Рожден ден на свекървата???

  • 6 226
  • 18
 Понеже имаме спор с мъжа ми решихме заедно да се допитаме до вашите мнения.Пишеме заедно темата,така че и той ще чете вашите отговори.Казуса е следният:
Свекърва ми въобще не се интересува от мен и децата.Никога не е дошла да ми помогне  по свое желание или поне по телефона да ме пита как сме аз или децата.И сега има рожден ден.Аз съм категорична,че няма да ида с децата,но си мисля,че мъжа ми трябва да ме защити и да каже на майка си,че след като не уважава жена му и внуците си и той няма да я уважи на рождения и ден и по принцип.Но мъжа ми си мисли,че след като го е родила и трябва да и уважи празника.Е,моля ви кажете аз ли искам повече,отколкото ми се полага или мъжа ми не е прав?
Виж целия пост
# 1
И двамата имате право.Тя го е родила и отгледала,а сега ти го гледаш.Както уважава майка си така уважава и теб;.А това 4е тя не те уважава е друг въпрос.Той на 4 о4и с майка си може да се разбере.Кръвта вода не става,нали знаш. Hug
Виж целия пост
# 2
Моля модераторите да преместят темата в Дом и семейство,че без да искам съм я пуснала не където трябва,за соето маля да ме извините  Embarassed
Виж целия пост
# 3
desi_2ако родителите ми не уважаваха децата ми,както е в случая аз щях да им се разсърдя,а мъжа ми гледа да не се разправя и е добър с всички,което ме вбесява  #Cussing outВсеки мъж на място,поне според мен трябва да изисква поне от роднините си да уважават децата му или бъркам  newsm78
Виж целия пост
# 4
Ние имаме същите проблеми-абсолютна незаинтересованост за децата.Пет години пробвахме с добро-моля ви се елате да видите децата ...и така до миналата седмица.Мъжът ми най-безцеремонно им каза,че вече няма да им водим децата като музейни експонати,ако искат да ги видят-да заповядат.Аз пък се притесних,че те се разсърдиха и пробвах да умилостивя мъжа,ама не...Лошото е ,че пак аз ще съм им виновна накрая.Въобще много са сложни тези отношения,но аз съм доволна ,че мъжът ми досега не се е обръщал срещу мен.Лошото е,че все пак не е редно да се държим така с тях,все пак са му родителе.Никак не ги обичам тия работи.
Виж целия пост
# 5
еееехх, такива са синовете.........явно! Ако на мен ми се беше паднала подобен род свекърва, щях луд да го направя, ако я поставяше преди мен и децата! Аз лично, при подобен казус бих била категорично против той да отиде на РД на майка си, ако тя е такъв дзвер и не проявява ни най-малък интерес към настоящото му семейство! Ако все пак той държи да отиде-ще му пиля поне до следващия й РД колко любящ баща и съпруг е, щом уважава хората, които обиждат семейството му!
Това е само мое мнение! Ние имаме същия казус със сестрата на мъжа ми и семейството й! Точно заради липсата на интерес към Ивко, когато се роди приключих с тях всякакви отношения и не ща и да ги чуя! Мъжът ми в крайна сметка се убеди, че съм права и трябва да вземе моята страна в интерес на мен и детето!
Виж целия пост
# 6
Ами нали това ти казвам и аз,4е той трябва да разреши проблема.Със сигурност и аз бих постъпила като теб,но освен да си влоша взаимотношенията с мъжа друго няма да стане.Това е негова работа.
Виж целия пост
# 7
Aз не съм съвсем съгласна с вас. Пишеш, че свекърва ти не се интересува от теб и внуците си и не ти звъни по телефона..В същото време ти правиш ли го? Сещаш ли се да й завъртиш една жица ти да я питаш как е като по-млада към по-възрастна жена.
Аз лично си нямам свекърва (починала е малко преди да се запознаем със съпруга ми), но въпреки всичко винаги съм искала да имам и съм била сигурна, че ще се разбирам с нея. Сега смело мога да заявя, че както свекър ми звъни на мен, така и от моя страна има инициатива. Каня го всяка седмица нагости, а синът му изобщо не се сеща... И не си мисли, че ми е любимата компания и нямам с какво друго да си запълвам времето. Просто в живота си човек не може да прави само това, което му харесва и му се иска...
Моето мнение е, че както се държиш с другите, така и те се държат с теб!
Съжалявам, че сигурно разочаровам много от вас с мнението си, но за това е форума, нали?!

Виж целия пост
# 8
Аз лично бих отишла, дори подаръка бих й избрала. Де тоя късмет да не ми се бърка в семейството  Twisted Evil

Винаги си намирам нещо друго да правя, докато съм там. Аз действам на принципа - ако на него му се ходи при родителите му отиваме заедно (а това се случва много рядко вервайте ми). Ако иска да идем при моите родители - пак ходи (а това се случва много по често и свеки МНОГО ревнува).

Та така, за макс. 48 часа разпределени в годината срещи със свеки (освен ако дребния не е болен) не се впрягам.

Аз с нея си говоря единствено ако тя звънне и мъжа ми вече спи. Иначе аз го карам да й звъни от време на време - да не се чуства още по-виновен че му е по-приятно при тъста и тъщата.
Виж целия пост
# 9
Ох,първите 3 години ходих като луда(от толково сме женени)Правих и подаръци за 8-ми март,Коледа,рожден ден.На Великден винаги и пращах козунак с една купа боядисани от мен яйца с птичета и шоколадови зайчета за декорация и все такива глезотий.Като родих 1-то дете не дойде и 1 ден да ми помогне,а аз незнаех какво да правя с бебе 2.900 и мислех,че ще го уморя  EmbarassedНе донесе на изписването и едни чорапки за детето.После майка ми като почина дъщеря ми беше на 7мес.не каза дай да гледам детето,а ти си погреби спокойно майката  #Cussing outи водих бебето с мен на гробища  #2gunfireПосле родих сина ми и пак не дойде да ми помага.Първите дни след раждането не можех да си седна на д...то и бях абсолютно сама с новородено и дете на година и нещо.Е,след цялата тази незаинтересованост ми писна...защо винаги аз да съм добрата?И кофтито е,че мъжа ми вижда всичко и все ги защитата.А децата се водят там точно като музейни експонати и за пред хората свекърва ми едва ли не постоянно ми помага.Даже чух,че като проходила дъщеря ми тя била останала без кръст... #Cussing out,а аз тогава бях бременна и едва се справях да ходя след детето.И такива ми ти работи...разни хора,разни идеали... newsm78
Виж целия пост
# 10
Ами има и друго нещо - докато на нея не й кажеш какво точно чустваш и мислиш - няма да ти олекне. Пък й уважението й няма да заслужиш. Докато не дигнах скандал и не я нарекох клюкарка и досадница и почти я изгоних от вкъщи - беше ужас. Мъжа ми се кара с нея, че не се интересувала от сина ни, а само от племенника. Бяха сръдни с месеци. Обаче сега отношенията са други. След месец правим 5 години заедно. Поне вече с нея си лицемерничим успешно и двете сме доволни от ситуацията.
А мъжа ти ще се чуди на кой да угоди - и на него не му е лесно.
Моят определено винаги ме защитава пред майка си, но ако все пак не съм била съвсем права у дома, насаме ми го казва. Но си има и гузна съвест пред мен - винаги, когато не иска да направи нещо за родителите си - гостуване, нещо помощ винаги се оправдава с мен. Та й затова, когато наистина се налага ме защитава със зъби и нокти от майка си.
А иначе на това поведение го приучи моята майка. Те двамата си имат приказка и майка беше седнала преди време да се оплаква от нейната свекърва на младини. Много му е разказвала и явно е открил доста прилики с поведението на собствената си майка към мен. А той определено харесва отношенията в семейството ни и се стреми да ги догони.


Уф, много объркано стана - не знам дали си ме разбрала. Но по-важното е "От където жената, от там и родата". Все пак жената прави семейното огнище, тя пренася малко или много от традициите на нейното си семейство в новото.

А най-важното е, че не живеете нито с едните, нито с другите и правите нещата по свой си начин.
Виж целия пост
# 11
ЕЙЙ Мама Бубу тя твоята била много зле.. Shocked Аз се дразнех,че моята не обръща внимание на сина и внука си ,ама при вас е по-зле..А свекъра въобще не звъни ни по празник ни по делник..А това ,което най-ме дразни е ,че като извикаме свеки да гледа сина ни той на втория ден звъни да пита тя кога ще си ходи.. #Cussing outАма по-добре са от твоята при всички случаи..
А мъжете повечето са като твоя..да не са те лошите,да не си развалят отношенията с другите ..Защото така им е по-лесно..Моя е същия и аз се дразня.Но когато аз не говоря за тях той мърмори,обаче ако аз мърморя може и да ги защити.. #2gunfireЗатова вече имам тактика.
А иначе за техни празници аз не ги пропускам и двамата и им се обаждам,а сина им въобще не се сеща..Даже оня ден свеки имаше рожден ден,аз се обадих да и честитя,а на него като му казах той вика ее какво да звъня ти нали си се обадила... Simple Smile
На Великден не ни поканиха ,не че иначе ни канят де ...Поканиха семейството на брат му ,другия сват и така.............Те винаги канят малкия син и всичко за него правят,защото ние сме били добре и трябвало той да ни настигне...... #Cussing out
Виж целия пост
# 12
Не ходи на РД. Мъж ти да си ходи, Майка му е. Но не виждам смисъл ти и децата да ходите. Измислете някакво мижаво оправдание и готово /като болят ги зъби и тримата  Wink Тя ще разбере каквото трябва. Или поне така си мисля.
Мъж ти и е син и е нормално да иска да и уважи празника.
Виж целия пост
# 13
/като болят ги зъби и тримата  Wink
Ще и кажа боли ме зъб,че куцам  hahahaТова в кръга на майтапа.Аз и децата,че няма да ходим то е ясно.Просто ми се искаше мъжа ми да види всеобщото ви мнение,а не да мисли,че се заяждам NaughtyНезнам защо,но винаги трябва някой друг да му каже,че съм права,за да го проумее,или пък се прави на луд,когато не му изнася...знам ли  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
100 % те разбирам и моя е такъв  #2gunfire Мекушавост ли какво???Но трябва по някакъв начин той да и покаже ,че тя губи от цялата работа..Пък ако не сте зависими от тях що не ги отрежеш поне за известно време ,че да се сепнат..Приятелката ми имаше подобен проблем със свекърва си и понеже мъжа и се парви на ударен да не се натоварва психически ,тя взе нещата в свои ръце и в прав текст и каза нещата..Е имаше ефект ,сега нейното свеки се държи по друг начин.Но там младите са по-добре финансово и за нищо не я търсят,имат и детегледачка и чистачка и не само това де ...Та така тя се усети..
Най-добре мъжа ти насаме да си поговори с майка си и да се нормализират поне донякъде нещата..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия