Интересна алтернатива за хранене от шише с изцедена кърма.

  • 723
  • 4
   Здравейте! Аз много обичам да чета този подфорум и съм супер щастлива, че го открих
за себе си като източник на безценна информация, на която мога да се доверя, бих казала
безрезервно и да трупам, поне засега, теоритични знания относно кърменето на бебето. Simple Smile
   Ровичкам се естествено и из други сайтове, предимно немски, тъй като живея в Германия.
Отскоро се интересувам за алтернатива на кърменето, тоест за хранене с изцедена кърма,
ей така за всеки случай да съм подготвена - явно понякога се налага. Днес попаднах на нещо
изключително интересно за мен. Възможно е да сте го виждали из нета, но аз не съм чела тук
за него. Това е бутилка - Mamaflasche, която аз си нарекох МамаБутилка и преведох статийката,
която намерих. Ето малко линкове и снимчици, както и самия текст (свободен превод:)). Надявам
се поне да се обогатим с информация, понеже не знам, дали продуктът е навлязъл в пазара -
за Германия е нов.



*********************
  "Новата МамаБутилка е по-близо до кърменето, отколкото всяка друга бебешка бутилка.
   Бебета я поемат с удоволствие заради меките и форми, които нежно обгръщат нослето, бузките и брадичката.
   Патентираната форма действа като майчината гръд: обратно на традиционните шишета, не пречи на развитието на челюстите и устата, което по-късно повлиява формирането на речта и зъбите.
   Протичането на млякото през върха на МамаБутилката е много близо до реалното - за една секунда изтича максимум по една капка, подобно на майчината гръд.
   Вътрешното налягане в бутилката се контролира (уравновесява) от един специален клапан, който позволява пиене без поемане на въздушни мехурчета и така помага да се избегнат колики и подуване на стомаха.
   Бързината на изтичане на млякото при сукане от бутилката родителите могат да контролират спрямо нарастващите нужди на бебето. За целта съвсем просто в 2 степени се увеличава размерът на отвора на биберона.


  Предимства на МамаБутилката:
 -Имитиране на природния процес на кърменето
 -Висока степен на възприемчивост
 -Идеална при редуване на майчината гръд с бутилка
 -Силикон с медицинско качество: мек, успокояващ и сигурен
 -Пиене без поглъщане на въздух
 -Регулируемо изтичане на млякото в 3 степени
 -Просто и чисто
 -Затваряне, безопасно за децата
 -Широка долна част за висока стабилност
 -Подходяща за съдомиялна машина, микровълнова фурна и стерилизатор


   „Най-после открих бутилка, от която Тим да не крещи и да не си играе, а просто лакомо да пие.“ , обяснява Таня Мюлер разликата при хранене с МамаБутилка. 36-годишната Таня има прекалено малко мляко и затова от раждането на Тим редува хранене от гърдите и бутилката. „Отначало опитах с традиционните бутилки, но Тим не ги приемаше. След като една приятелка ми препоръча МамаБутилката, както Тим, така и аз сме доволни и щастливи.“ Точно това потвърждава американският лекар и бестселър-автор („Любов, медицина и чудо“) доктор Bernie Siegel, MD. „Бутилката не може да замести Мама, но аз съм на мнение, че тя е възможно най-добрата алтернатива и детето усеща това. Смятам, че съществуват емоционални, физически и практически основания във всеки дом да е налице такава МамаБутилка.“


   По темата Бисфенол А* (Bisphenol A – BPA)
*забележка – употребява се в производството на бебешки бутилки, опаковките на хранителни продукти и напитки, компакт дискове, домакински предмети и т.н.; въздейства като естроген и може да причини уголемяване на простатата, понижено производство на сперматоюоиди, преждевременн пубертет.
   Редовно родители ни питат, дали МамаБутилката не съдържа Бисфенол А. Е, в по-голямата си част не съдържа, но за съжаление не изцяло. Тялото на бутилката, където се намира млякото, се състои от висококачествен силикон, който изцяло НЕ съдържа Бисфенол А. Само капакът на бутилката се състои от поликарбонат и съдържа Бисфенол А. Нормално, при правилна употреба, храната не влиза в допир с капака и натоварването на бебето е изключително нищожно в сравнение с нормалните поликарбонатни бутилки..."


източници - http://openpr.de/news/71215.html
                     http://www.dicker-bauchladen.de/catalog/product_info.php?cPath=6 … p;products_id=281
                     http://www.brustflasche.de/bilder.htm
                     http://www.beepworld.de/members89/babigbr/index.htm

   Чао!
Виж целия пост
# 1
В БГ няма МамаБутилка, има само МамаЦици.

Иначе мерси за инфото. Наистина е интересно. Макар че звичу като куроиз, ама знае ли човек...
Виж целия пост
# 2
Благодаря за инфото. Трудничко ми е да си представя що за чудо е тази МамаБутилка. Както отбеляза Сладка хапка
В БГ няма МамаБутилка, има само МамаЦици.
 

  Само изказването на онзи доктор:"Смятам, че съществуват емоционални, физически и практически основания във всеки дом да е налице такава МамаБутилка" ми се струва пресилено - аз например не виждам никакви основания да има каквато и да е бутилка за дребното вкъщи,щом си има МамаЦици Wink Но пък иначе съм любопитна какво представлява това откритие.
Виж целия пост
# 3
Хм, щеше да ми влезе в употреба, когато в началото кърмех и виех от болка заради разранените ми зърна, а беб отказваше нормално шише, но.........минало заминало за мен, иначе може и да е от полза, но в БГ дали я има  Thinking
Виж целия пост
# 4
   Абе то и аз съм за МамаЦиците, но чета за хранене с шишета и биберони в някои случаи и се замислих,
дали няма друг начин, докато не се разрових и открих това. Оказа се, че имало, макар и явно наистина новост.
   С това изказване на доктор НеЗнамКойСи и на мен ми звучи много пропагандно-рекламно, но пуснах целия текст.
А снимчици има в линковете, за по-ясна представа. И филмчета дори.
    Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия