Хемоглобинът - може ли такава разлика в стойностите за 3 седмици?

  • 2 194
  • 15
Преди 3 седмици с Емко бяхме в болница за 4 дни, при изследванията там хемоглобинът му беше 134. Днес направихме профилактичните в поликлиниката - 104. Rolling Eyes На 6 м. беше също 133.
Та разминаване в изследванията ли е това или е възможно след боледуване да спадне така рязко? newsm78
Виж целия пост
# 1
Ваня,извинявай че се намесвам в темата ти,но искам да попитам някой знае ли каква е нормалната стойност на хемоглобина на 1годишно дете.Днес си получихме резултатите от изследванията и хемоглобина му е 117.Изписаха ни Малтофер.
Виж целия пост
# 2
Не мога да ти кажа колко е нормалното но при нас на 107 не ни изписаха нищо а казаха само че е добре.При баткото беше 95 и ни го изписаха  Малтофер  имам впредвид, по редица съображения го спрях и на 1 година хемоглобина му се беше покачил значително. 

Ваня след боледуване е възможно да е по-нисък хемоглобина.
Виж целия пост
# 3
Моята дъщеря след боледуване беше с хемоглобин 105 и нищо не ни изписаха,след 3 седмици направихме отново изследване и хемоглобина беше 120.Може да има разлика и ако сте ги правили в различни лаборатории(да са дали различни резултати),а може от болестта да е паднало желязото.
Виж целия пост
# 4
Ваня, доколкото знам, хемоглобимът се брои ръчно newsm78 Поне в нашата поликлиника така ни казаха. И са възможни неточности. Нашия на 6 м. беше 120 и изписаха Малтофер (незнайно защо), пи го 3 месеца и след това хемоглобина му го изкараха 107... което ме съмнява малко. Аз бих те посъветвала пак да го изследвате на друго място. Иначе не знам по принцип дали е възможно да падне толкова много от боледуване Thinking
Виж целия пост
# 5
Днес си получихме резултатите от изследванията и хемоглобина му е 117.Изписаха ни Малтофер.
На сестра ми (вече тя гледа малкия и тя го води за изследванията) днес лекарката й е казала, че са добри стойности за неговата възраст - имам предвид резултатът 104. Аз бих ти препоръчала да изчакаш - давай повече месо (всеки ден), елда, червено цвекло, спанак.
Виж целия пост
# 6
Абе след болницата забелязваме, че с голяма охота яде месо, нарязано на кубчета или на малки топченца (но пък и не само месо, а и други храни на хапки). Та да не би наистина да му е бил спаднал хемоглобина и организмът да си го иска. Ама пък 30 единици за 3 седмици?! Thinking
Виж целия пост
# 7
Днес си получихме резултатите от изследванията и хемоглобина му е 117.Изписаха ни Малтофер.
На сестра ми (вече тя гледа малкия и тя го води за изследванията) днес лекарката й е казала, че са добри стойности за неговата възраст - имам предвид резултатът 104. Аз бих ти препоръчала да изчакаш - давай повече месо (всеки ден), елда, червено цвекло, спанак.

Благодаря ти,поуспокоих се малко.Месо яде всеки ден (от детската кухня),но ще наблегна и на спанака.
Виж целия пост
# 8
Това намерих от учебник на снахами. Референтни стойности: мъже 140 - 180 g/l; жени 120 - 160 g/l; новородено 160 - 250 g/l. Болният има анемия, ако стойностите на изследвания хемоглобин  са под тези, отбелязани по долу:
    от 6 месеца до 4 години - под 108 g/l
    от 5 до 9 години - под 115 g/l
    от 10 до 14 години - под 125 g/l
               жени - под 120 g/l
               бременни жени - под 100 g/l
               мъже - под 130 g/l

Това е от зравния форум.

Иначе много неточности стават при меренето на Нб, отиди в трета лаборатория за по-сигурно. Изследването на частно е 5лв. поне във Варна.

Ваня,извинявай че се намесвам в темата ти,но искам да попитам някой знае ли каква е нормалната стойност на хемоглобина на 1годишно дете.Днес си получихме резултатите от изследванията и хемоглобина му е 117.Изписаха ни Малтофер.
В този случай не бих дала Малтофер. Сина ми на 6м имаше 101Нб и д-ра изписа Малтофер. Консултирах се с друг д-р и разбрах, че само с храна може да се повиши стойността на Нб и така давах желязосъдържащи храни и се покачи на 120 след месец и половина. Така де Малтофер изписват без да пуснат допълнителни изследвания, което си е направо ......... Close.
Виж целия пост
# 9
Това намерих от учебник на снахами. Референтни стойности: мъже 140 - 180 g/l; жени 120 - 160 g/l; новородено 160 - 250 g/l. Болният има анемия, ако стойностите на изследвания хемоглобин  са под тези, отбелязани по долу:
    от 6 месеца до 4 години - под 108 g/l
    от 5 до 9 години - под 115 g/l
    от 10 до 14 години - под 125 g/l
               жени - под 120 g/l
               бременни жени - под 100 g/l
               мъже - под 130 g/l

Това е от зравния форум.

Иначе много неточности стават при меренето на Нб, отиди в трета лаборатория за по-сигурно. Изследването на частно е 5лв. поне във Варна.

Ваня,извинявай че се намесвам в темата ти,но искам да попитам някой знае ли каква е нормалната стойност на хемоглобина на 1годишно дете.Днес си получихме резултатите от изследванията и хемоглобина му е 117.Изписаха ни Малтофер.
В този случай не бих дала Малтофер. Сина ми на 6м имаше 101Нб и д-ра изписа Малтофер. Консултирах се с друг д-р и разбрах, че само с храна може да се повиши стойността на Нб и така давах желязосъдържащи храни и се покачи на 120 след месец и половина. Така де Малтофер изписват без да пуснат допълнителни изследвания, което си е направо ......... Close.

Смятам да направя консултация и с друг лекар,защото и дозата която ни е предписана ми се вижда висока.(10 капки дневно)
Виж целия пост
# 10
Мерсаж, Тедулина!  bouquet
Ми то според тази таблица има анемия. Confused newsm78, пък няма вид на такъв  newsm78, а и лекарката доволна. Абе ще спретна едно по-желязосъдържащо меню и може би ще искам след месец да повторим изследването.

 Hug
Виж целия пост
# 11
Ваня,виж това дали няма да ти свърши работа:
http://www.medicalbg.com/zdrave/blank_php.php?id_oblast=12&i … _tem=0&id=450
Виж целия пост
# 12
Мерсаж, Тедулина!  bouquet
Ми то според тази таблица има анемия. Confused newsm78, пък няма вид на такъв  newsm78, а и лекарката доволна. Абе ще спретна едно по-желязосъдържащо меню и може би ще искам след месец да повторим изследването.

 Hug

И аз бих обогатила менюто с желязосъдържащи храни и не бих дала Малтофер  Naughty. Мисля, че няма за какво да се притесняваш.
Виж целия пост
# 13
Според тази таблица вашите изследвания са си съвсем в нормата. Peace

И аз бих обогатила менюто с желязосъдържащи храни и не бих дала Малтофер  Naughty. Мисля, че няма за какво да се притесняваш.
Ооо, да, още повече, че и лекарката нищо не е казала.
Виж целия пост
# 14
На 6 месеца дущеря ми е с хемоглобин 100 и малко сам обезпокоена. Но ще наблегна на месните пюрета и кашите с елда. Иначе си мисля, че след боледуване е възможно да спадне хемоглобина. Аз кърмя и сигурно и моят хемоглобин не е съвсем в нормите, затова следващата седмица ще си направя изследвания.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия