не попитах за парите в детската

  • 1 181
  • 24
Вчера минах през двете детски градини,където пуснах молба. Не е приет и в двете. Бях решила самоотвержено и смело да ги попитам за дарителство/спонсорство,ама ме досрамя,глътнах си граматиката. Викам си,ми то групите са си заети,има чакащи,как така ще им дам пари и хоп! ще кажат готово,като току-що са ми обяснили,че няма начин.
И снощи цялата рода ми начука канчето.
та сега седя и се чудя да отида ли пак,ама така още по-срамно и тъпо.
кво да правя

пфу!на 30г. лелка съм станала,не мога да се справя с тоз тежък живот
Виж целия пост
# 1
Не се самообвинявай - и аз съм същата....в едната ясла и на мен като започнаха да ми разтягат локуми и да ми правят намеци и аз занемях и мигах, мигах, пък си тръгнах Confused.
Но хубавото е, че в другата (не толкова прехвалена) нямах проблеми.
Но при такива ситуации мъжа ми по умее да се справя.
Виж целия пост
# 2
Отивай.Първо им обясни причините,поради които искаш детето да е в тази градина.Направи някой друг комплимент и попитай дали имат нужда от спонсорство и че си готова да ги спонсорираш ако приемат детето ти.Ако не опиташ няма да знаеш,а и родата щом ти е "начукало канчето" сигурно ще продължат. Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Вчера минах през двете детски градини,където пуснах молба. Не е приет и в двете. Бях решила самоотвержено и смело да ги попитам за дарителство/спонсорство,ама ме досрамя,глътнах си граматиката. Викам си,ми то групите са си заети,има чакащи,как така ще им дам пари и хоп! ще кажат готово,като току-що са ми обяснили,че няма начин.
И снощи цялата рода ми начука канчето.
та сега седя и се чудя да отида ли пак,ама така още по-срамно и тъпо.
кво да правя

пфу!на 30г. лелка съм станала,не мога да се справя с тоз тежък живот
Същата съм и аз,първият път пращах мъж ми.Голяяяям сраааам.
Виж целия пост
# 4
И аз бих те посъветвала като ЛейдиЛил, ама то лесно ни е да даваме съвети отстрани, като и аз съм същата.
Аз като тръгнах да записвам Дияна казвам на моя мъж "ще ти пиша по-голяма заплата в декларацията" и той като се притесни, не можело така  Joy И се бях подковала, че ща не ща ще трябва си правя и аз устата за "спонсорство". Тя пък директорката нищо не каза, но пък хареса думата "програмист" (мъж ми) и инж (моя милосът) и сама предложи "о, вие можете да ни помагате когато имаме проблеми с компютрите".
Виж целия пост
# 5
аааа,аз за тази месторабота съм още по-голяма шматка ooooh!
При първата градина ,като подавах документи и гледам,че трябва да се попълни месторабота, се възмутих как може да ми искат такава лична информация и не попълних нищо.
После ми вляха акъл в главата (ама явно не го задържам много) и при втората градина отидох изтупана с деловия си костюм, деловата чанта, наизвадих папки-мапки, пък то -обикновена декларация без никакво поле за месторабота и заплати.....

пък ще гледам понеделник да отида да говоря за спонсорството Tired
Виж целия пост
# 6

Аз като тръгнах да записвам Дияна казвам на моя мъж "ще ти пиша по-голяма заплата в декларацията" и той като се притесни, не можело така 
    За какви заплати в молбите става дума? newsm78 newsm78 newsm78   Молбата и копието от акта отиват в групите и се попълват данните в дневника,който е един от задължителните  документи в ДГ.Там има месторабота и адрес,но не съм чула да се пише заплата.       
Виж целия пост
# 7

Аз като тръгнах да записвам Дияна казвам на моя мъж "ще ти пиша по-голяма заплата в декларацията" и той като се притесни, не можело така 
    За какви заплати в молбите става дума? newsm78 newsm78 newsm78   Молбата и копието от акта отиват в групите и се попълват данните в дневника,който е един от задължителните  документи в ДГ.Там има месторабота и адрес,но не съм чула да се пише заплата.       
Ние попълвахме декларация за месторабота и заплата.
Виж целия пост
# 8
 И при нас имаше декларация за месторабота и заплата  newsm78/защо ли?/.Прати този път таткото!
Виж целия пост
# 9
За заплата пишете служебна тайна Wink Така звучи по-тежко  Laughing
Аз лично съм разписвала и декларация, че няма да коментирам заплащането си преди години. Още по-малко ще го пиша черно на бяло някъде  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
И при нас имаше декларация за месторабота и заплата  newsm78/защо ли?/.Прати този път таткото!


Това е ужасно! Как така ще питат за заплата?
Навремето, мисля, го е имало това, но май защото са определяли таксата за градината като някакъв процент от заплатата - говоря за социалистическото време, когато всички работеха на държавна работа. Ами ако имаш частен бизнес - какво значи заплата - данъчната си декларация ли да приложиш! Кои са тези детски градини????? Това си плаче за публикация в пресата или ТВ!
Виж целия пост
# 11
Аз не бях в града и мъжа ми като подавал молбата, чак копие от договора ми дал ! и от неговия!
Пофучах малко, после какво като знаят.... станалото станало.
Аз директно предложих спонсорство - отрязаха ме и аз предложих.
Обясних човешки колко е важно за мен и семейството защото алтернативата е да напускам и предложих спонсорство като благодарност към градината, която ще се грижи за детето ми.
Беше предметна  - техника и това може би улесни нещата, защото аз дирекно казах за какво става въпрос и че е наречено за тях, ако приемат детето.
Не се притеснявай и  ние и те все сме хора.
Те са длъжни да отказват - места няма, но ако видят че сте свестни и наистина ви трябва пак като хора ще направят всичко за вас.
Стискам палци!
Виж целия пост
# 12
Divana ужким не сме в социалистичското време, но все още го има това. В декларацията, която попълвах има и месторабота на родителите, и заплата и т.н. Телефон май само домашен се пишеше. Последствие в групата дадохме и мобилни.
В групата пак искат данни за нестоработата на родителите, т.е. някакъв служебен адрес и телефон.
Виж целия пост
# 13
Divana ужким не сме в социалистичското време, но все още го има това. В декларацията, която попълвах има и месторабота на родителите, и заплата и т.н. Телефон май само домашен се пишеше. Последствие в групата дадохме и мобилни.
В групата пак искат данни за нестоработата на родителите, т.е. някакъв служебен адрес и телефон.
Нашата декларазия беше пъъъълна-Месторабота/точно наименование на учереждението,фирмата/,професия/точно наименование на дейността,пост,отдел/служебен тел,мобилен,домашен,  колко члена има семейството,общ доход за месец,брутен доход за последния месец на членовете на семейството. Mr. Green
Виж целия пост
# 14
За мен е по-важното в молбата да се уточнява, дали детето посещава ясла - защото и за персонала в градината ще е по-лесно с такова дете - то си има изградени навици и т.н.

Сега, предполагам, майките, чиито деца не са посещавали ясла, ще скочат, че това не е правилно, обаче за мен е.  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия