Препоръчайте антибиотици ?

  • 7 346
  • 12
Здравейте!

Преди няколко дни пуснах тема с молба за съвети за болно гърло. Насилих се да пробвам доста от тях , въпреки че бяха меко казано ужасни на вкус неща. Но не само, че няма ефект, а и съм все по-зле...Личната ми лекарка е доста некадърна и ми изписа както винаги Бисептол - преслушва ме и вика - имаш хрипове, но не е страшно...Влошавам се с всеки ден, а не мога да си позволя частен преглед...бихте ли могли от собствения си опит да ми препоръчате някакво лечение? За кашлицата сама си предписах Хустагил сироп и Бромхексин на таблетки, за гърлото - Биопарокс спрей, за нослето - Виброцил на капки и освен това вземам комбинирани витамини и въпреки това губя все повече гласа си, нищо не се подобрява Sad Някакви идеи?
Виж целия пост
# 1
трябва ти  лекар-аз не бих се доверила, така на някой ,просто написал нещо тук що се отнася до антибиотици.
Иди отново при личния си лекар и поискай да ти назначи друго лечение. Ако са минали 2-3 дни от последния ти преглед и няма подобрение, имаш пълно основание да отидеш отново.
Виж целия пост
# 2
трябва ти  лекар-аз не бих се доверила, така на някой ,просто написал нещо тук що се отнася до антибиотици.
Иди отново при личния си лекар и поискай да ти назначи друго лечение. Ако са минали 2-3 дни от последния ти преглед и няма подобрение, имаш пълно основание да отидеш отново.

Въпросната лекарка лекува винаги с едно и също лечение - с бисептол, сякаш е универсалното магическо средство. Абсолютно безмислено е да ходя отново при нея - не е човек, с когото може да се разбереш....Наскоро прекарах доста тежка ангина, а тя пак това ми предписва...не иска да ми даде и талон за УНГ специалист...при 39 градуса температура с бисептол... Close
Виж целия пост
# 3
Въпросната лекарка лекува винаги с едно и също лечение - с бисептол, сякаш е универсалното магическо средство. Абсолютно безмислено е да ходя отново при нея - не е човек, с когото може да се разбереш....Наскоро прекарах доста тежка ангина, а тя пак това ми предписва...не иска да ми даде и талон за УНГ специалист...при 39 градуса температура с бисептол... Close
Защо още я търпиш тази лекарка??? Мисля че през юни можеше човек да си смени личния лекар. Действай.

А по темата - не бих искала да давам такива съвети. По добре попитай в някоя аптека - фармацевтите имат повече информация и могат да те насочат.
Виж целия пост
# 4
Защо още я търпиш тази лекарка??? Мисля че през юни можеше човек да си смени личния лекар. Действай.

А по темата - не бих искала да давам такива съвети. По добре попитай в някоя аптека - фармацевтите имат повече информация и могат да те насочат.

Разбира се, че ще я сменя, но за съжаление още не сме юни...Иначе за аптеките - ще поразпитам...
Виж целия пост
# 5
Наскоро прекарах доста тежка ангина, а тя пак това ми предписва...не иска да ми даде и талон за УНГ специалист...при 39 градуса температура с бисептол... Close

това с ангината не е майтап. аз направих хронична ангина и отидох на лекар, чак когато започнах да имам проблеми със сърцето. Гърлото не ме болеше, нямах температура, но гласът ми изчезваше прогресивно.
С антибиотик се излекувах, но ми взеха назален секрет, за да ми предпишат подходящ за случая препарат.
препоръчвам ти да си направиш подобно изследване, за да ти предпишат подходащо лечение.  Peace
Виж целия пост
# 6
Хм, не мога току така да ти кажа антибиотик. При мен всеки грип много бързо слиза към гърдите. И един път са ме лекували с едно, друг път с друго.
Попитай наистина в някоя аптека за нещо, което би ти облекчило болката.
Виж целия пост
# 7
Поискай  си  направление  за микробиологично изследване на гърлен  секрет, чак  тогава може  да  се  установи  правилният  антибиотик,  ако  има  нужда  от  такъв.
Виж целия пост
# 8
Как така - препоръчайте ми АБ??? ShockedТова не е шега работа.
Иди на друг лекар. Поискай си от личния направление за УНГ и готово.Няма право да ти откаже. Ше кажеш че много те боли гърло и искаш да ти даде!!!Успех
Виж целия пост
# 9
А това пък с питането в аптека смятате ли го з анормално? Лекарства се изписват от лекари!
Виж целия пост
# 10
С риск някой да ми се накара - пробвай Аугментин - той е един от най-чистите антибиотици и се предписва и на бебета, точно за гърло.
Виж целия пост
# 11
А това пък с питането в аптека смятате ли го з анормално? Лекарства се изписват от лекари!

 newsm10 newsm10 newsm10
фармацевтите работят по търговски схеми, гонят определени обороти за медикамент по месеци и едва ли е добър избор да се довериш на съвета им. Не случайно в цял свят лекарства се отпускат срещу рецепта и след преглед от лекар.

Направи си изследване на гърлен секрет. Добрите антибиотици струват по 20-30 лева и не си заслужава да си купиш антибиотик, които да се окаже неподходящ за теб и да трябва да го замениш с друг, който също няма да е по-евтин.
По-добре си плати изследването, едва ли е повече от 10 лева, за да можеш да се лекуваш с подходящ АБ от самото начало.
Бързо оздравяване.
Виж целия пост
# 12
Покрепям напйлно другите майки, които са те казали, че трябва да отидеш при друг лекар и да си направиш още изследвания, защото това не е шега работа и може да стане много лошо - да изкараш някоя пневмония на крак!!! Sick
А иначе АБ и аз няма как да ти препоръчам, защото не съм лекар, но знам, че един от най-широкоспектърните, с който се лекуват бронхити, пневмонии и действа срещу почти всички бактерии е Clacid. Скъп е, но е силен и ефикасен.
Както и да е, първо отивай при някой читав лекар и като дойде юни се махай с 300 от твойта JP!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия