Изкривяват ли се зъбите при дълго кърмените деца

  • 837
  • 10
Моя близка ме стресна с изказването си, че ако продължавам да кърмя Иво и след годинката, което възнамерявам да направя, рискувам да му се изкривят зъбите и захапката.
На мен много ми миреше на реплика от темата с абусрдите, ама все пак реших да питам вас.
Какво ще кажете, мами на големи кърмачета?
Виж целия пост
# 1
правилно ти мирише Grinning
Виж целия пост
# 2
Прехвърли я в абсурдите Laughing
Точно обратното е - сукането оформя челюстта и намалява вероятността от носене на шини и прочее проблеми. Зъби се изкривяват от пръст или старовремски залъгалки, които са хем твърди и карат челюстта да се формира по тях, хем са с неподходяща форма. Зърното и ареолата са меки и се формират по естествените извивки в устата на бебето - няма как да увредят захапката и зъбките.
Виж целия пост
# 3
Отпечатай и тази статия:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24099.0
Виж целия пост
# 4
...няма как да увредят захапката и зъбките....
Хедра, това действа доста успокояващо.
Съжалявам че използвам темата ти Деспина, но искам да попитам относно зъбките и нощното хранене. Има ли възможност за образуването на кариеси, защото кърмата е сладка, а и ние доста се храним нощно. Тук дори препоръчват след всяко ядене да се изплакват зъбките с вода, особено след сладки неща. newsm78
Виж целия пост
# 5
Направо я копи пействай в абсурдите  Simple Smile.Аз също имах притеснения за изкривяване на зъбките,Но не от сучене,а от смучене на пръста.Е,не се изкривиха,тя се отказа сама от лошия навик когато избиха първите зъбки. Та мисълта ми е,че кривите зъбки са си и ген малко  Wink.
Kalida няма опаснос от кариес вследствие на кърмене.Не разбрах каква е точно връзката с нощното кърмене  newsm78
Виж целия пост
# 6
Аааа, има я вече в абсурдите, лично съм я включила Joy

Де да ми бяха толкова твърди гърдите... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Природата си знае работата, всичко е изчислено и е така както трябва да бъде!
Няма логика да е измислено от кърменето да се криви челюстта или да се развалят зъбите!
Нали всички ние в крайна сметка вървим "Назад към природата" вслушвайки се в децата си, разчитайки на техния и нашия инстинкт, кърмейки на поискване и докато искат и т.н.
Споко народе!
Виж целия пост
# 8
Нищо ново няма да кажа, но - не е вярно!
Виж целия пост
# 9
Аз само ще вметна, че когато попитах стоматолога си как да се грижа за зъбките на бебето отговора му беше:
"Да го кърмиш колкото се може по-дълго!"  newsm10
Виж целия пост
# 10
Още кърмя,а не съм забелязала такова нещо. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия