Любители на котки - Тема 114

  • 47 527
  • 740
# 510
Благодарим, рожденика от сутринта:



Искахме да му сложим шапчица, че да го снимаме, но вдигна врява.
Виж целия пост
# 511
Ивекс , много е готин Топчо и винаги сериозен и пухкав пожелаваме му да бъде още много години здрав и все така пухкав Simple Smile Hug
Виж целия пост
# 512
Честит рожден ден, Топчо! Наистина си много топчест Heart Eyes Hug

Момичета, имам един въпрос. Всъщност - два Laughing

1. Вие водите ли своите котараци и котарани на ветеринар за чистене на зъбен камък? Ако да - колко често? На Морис последно му е чистен миналия март и ми се струва, че по задните зъбета вече се е посъбрал доста.

2. Наскоро открихме една храна, която доста се хареса на Морис - Naturea гранули с пиле. Уж се води много висок клас, нищо друго освен месо, бла-бла... Лесно преминахме от старите нискокачествени гранули на това. Обаче с паучовете нямаме такъв успех. Уискас, та Уискас - не мога да го накарам да яде по-висок клас паучове! Същото важи и за консерви. Като му сипя, си заседява в паницата и накрая хвърлям. Пробвах да смеся 50:50 Уискас и скъп пауч/консерва, та даже и по няколко гранулки пускам, барем хапне нещо. Уви - усеща миризмата, проклетникът. Пробвах и това паучовете/консервите да са на различни марки и с различни вкусове всеки ден - че да не би някое да му хареса все пак. Цъ, не става. Равносметката - само хвърлям пари в кофата.  Cry Имате ли идея как да преборя този инат? newsm78

Приятелят ми ми казва - "оюОстави за по-дълго само това в паницата, и като прегладнее, ще се пречупи и ще яде!". Е да, ама първо ми е жал, и второ - мократа храна изсъхва като седи твърде дълго. Това допълнително го отблъсква. Такъв инат е, че по-скоро ще седи гладен, отколкото да се прежали да го яде.


Отскоро си преразгледах приоритетите и финансите реших да купувам само най-висок клас неща. Пресметнах, че като цена на месец ми излиза пак толкова, колкото и с евтината. Просто той започна да яде по-малки количества, защото скъпата храна е и по-"хранителна" (калорична). Един пакет с две кила гранули стига за цял месец. И това е ако НЕ вкарвам мокра храна в режима. Явно наистина евтиното излиза скъпо, щом скъпото ми излезе колкото евтиното Grinning

Пустото обаче не разбира, че искам да го поглезя и с мокра храна, и се дърпа. Кой знае какво слагат в тези Уискаси. Сигурно са по-силно овкусени, и сега тази храна не му е вкусна - нищо чудно!
Виж целия пост
# 513
Да е здрав и игрив Топчо, да ви тормози дъълги години

BeeJuis ако не иска качествени паучове, просто му спри мократа храна
по-добре така, отколкото вредна
аз давам паучове заради пенсионера, който не може да дъвче, и давам каквото той харесва, не каквото искам
иначе и моите не ядат качествените
минава ми номера само с на брит паучовете, пак са по-добре от уискас
и не са по скъпи

другото, което може да пробваш е две седмици на суха диета и после директно новата консерва, може да стане
Виж целия пост
# 514
 Ивекс,честит рожден ден на Топче Simple Smile  ura nbirthday
Днес,на Лео му предстоеше ваксина,но вет я отложи. Оказа се че съмненията ми,че му има нещо на очето,са верни. И така - палавника има някаква начална фаза на херпес вирус,едното му оче е леко зачервено и тече малко гной. Изписаха ни капки и след седмица на контролен. И ''бонус'' - ушна краста в едното уше ... Миличкия много пищя докато му слагаха капките. Посърди ми се малко,но като се прибрахме се сдобрихме  Grinning

BeeJuis,аз като взех Лео исках да го пробвам какво най - много ще му хареса. Оказа се,че Уискас,Хилс,Феликс и Фрискас  и разни други,хич не му харесват. Дори и да го оставя само на пауч за през деня,ефект няма. Само дето се е вмирисал Crazy . Това,което яде от такъв тип ''мокра храна'',са консервите на Карни.

Виж целия пост
# 515
 Hug
Милата ми добричка Мага-посреща ме от работа и ме води при паниците.  Grinning
После ѝ отворих терасата и сега се разхожда да гледа ореха и пилците. И нормалните за котките знаци от кораба майка си получава.  Mr. Green   А у нас предимно спи.
Честито на Топчето!  Hug Нека е здрав!
Виж целия пост
# 516
И аз си мислех за алтернативата само на суха храна, но понеже е мъжки, кастриран, персиец - знам, че има риск от запушване. Макар и с качествена храничка този риск да е сведен до минимум, все пак ми се иска чат-пат да му давам мокра храна, за да го "прокарва". Ще взема и една консерва от тези прославени Карнита. Чувала съм лоши неща за тях, ама ако вземе да му хареса - ще давам веднъж-дваж месечно. Rolling Eyes

Последните дни ми се струва, че пишка по-малко, което допълнително ме филмира за храната. Може и да е защото преди ден-два му сменихме тоалетната със закрита такава, и още я опознава. Но пък с "голямата" нужда няма проблеми.
Виж целия пост
# 517
Ивекс, честито на Топче😻
Виж целия пост
# 518
както аз ги разбирам нещата, щов давате остовно суха храна, риска си остава

моя пенсиотер, на 19 години стана, цял живот е ял боклучава суха храна, последните три години яде хубава и паучове
и нищо не му се е запушвало

а две седмици само на суха няма да са фатални редполагам

Виж целия пост
# 519
Благодаря на всички, рожденика заспа блажено. Crazy

Топче яде повече суха храна, от няколко месеца яде и мокра, ветеринарите ме убеждават, че нямало проблем да яде сухата храна, стига да е с по-високо качество.
Виж целия пост
# 520
  ветеринарите ме убеждават, че нямало проблем да яде сухата храна, стига да е с по-високо качество.

Не е точно така, защото Лъки на DreamComeTrue се запуши от Ориджин.  Sad
Виж целия пост
# 521
Скрит текст:
Виж целия пост
# 522
Честит Рожден Ден на Топчето!
Да е жив и здрав, и много радост да ви носи!
Прекрасен е, Ивекс  Heart Eyes

Много сладки и рижкото на Мишелин и мъникът на Арвен!

На Том му предстои ваксина и тия дни ще го водя. Но първо трябва да купя транспортна кошница, че нямаме все още. Ще му взема пак за проба някой и друг пауч, дано прояде.
Виж целия пост
# 523
Много мило, благодаря сладко пухче. kiss kiss
Веднага си я даунлоудвам. Heart Eyes

 ветеринарите ме убеждават, че нямало проблем да яде сухата храна, стига да е с по-високо качество.

Не е точно така, защото Лъки на DreamComeTrue се запуши от Ориджин.  Sad
Да, вярно, но процента бил много малък.

Kally May Hug

Виж целия пост
# 524
ЧРД и от нас не се ядосвай, че не дава да му сложиш шапчица, ако пък ти е мерак пробвай с вибър -  след актуализацията сега има опция да се добавят върху снимките акценти...




 Laughing  Joy




Не познах за Наско.  Laughing Горкият, гладен е останал! Посред нощите събори пакета със суха храна и се самообслужи.  hahaha
newsm53 гладник среднощен newsm62 newsm62
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия