не иска да засуче, помагайте!

  • 520
  • 14
Здравейте,
моята бебка е на 4 дни. Чак сега ми тръгна кърмата, а тя вече се научи на шише още от болницата и сега не иска да суче. От първия ден я слагах на гърда и макар че се роди мъничка, сучеше с голяма сила. Но след това, разбира се и давах АМ за да се нахрани и така малко по малко се отказваше от гърдта. Сега я мъча, пробвам я да суче и след много рев и нулев резултат пак и давам шишето. Има ли начин да се научи отново да суче? Cry Такъв мерак имах да кърмя, сега се цедя и и давам, но количествеото е още недостатъчно за нея и дохранвам.
   Сигурно има много теми по въпроса, но не успях да открия.  Ще ви бъда благодарна за съветите!
Виж целия пост
# 1
И при нас бе същото  Sad Вики бе в кувиоз и му даваха адаптирано мляко - справихме се с проблема - като аз непрекъснато го държах на гърдата - иска, не иска - гледан, не гладен - той си ми седеше там
Пробвай и дано малката засмуче хубавичко - но не се отказвай или отчайвай - с вски изминат ден, тя добива нова сила, която ще и стигне да суче по повечко и да не трябва да добавяш

Късмет и честита ти щерка Hug
Виж целия пост
# 2
Петя, честито бебе!

Започнали сте добре.

Цитат
Но след това, разбира се и давах АМ за да се нахрани и така малко по малко се отказваше от гърдта.

Но ето тук си сбъркала. Трябвало е да разчиташ повече на тялото си - така по-бързо е щяла да тръгне кърмата. А и в началото коластрата е достатъчна, няма нужда от храна.

Би трябвало да се справите - не се отчайвай. Лягайте разсъблечени в леглото, давай докато е сънена, дръж я максимално на гърдата, ти самат почивай, отпусни се и не се шашкай - и ще се справите. По възможност махни изцяло АМ, вода надявам се не даваш. Като види, че само гърда й остава, ще засуче, къде ще ходи. Успех!
Виж целия пост
# 3
Честито бебенце Grinning
Не се притеснявай - нищо непоправимо не се е случило Grinning Копирам си тук един от старите постинги на тази тема, дано да ти е от полза:
Цитат
На първо място трябва решително да се премахне биберона - и за хранене,и залъгалка,ако давате. Бебето трябвада суче само на гърдата - а ако се налага дохранване,то може да става с чашка,лъжичка,капкомер или от онези бебешки спринцовки за даване на лекарства (те са с мек накрайник за разлика от обикновените).
Предлагайте на бебето гърдата,когато спи или даде и най-малкия признак на разбуждане - когато насън вземе да върти главичка,да въдиша,да суче устнички.Заспалото или сънено бебе по инстинкт суче правилно и не се противи на гърдата.Не чакайте бебето да се събуди и да ревне - тогава е прегладняло,сърдито и няма да иска да сътрудничи.Има време за смяна на памперси и т.н. - храненето е приоритет в момента.
Още няколко идеи как да залъжете мъничката - майката да цеди малко,за да тръгне млякото и тогава да сложи бебето на гърдата.Може да се цеди и директно в устичката му (на ръка),докато малкото схване за какво иде реч.Друг вариант - да лъже с биберона и след няколко дръпвания да предлага гърдата.Да покапе мляко върху гърдата и тогава да я предложи.Може да пробвате и силиконовите накрайници (но този метод най-малко ви го препоръчвам),така бебето се лъже,че суче от шише.
Важно е в тези случаи да следите реакциите на бебето - понякога то започва да се сърди не заради самото сукане,а в момента,когато млечната струя намалее (защото от биберона тече винаги с еднаква скорост).Тогава помага да се прави компресия на гърдата (има статия в Библиотеката за това как се прави),а също да се практикува и т.нар. switch nursing,т.е. веднага да прехвърляте бебето на другата гърда,където млякото още тече силно - такова сменяне може да се прави по няколко пъти в рамките на едно хранене,за да се поддържа интереса на бебето.
Както виждаш,има много решения - с няколко дни упоритост ще върнете бебето на гърдата и храненето ще стане много по-лесно Grinning

Виж целия пост
# 4
Emem,ти е дала добри съвети.Забравяш за всичко,което е различно от гърдата и упорито,без да се отчайваш я предлагаш,докато бебка се предаде.И ще се предаде,само ти не се отказвай.Тук много майчета са се справили с този проблем,така,че смело напред и бързо да ни се похвалиш,че малката душичка си папка само от теб.Ако продължиш да даваш адапте това може да е началото на края на кърменето.Дори да предлагаш да суче през час няма да сбъркаш.Важното е да не се опитваш да даваш да суче под определен час,поне докато се справите с проблема,а и след това.Това се отнася и за нощното кърмене.Вечер ,когато е сънена и давай ,а и тогава най-много се стимулира лактацията.Ще е уморително,но пък знаеш за какво го правиш.Успех!!!
Виж целия пост
# 5
Emem,ти е дала добри съвети.Забравяш за всичко,което е различно от гърдата и упорито,без да се отчайваш я предлагаш,докато бебка се предаде.И ще се предаде,само ти не се отказвай.Тук много майчета са се справили с този проблем,така,че смело напред и бързо да ни се похвалиш,че малката душичка си папка само от теб.Ако продължиш да даваш адапте това може да е началото на края на кърменето.Дори да предлагаш да суче през час няма да сбъркаш.Важното е да не се опитваш да даваш да суче под определен час,поне докато се справите с проблема,а и след това.Това се отнася и за нощното кърмене.Вечер ,когато е сънена и давай ,а и тогава най-много се стимулира лактацията.Ще е уморително,но пък знаеш за какво го правиш.Успех!!!

Сега видях,че и Хедра ти е писала и то доста изчерпателно.
Виж целия пост
# 6
Вече сучи от гърдата newsm44
С малко по-вече упорство се получи. Сега имаме обратния проблем Mr. Green, не иска от шишето. Струва ми се, че не и достига кърмата, но изкуственото мляко вече не и харесва newsm78, хем е гладна, а го плюуе. Дано скоро ми се регулира кърмата и има достатечно, сега яде на по-кратки интервали- на 2-2,5ч. Притеснявам се, че не си дояжда милото Cry
Виж целия пост
# 7
Честито бобче и браво на вас за храненето!

моята дъщеря не искаше да суче от мене (имах проблеми със зърната), после провбах със силиконови зърна (също добро решение за майки с чувствителна кожа и болезнени зърна), но тя не дърпаше явно достатъчно, пак не успявах да я нахраня и дохранвах с адаптирано мляко. След опити от няколко дни взех кардинално решение- изцеждане и на шише! Не си е работа обаче въобще. Така се хранехе докато тръгнах на работа и спрях кърмата си.
Виж целия пост
# 8
Чудесно е, че се е ориентирала към гърдата и не иска шишето. Хич и не й го пропбутвай вече. Ако даваш често (може и през час-два, ако иска), много скоро ще имаш достатъчно кърма. Забрави за дохранване с АМ.
Виж целия пост
# 9
Честита ти бебка! И браво на нея и на теб! Не и пробутвай АМ Спокойно може да не си дояжда ден-два. И спокойно ако ти се струва, че гърдите ти са празни - основната част от млякото се образува в процес на сукане!!!!
Приятно кърмене   bouquet
Виж целия пост
# 10
Честито бебче, Петенце!
Много се радвам за теб, за упоритостта ти и за напредъка. Все така!
Поздрави и на Дидо.
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви майчета за куража и съветите. Мерси за поздравите Arwen, ако искаш да разгледаш снимки на Йоана, ето сайта ни:
http://deyanivanov.net
каня и останалите мами на снимки Laughing
    Изморително е така като няма режим и хапва на често, виждам я че е гладна още,  изморява се горкото.Като стисна цицата разбирам, че има още кърма Peace, просто тя не успява да я изсуче.  Дано задобрее със сукането и скоро се храним на 3 часа отново.
Виж целия пост
# 12
Дано задобрее със сукането и скоро се храним на 3 часа отново.

Ако искаш да кърмиш дълго не спазвай този режим, а кърми само на поискване. Много малък процент майки успяват да кърмят успешно на 3 часа. Дохранването с АМ също води до постепенно намаляване на кърмата.
Виж целия пост
# 13
AQ, аз кърмя на поискване, но искането на бебката на половин час е убийствено за мен smile3507 Мисълта ми е да е по нарядко, около 3 часа. Но сякаш днес има напредък, явно започва да суче по мощно. Praynig Ще го изтормозя , милото два-три дни така и се надявам да свикне , а режим няма да налагам, тя сама ще си го създаде. Peace
    Благодаря още веднъж на всички ви, усещам как потръгват нещата. И няма да посягам към шишето, за отчаяните майки е като дрога Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Първо, честито и от мен! Растете здрави и щастливи!

Честото също така и за успешното сукане!

Присъединявам се към всички, които са те посъветвали да кърмиш на поискване, пък ако ще това да е на половин час. Първите около 2 месеца са много важни за регулацията на добрата лактация. Така че, ако имаш желание да кърмиш, нека през това време това ти е единствената задача. Чистенето, готвенете и прочие задачки по дома могат да почакат. Тези първи два месеца ще се "избият" след време. Ти сега правиш най-доброто за бебчето и това е най-добрата инвестиция за в бъдеще. Ако приемеш кърменето като почивка, а не като бреме, нещата изглеждат ПО СЪВСЕМ ДРУГ НАЧИН. Оказва се, че колкото майката е по-близо до бебето, колкото повече го носи и го храни често толкова тя самата се чувства по-добре. Дължи се на някакви хормони. Аз самата се удивих, че е така. И снощи прочетох и научното обяснение. Ако държиш, ще ти го напиша тук, но сега гушкам бебка и ми е неудобно да превеждам от книгата.
При мен в началото беше така: През повечето време спяхме. Спях почти заедно с бебето. А когато бях будна седях в удобен футьойл пред компа с гушнато (обикновено сучещо) бебе и си четях в нета - главно в кърмаческия форум. Вярно че в повечето случаи чаках мъжа ми да се върне от работа за да мога да хапна и да се измия, но какво от това Wink. При най-малкото размрънкваме или движение и пъхах цицата в устата. Сега сме на 4 месеца и 3 часа интервал между храненията ми се виждат кошмарно много. Но това въобще не ми пречи. Чувствам се сякаш съм се сраснала с нея. Постоянно сме заедно и се кърмим под път и над път - където сварим, като даже не се спираме (за тази цел е необходимо да ползваш удобно средство за носене на бебето като слинг например). Спим заедно и продължаваме да се кърмим. Това никак не уморява - напротив, носи ми наслада, успокоение, нови сили и енергия. В момента не полагам никакви грижи за външмия си вид, а ми казват, че съм станала по-красива.

Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия