Моля, разтълкувайте с мен тези резултати!!

  • 701
  • 7
Зная че има такава тема, но не зная ако пиша там дали ще й обърнете ли внимание Rolling Eyes, затова пускам нова  Embarassed
Имам ПКЯ и цикъла ми се пообърка напоследък, направих изследвания

на 4ти ден от менструацията:
 
Prolactin 235.72
 IU/l М(45.0 - 375.0); Ж(59.0 - 619.0)
 
LH 5.50
 IU/l М(1.5-9.3) Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3, лут 0.5-16.9, мен 15.9-54.0)
 
FSH 6.08
 IU/l М(1.4-18.1) Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4, лут 1.5-9.1, мен 23.0-116.3)

 Estradiol 137.73

 pmol/l М:до191; Ж:от1-10г.22-99.1,фол 40-606,овул 536-1930, лут 121-719, мен. до 136)
 
 Testosteron 2.21
 nmol/l М:от 1-12г.0.10 - 2.37;от 13-17г.0.98-38.5;над 17г.8.4-28.7 Ж(0.5 - 2.6)
 
 
не мога да разбера в коя фаза съм? Четвърти ден от мензиса е фоликулярна фаза - значи да гледам референтните стойности за "фол" , така ли??

А какво е "мен" - "менструация" или "менопауза", помогнете плийз!

Ако съм във фоликулярна фаза, всичко ми е в нормите, ако не съм, всичко е извън нормите... не мога да разбера кое е вярното за мен.

Преди имах повишен пролактин, та се радвам че поне той сега е в норма!

И още - при мен отношението ЛХ/ФСХ е по-малко от 1 - което какво значи??

Благодаря ви много предварително за помощта!!  Hug  bouquet
 

 
Виж целия пост
# 1
Всичко е идеално. Grinning
Фази на менструалния цикъл
СПКЯ
Виж целия пост
# 2
 Mr. Green Heart Eyes много ти благодаря!
 Hug
Виж целия пост
# 3
проблемът с цикъла ми бе, че имам зацапване 2-3-4-5-6 дни преди цикъла, и чак после почва, а също и не особено точно идване - последния път след 45 дни, друг път на 28.... абе различно..., отидох на преглед, и видяха че имам кистички, препоръчаха хормонални изследвания.

Преди са ме лекували с противозачатъчни Диане 35 10 месеца, обаче все си имах кистички... и накрая се оказа че имам повишен пролактин , лекувах го с бромокриптин и падна.

Но сега, когато хормоните са в ред, ако ми предпишат пак Диане, добре ли ще е? Всъщност заради кистичките ли имам зацапване и трябва ли да се безспокоя и лекувам или не?

/защото искам бебенце - второ, но се притеснявам ще стане ли или и не...., и ако трябва овреме да взимам мерки/
Виж целия пост
# 4
Няма основание за лечение според мен за момента.
Аз по принцип съм противник на лекарствата, особено пък превантивно.
Ако искате бебе първо опитайте няколко месеца например, после, ако не става, ще го мислиш.
Виж целия пост
# 5
да, и на мен така ми се струва
но защо има зацапване и несъвсем редовен цикъл?

кога трябва да се притесня
изчетох статиите
излиза че нямам ПКЯ, а имам кистички просто... прочетох че трябват много фактори за поставяне на диагнозата

но зацапването от какво се получава?  newsm78
Интересно ми е на какво трябва да се обръща внимание и на какви прегледи да се ходи - т.е. ето - имам кистички, видяли се на ехографа, но хормоните са в ред... възможно ли е да е така?
Виж целия пост
# 6
Засега няма повод за притеснения. Може би трябва да се консултираш и с друг лекар, но според мен не си струва. Опасност за здравето ти няма.
Давайте на бебеправенето. Laughing
Виж целия пост
# 7
Хормоните ти са супер.
Зацапването може да е и от по-ники нива на Прогестерона (тогава се касае за Дефект в лутеалната фаза).
Може да пробваш с Герикапс  (пие се преди овулацията)
А прогестерона се изследва на 7 ден след  доказана овулация (УЗ или с тестове за Овулация - само че ако правиш кисти -тестовете при теб не могат да се приложат) .Добре е същият месец,  в който си правила др.хормони да направиш и прогестерона.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия