Флексотид, ужас

  • 2 413
  • 6
Здравейте мили мами,
Моето детенце навърши 6 г. но все боледуваме.Като малък правеше направо пневмонии, а сега уж минава по леко но прави спазъм на дихателния тракт за няколко часа.Напремер днес е хремав, утре се разкашля, и като заспи вечерта и след няколко часа вече има затруднено дишане.Започва да диша с мускулите за стомаха и го боли.Прави страхотна убструкция и няма никакво дишане в дробовете. В тези случай сме на инхалация с вентолин или адреналин и сме на урбазон.Минава за няколко дни.Но това не е решение на проблема, поне за мен.Лекуващата казва че имаме алергичен спастичен бронхит.И ще отшуми с времето.Днес ми изписаха Флексотид, но като прочетох във форума за него , не съм очарована от мненията за него.А казва че това не е астматичен пристъп , значе не е астматик, а е подобен пристъп на алергичен бронхит.Притеснявам се да го давам, каза да го давам пролет и есен, а на нея и вярвям зящото познава Преси от бебе и го лукува от бебе. Вярвам и безусловно . Кажете си мнението, някой има ли същия проблем, да минава само от урбазон?
Виж целия пост
# 1
 Ами моят син в момента е на 3.5г,но докато навърши 1.5г бяхме постоянно със алергичен спастичен бронхит.Накрая бяхме винаги на урбазон.Направо бях се побъркала,само като видех сополи и знаех че още на другия ден ще е с бронхит и с пристъп.Тогава нашата лекарка ми препоръча да пием Зиртек-6м. без прекъсване.Докато го пиехме нито веднъж не се разболя. #CrazyСлед това го спряхме и след 3 дни пак същата история ooooh!.Пристъпи,вентолин,урбазон. ooooh!Тогава лекарката каза да продължим с Зиртека,защото му помага.Пихме го до към три годишен.С интервали от по месец.От както го пием вече няме този проблем.Сега от около половин година не го пием но не се е разболявал.Е сополки и гъло да ,но не и бронхитите.Честно казано аз мисля че Зиртека много ни помогна.
Виж целия пост
# 2
Големия ми син беше с такъв бронхит до 5-годишен. Пи какво ли не, накрая ни дадоха направление за санаториум в Сандански. Оправи се само от въздуха и седенето в горещия басейн. Може и да го е израстнал, но факт е че след като се върнахме от Сандански повече никога не е имал пристъпи.
Виж целия пост
# 3
didka74, последиците от подобни пристъпи които описваш са по-опасни от  Флексотида.както и вентолина, който даваш тогава.

Неможе да чакате да се влошите и да тъпчете детето с Вентолин и урбазон Naughty Това са лекраства за преборване на критичнито положение, не са профилактика.

А за  алергичен бронхит - аз не съм лекар, но това което описваш е бронхиална астма и няма нищо общо с алергиите (обостряне на заболяването се провокира от настинките/гриповете/)

Виж целия пост
# 4
Благодаря Ви че ми отговорихте,но аз съм виждала пристъп на астма, този на Преси няма нищо общо с него.Както и лекуващата казва че е подобен но не е асматичен пристъп.Вчера изчетох света за Флексотида и за всички подобни препарати.Притеснявам се от това да не привикне към този препарат.Вчера сутринта и снощи към 8 му направиха урбазон и инхалация с адреналин, и тази сутрин към 5 започна да кашля.Вече се отпушиха бронхите и кашлицата се появи, което е добре.И при тоя случай как да не мисля, че е истинал и се провокира този алергичен бронхит. Това е някаква лека форма явно на астма и аз не знам.Вчера се консултирах и с друг и каза че не се привиква към него.Както урбазона така и флексотида са достатъчно вредни така че....Но ще пробвам с това което ми каза лекуващата , и ще го давам 2 месеца сега и на есен пак.Въпреки че в листовката пише че не се прекъсва.Просто при него секретите се връщат обратно към дробовете и това е проблема.Има деца които секретите от нослето текат с седмици но само това .
Виж целия пост
# 5
А и още нещо, моя мъж е диспансеризиран в асматичния център в Плевен, преди 3 г.Изсписаха му Бекотит помпа.И такаааааа, след три флакона се ядоса и до там хвърли всичко и така до днес, да чукна на дърво нито се разболява нито пък ползва инхалатор.Може и при малкия да е така, или се надявам да отшуми като на татко му.
Виж целия пост
# 6
Прави страхотна убструкция и няма никакво дишане в дробовете. В тези случай сме на инхалация с вентолин или адреналин и сме на урбазон.Минава за няколко дни.Но това не е решение на проблема, поне за мен.Лекуващата казва че имаме алергичен спастичен бронхит.

Това което описваш не е бронхит, то си е направо астма, но не мога да разбера защо личната ти не ти го е казала. Направи си консултация с пулмолог и алерголог и започни да си лекуваш детето адекватно, а не само да го мъчиш и тъпчеш на всеки пристъп с урбазон. Моето дете се мъчи две години, докато не намерих подходящият лекар, който да и даде нужното лекарство /в случая флексотид/, след това трябваше да минат подщи 6 мес. преди да се насити организмът и и да намалеят пристъпите и. Сега вече 4 год. сме на това лекарство и съм много благодарна на лекарката, която наблюдава детето, че ни го даде. Към флексотид не се привиква, той само и помага да няма пристъпи или поне да са по-леки. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия