как да замразя зеленчуци за пюрета

  • 586
  • 7
трябва ли да варя зеленчуците и после да ги замразявам или да ги замразя сурови и да ги варя преди да правя пюрето.  newsm78
благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Някои може да ги попариш леко, но най-добре да се пресни.
Аз поне така съм правила. Мамите с повече опит могат да кажат повече.
Виж целия пост
# 2
Листните (като спанака) само измивам и нарязвам. По-твърдите обаче (зелен фасул, тиквички, карфиол...) първо бланширам, т.е. потапям ги за малко във вряща вода. Иначе ако ги замразя сурови, стоят жилави.
Виж целия пост
# 3
Аз се сетих за картофите и морковите - бланширани, разбира се.
Виж целия пост
# 4
Картофите се бланшират в гореща мазнина, което ги прави неподходящи за бебета. Naughty
Тиквичките режа и замразявам. Спанака и лапада- попарвам. Карофчетата и морковите , които слагам винаги са пресни- на пазара ги има постоянно, защо да замраявам.
Виж целия пост
# 5
Аз варих на пара, преди да замразя в кубчета за лед. Здравословно е, изключително удобно - после вадиш по едно-две кубчета от различните зеленчуци и готово. Само с картофи не става номера. Удобство е и като имаш домашна продукция. Като се позахраните, можеш да правиш просто готови пюрета и така да ги замразяваш.
Виж целия пост
# 6
картофи не съм замразявала, защото знам, че не е хубаво
морков, карфиол, тиква, тиквички, броколи, царевица, зелен фасул, грах- бланширани във вряла вода за около 1 мин, после като изтинат си ги порционирам в пликчета за замразяване
спанак, праз само ги чистя и замразявам

сега съм си замразила и сварени, пасирани домати- просто вадиш, затопляш и с паста и става манджа   chef
Виж целия пост
# 7
А защо след като се позахранят може да се консервират?
Защо преди това може само със замразяване?
За пръв път получавам такава информация...., а сме на път да се захранваме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия