. Напоследък дори усещам, че увеличава времето в което огладнява. За мен е странно защото брат му беше нон стоп на гърдите. Абсолютно различни са. Не мога да прециня дали е по-ящен, но с големия още се боря с капризите му. До дете си е, някои ядат, други не.
Виж целия пост
# 124
Зравейте,момичета.
Тази сутрин гостенката ми дойде за първи път от раждането.Малко ми е неприятно,че от година вече нищо нямаше и сега....Чувством се мнооого мръсна и само искам да стоя в банята.Мисля,че оказва влияние и на Александър.Днес е ужасно кисел,мрънкащ и не суче така активно,както обикновено.Знам,че по това време кърмата намалява и си променя вкуса.Предполагам,че оттам идват тези неразположения и при него.Ама какво да се прави.Жени сме!Така ни е създала природата!Баткото пак тръгна на градинка.Днес стоя до обяд.Бил е златен!Да се похваля,че ни приеха в държавната детска градина точно пред нас.Много съм доволна!Ремонтът трябва да приключи септември или октомври месец.
Виж целия пост
# 125
Момичета,много съм притеснена!Баткото ни реши,че ще се опита да щипне Сашко по бузката,обаче взе че го стресна и то как само.Докато отреагирам и бебчо така наду гайдата,че едва го успокоих.За капак и Бобо се стресна от писъците на Александър и той почна да реве.Та единия съм гушнала,та другия до мене и него.Обаче като се успокои бебчо и започна едно такова като хълцане,само че не точно,ами е като след страшен рев.Нещо средно между въздишка и хълцане,не знам дали ще ме разберете какво искам да кажа.След като го успокоих заспа.Обаче от време на време го има това.Събудих го -започна да ми се усмихва.Не знам адли не се паникьосвам!Никога преди не ми се е случвало и сега съм много,ама много уплашена.За капак пък забелязах,че белега от БЦЖ има някакаво мехурче.Помислих си,че е станало нещо нередно като някаква инфекция,ама прочетох,че е съвсем нормално да се получи такова нещо и трябва да го пазя да не се пукне.Ама с баткото никога не сме имали мехур.Белег-да,но нищо повече.Ох,направо ще полудея! Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 126
За мехурчето ние го имаме. Трябва да пазим да не го търкам.не са казали да не се пука. Доколкото знам то само се пукна и се обели.
Виж целия пост
# 127
Делта Моите и аз самата съм хълцала така след силен рев. Явно се е уплашило адашчето. Всичко е наред. Hug
Нашият батко само ако му подам бебето го милва и цунква, но последния път му дърпа много лошо бузите, иска да пипа в очите и не му давам вече.
Междувременно големия вчера си усука ръката от лигавщини и сега бетер бебе.
Виж целия пост
# 128

Flower Fairy,явно така се е получило.Днес вече всичко е наред!Успокоих се.
малко да ви се оплача.Откакто ми дойде цикъла.Александър много се дърпа да суче.Засучка,след малко започва да хленчи,пуска,пак засуква и така нещата се повтарят.Хич не е толкова активен,както беше преди.Надявам се като приключи цикъла нещата да се нормализират.С баткото бяхме на смесено хранене и не мога да направя сравнение как е било тогава.Затова сега ми е едно такова странно.
И един въпрос към вас.Получихте ли първия си превод за майчинството.Аз имам изплатена последната част от третия болничен,детските(одобрили са ни Praynig Peace),но превод от майчинството-не.Декларацията започва от 15 април и си мислех,че на 15 май ще има нещо.Все пак се навършва един месец.Обаче явно съм грешала.При вас как е?
Виж целия пост
# 129
Моята бебка тотално отказа кърмата когато ми дойде, но аз си я дохранвах от началото, това беше пъкленият ми план да спя по 8-10 часа нощем  Twisted Evil
Има ли мами, които водят бебетата си на плуване? Гледам, че има добри отзиви за Щерев и се чудя дали да започваме скоро.  Бебка е на 3 месеца и половина Simple Smile, последната дк беше 5.300 и 62см
Виж целия пост
# 130
Явно четвъртия месец почват нещо да се дърпат децата от яденето. И нашият хем гладен, хем се върти като изоглавен.  Mr. Green
Май е най-дебелото бебе тук - 7700 и 68 см.  Embarassed Давам от време на време сок от морков и някое пюре, не замествам цяло хранене, но се надявам да се спре малко да шишкавее. Вече имаме няколко успешни нощи, в които се буди за малко и пак заспива, горе-долу от 10 до 8 спи.
Аз утре чак ще си получа първото майчинство, във фирмата ми забравили документите и ги пуснаха в края на миналата седмица. Днес видях, че са ги пуснали от НОИ.
Виж целия пост
# 131
За майчинството .... за месец април, вчера ми преведоха. Документите са подадени на 5 май. За 10 дни са ги обработили.

DeLLtaA На мен като ми дойде първият път така беше, ще отмине. Simple Smile

Аз да се оплача, вчера изживях малък ужас. Между 4 и 5 сутринта имахме 3 изхождания, бяха нормални като за бебе, но беше топличка, беше вдигнала температура 37,5. Хранихме се много трудно, дундуркахме се и накрая заспа. После се събуди и температурата беше 39 градуса, отказва всякакво ядене гърда/шише, нищо. Имаше едно зелено изхождане, но нормално като е с температура . Заведох я веднага на лекар. Педиатъра се усъмни за уроинфекция. Пуснахме изследвания, минахме ехограф, всичко е наред. Хванали сме някаква вирусна инфекция и ни изписаха Биозин Кидс с лактоферин.
Малко изостава с килограмите, трябвало да е +2кг от раждането, а тя е 1,600, казаха ми да дохранвам. Ама то детето не иска, как да яде повече не знам. Вчера насила я храних и накрая повърна на фонтан (вече разбрах как точно изглежда). Нямаме диария, ака си нормално сега. Поддържа температура около 37,3 градуса и продължава да не иска да яде. Притеснява ме, че не пишка, ама то като не яде какво да изпиша. Вода не иска. Не знам какво ще я правя. На панадола и биозина, така се мръщи, много трудно ги давам...
Виж целия пост
# 132
Здравейте мами, и при нас яденето отново е проблем. Имам съмнения, че го болят венците, защото гризе биберона и едновременно хленчи,разбира се не се сеща да засуче Crossing Arms Каквото види го слага в устата и съответно озверява.На моменти се притеснявам, защото прави паузи по 8-9 часа.Дано по бързо отмине този период. #Crazy
Не знам как вашите бебоци спят по 9-10 часа newsm78 , моя бебо заспива в 21:00-22:00, събужда се към 02:00 да мрънка съответно го храня ,ако се наложи, заспива отново и в 04:00-05:00 се започва отново. Спи му се, но хленчи и накрая се стига до разревано и сърдито бебе  Tired
Със съпругът ми спим в отделни стаи и за момента аз гледам бебето през нощта.Доста съм изморена и разсеяна през деня. Днес сложихме хексацимата, малко къснично... но все нещо имаше и отлагахме слагането й. Та.. по същество, тъй като не съм много в час заради спането съвсем изключих за ваксината и изкъпахме бебо  Sad Знам, че след ваксина не трябва да се мокри и честно казано доста се притеснявам. Не съм звъняла още на педито, защото беше късно, когато се усетих ....
Виж целия пост
# 133
Да внеса малко закачливи усмивки. Моята сладурка тия дни й слагам различни висящи играчки и започна да се радва и да блъска много енергично. Казвам това, защото преди това изобщо не ги отразяваше и ги гледаше с безразличие.
Сега е такава радост и им говори. Предните дни за 2-3 дена пък си упражняваше гласа и толкова силно грачеше, че на два пъти ни стресна. Laughing Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 134
Кенди мама, да те успокоя - нашата педиатърка каза, че вече няма такова изискване да не се мокри и къпе бебето след ваксина.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия