Дроб сарма

  • 2 280
  • 12
Здравейте,
имам нужда от вашия опит в приготвянето на дроб сарма.
Дайте някви идеи,че хич ме няма в тая манджа,а съм обещала на мъж ми да му направя.
Виж целия пост
# 1
1. истинска - от агнешки/яре дреболии - без черен дроб, защото е твърд.
материал- около 500гр. - изчистени, измити надлежно исварени в подсолена вода.
нарязани на ситно дреболиите се запържват н 1 к.ч. олио/зехтин, заедно с чаша ориз. Като остъклее ориза се прибавят 3 чаши гореща вода + бульонче (тук може да се сложи 50/50 вода и бульона, дето са се варили дреболиите, ако не ти мирише на гадно)+ подправки-черен пипер и джоджен Тук някои слагат и дафинов лист. Аз лично-не, не ми харесва.  Пече се на 200* около 30-40 мин. рави се заливка от прясно или кисело мляко с яйце и брашно. Пропорции: 3-4 л. кисл.мляко с 3 яйца и 1л. брашно+щипка сол. Ако е прясно мляко е 1ч.ч.  Залива се и се пече още около 10 мин - до зачервяване на коричката на плънката.
2. фалшива - с пилешки дреболии - воденички или дробчета - по същия начин изчистени, сварени и ситно нарязани. Нататък всичко е същото.
3. дроб-сърма с кайма - кайма като за мусака, но с ориз.

Ако ти ще миеш дреболиите - свиркай
Виж целия пост
# 2
Мерси за бързия отговор
Че аз ще ги мия та кой,за съжаление няма желаещи  Laughing
Виж целия пост
# 3
Ей много го обичам това ядене - залята с кисело млекце и зелена салата за гарнитура е супер.  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
тогава сложи всички дреболии в по-голяма тенджера и накисни с чаша оцет и сода за хляб, 2-3 глави лук нарязан на едро и сипи каквито подправки имаш във водата. Тя се изхвърля после и се мият обилно.  Само ако е шкембе се мие с вар - други начини там не признавам.  Ако има черва - сигурно има - едва ли са мити отвътре - приготвяш си някаква дървена пръчка, с големина на сламка за пиене - не от тънките, от големките. Хващаш червото и го нанизваш от единия край на пръчицата, като оставяш малка част от него навън, за да може после да се издърпа. (малко като през....в ) Не есложно, само схвани чалъма.  Като го нанижеш - хващаш онази малка част и издърпваш цялото черво от пръчката и изтегляш - така се обръща и мие всъщност и отвътре.
Съжалявам, но друг начин не знам как да се измие по-лесно и вътре.
Ако ти е сложно, покажи на този, дето ще яде дроб-сърмата и да започва Grinning
Виж целия пост
# 5
Започвам с борбата,дано да стане за ядене LaughingПосле ще докладвам
Виж целия пост
# 6
Най-вкусна и ароматна става дробсърмата, когато отгоре вместо заливка, се покрива с булото (една тънка и прозрачна ципа, не зная другото й име).
Виж целия пост
# 7
Най-вкусна и ароматна става дробсърмата, когато отгоре вместо заливка, се покрива с булото (една тънка и прозрачна ципа, не зная другото й име).
Наистина така е най-вкусна  Peace
Аз като правя варя първоначално дреболиите, без черния дроб - става ми твърд като го сваря.
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви
С ваша помощ дроб сармата стана наистина много вкусна ( щом и на мен ми хареса,аз по принцип не ям),мъж ми ще остане очарован.
Виж целия пост
# 9
Ти сериозно ли я направи?!
Брех, ние се пошегувахме само Grinning Grinning
Виж целия пост
# 10
Вече явно е късно, но за кажа, че майка ми слага и гъби вътре и става много вкусно.
Виж целия пост
# 11
И аз късно, ама да си кажа. Дроб-сърмата не и слагам допълнително заливката, ами от майка си и баба си знам следното - докато още се приготвя на котлона /преди да се метне да се пече/, след като е сложено всичко + водата, се счупват 4-5 яйца и както са сурови се бъркат непрекъснато, докато се слеят със сместа. Прибавя се и около половин литър прясно мляко и така се пече.
Виж целия пост
# 12
Ти сериозно ли я направи?!
Брех, ние се пошегувахме само Grinning Grinning

И още как.Докато вие се шегувате,тавата вече е на половина Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия