Удоволствие или отговорност?

  • 2 539
  • 66
Тия дни си мисля... Дали не е преувеличена идеята за това, че децата са някаква страшна отговорност за нас? Не казвам, че не е така - очевидно е... но така е, примерно, и с отношенията между съпрузите в семейството или партньорите в двойката - а тази отговорност някак по-леко се приема от доста хора, което според мен не е чак толкова лошо, защото отговорността е и бреме и ако се прекалява с изискванията за нея, това май повече вреди, отколкото да помага  Rolling Eyes Изобщо, това чувство за отговорност, с което сме възпитани, поне на мен ми идва твърде много  ooooh!
Примерно - вчера имах неблагоразумието да спомена на майка си, че детето е малко болно (обикновена хрема, водихме го на лекар - днес вече почти нищо му няма). И реакцията й беше: ама как го разболяхте?  Shocked А защо трябва ние да сме виновни непременно? Поколението на родителите ни е доста крайно в това отношение, поне аз така си мисля  Whistling
Аз пък гледам на факта, че имам дете, повече от хубавата страна - че е отговорност, ясно, но за мен на преден план излиза удоволствието... може би защото дълго го чакахме това бебче, а и после, докато се роди, още куп проблеми преживяхме - но сега много се радваме един на друг тримата и това компенсира всичко  Laughing
А за вас как е?  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
По скоро удоволствие Peace
Виж целия пост
# 2
Супер, значи не съм някакво безотговорно изключение  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Това е най-голямото удоволствие което с нетърпение чакам след оклоло месец newsm44
Виж целия пост
# 4
Това е най-голямото удоволствие което с нетърпение чакам след оклоло месец newsm44
Ама вярно е удоволствие  Simple Smile Естествено, ако всичко е наред... доколкото може да ти е наред, като едва гледаш от недоспиване първите дни и седмици, ама това са бели кахъри  Simple Smile Поне за мен беше така, защото имах доста проблеми през бременността...  ooooh!
А пък заради това, че са ми втълпявали толкова дълго идеята за тая пуста отговорност, чак като станах на 30, плахо приех идеята да си имам дете  Whistling За пръв път ми хрумна година преди това... а докато се осъществи, минаха още 2-3  Crazy
Виж целия пост
# 5
Отговорно удоволствие  Grinning

Ако няма отговорност, няма да е толкова ярко усещането!
А ако е само отговорност, е като неприятно задължение, което ако една майка изпитва си е малко патология, си мисля аз  Grinning
Виж целия пост
# 6
По-хубаво от това да имаш дете Няма!!! newsm74
Виж целия пост
# 7
Ами не знам има ли такъв вариант - но аз поне съм чела мнения на майки, за които едва ли не няма нищо хубаво в "бебешкия" период на детето - освен самия факт, че си имаш дете, но като че ли някои хора не могат да намерят удоволствието поради многото проблеми  Confused То не че при нас няма, но само като се усмихне, всичко ми минава  Laughing
Чак сега разбирам какво имат предвид всички, като обясняват как да ти се роди дете било върховно преживяване и т.н. - преди да ми се случи, ми се струваше силно преувеличено  #Crazy Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Удоволствие и разбира се отговорност  Peace
Виж целия пост
# 9
А пък заради това, че са ми втълпявали толкова дълго идеята за тая пуста отговорност, чак като станах на 30, плахо приех идеята да си имам дете  Whistling

вярно - и на мен явно са ми го набивали. Направо си се бях обрекла, преди да родя - настроих се, че животът свършва и сега по цяла нощ ще дондуркам ревящо бебе.
Миии, той пък взе, че се научи да си играе сам нощем Simple Smile казах, че в колики не вярвам - и нямахме колики. Вярно, че ми създава проблеми отвреме навреме, но ми е много важно да расте здрав! Не ми тежи да го нося навсякъде с мен, не изпитвам нужда да го хвърля на някоя баба, може би точно защото съм се наживяла досега, и защото ми е удоволствие ....
Виж целия пост
# 10
По-голямо удоволствие от поемане на отговорност не съм изпитвала newsm10
Виж целия пост
# 11
Ако знаех колко е яко - нямаше да чакам толкова!
Виж целия пост
# 12
Удоволствие и разбира се отговорност  Peace
Това ясно  Laughing Моят въпрос се породи от убеждението, че прекомерната отговорност вреди. Убедена съм вече в това... както и във факта, че собствената ми майка ме е приемала повече като отговорност, отколкото ми се е радвала, което има съответните последствия върху мен и до днес  Tired Тя би се възмутила от това ми твърдение, но поне това е показвала, откакто се помня...
Виж целия пост
# 13
не я разбирам тази дилема.
Каква отговорност? Пред кого? Сещам се само за една инстанция и това е Майчицата Природа или Бог, кой както го разбира и приема и отговорността е за запазване-закриляне на един тъй крехък в началото живот.
Това, че не мога да скиторя по нощите ли е отговорност?
Удоволствие, радост, пълнота, щастие, първа усмивка, първа крачка, първа дума... Така го разбирам.
Виж целия пост
# 14
вярно - и на мен явно са ми го набивали. Направо си се бях обрекла, преди да родя - настроих се, че животът свършва и сега по цяла нощ ще дондуркам ревящо бебе.
Тъй, тъй  Simple Smile И сега, като се замисля - не ми е виновно само родителското поколение... имам и приятели на моята възраст, с деца, които са ми обяснявали неведнъж да сме си поживеели сега, преди детето, щото послеее... Чудя се дали само са ни плашели като някакви неопитни новаци, или вярно го мислят  newsm78
Познавам и други млади родители - и доста по-млади от нас, които пък твърде много се ограничават заради децата си, според мен... Ама то точно в еди-колко си часа трябва да спи, да яде... Аз в такива случаи просто му вземам храната, слагам го в количката или кенгуруто и тръгвам, накъдето съм решила  Peace Е, в някои случаи не става, но в по-голям процент винаги има начин и вълкът да е сит, и детето да не е гладно  Mr. Green

Миии, той пък взе, че се научи да си играе сам нощем Simple Smile казах, че в колики не вярвам - и нямахме колики. Вярно, че ми създава проблеми отвреме навреме, но ми е много важно да расте здрав! Не ми тежи да го нося навсякъде с мен, не изпитвам нужда да го хвърля на някоя баба, може би точно защото съм се наживяла досега, и защото ми е удоволствие ....
Дааа, може би в тоя смисъл е по-хубаво да чакаш до 30-те поне... Аз затова на 20 не съм имала такива идеи - и по други причини де, но тогава направо бебетата ми се виждаха в сферата на научната фантастика  Crazy А сега съм абсолютно като теб - не ми се дава хич на бабите, искам аз да си му се радвам... а те пък напират яко #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия