На годинка не пие вода

  • 382
  • 8
Почти на годинка ми е детето, а пие по 5-6 глътки вода дневно. Яде твърда храна по 3 пъти. Дали кърмата осигурява необходимото количество вода, понеже ми се струва, че рядко ака (на 3 дни веднъж)?

Виж целия пост
# 1
Ако го кърмиш на поискване, независимо от твърдата храна, би трябвало да приема достатъчно течност.

За сравнение, на годинка и моята дъщеря не пиеше вода. Тъй като е родена в началото на май, водата потръгна като се стопли времето - чак през юли и август.
Виж целия пост
# 2
Да, на поискване давам.
Благодаря!  Grinning
Виж целия пост
# 3
Да не би да не е свикнало с биберона? Пробвай от чаша.
Виж целия пост
# 4
Ако го кърмиш на поискване, независимо от твърдата храна, би трябвало да приема достатъчно течност.

За сравнение, на годинка и моята дъщеря не пиеше вода. Тъй като е родена в началото на май, водата потръгна като се стопли времето - чак през юли и август.
Е те това точно се надявах някой да ми каже, защото и моят син не иска да пие вода и всички ме упрекват, че поради опитите си да докажа, че съм голяма кърмачка държа нещастното детенце жадно.
Хапка, благодаря ти  Hug  bouquet Hug
Виж целия пост
# 5
Момата пропи вода на 1,5г. и то през зимата. Вода от биберон категорично отказа и от 8-9м. започнах да предлагам с обикновена чаша. Сега изпива не повече от 100г за целия ден.
Не се притеснявай за детенце. Ти предлагай, пък то ще пропие когато пожелае.
Виж целия пост
# 6
И моята мома не пиеше вода до скоро.Може ми от седмица си преоткри шишето с биберона и ми е много смешна как го ползва за залъгалка и междувременно попиива водичка. Преди това и ние имахме проблеми от време на време с акането и честно казано една-две лъжички вода докато е на гърнето,непосредствено след хранене й действат като дуфалак.Опитай и ти така.Аз я дохранвах на гърнето и веднага след като се нахрани давах вода,за да я залъжа,инъче само като я усети и не я иска.Сега си взима сама шишето от масата и си се разхожда с него из къщи.Пие и от обикновенна чаша.
Виж целия пост
# 7
Няма страшно, като приключи с кърменето ще пропие вода доста. Бебе Май се пропи след 1,5г сякаш, сега освен дозата прясно ,която е между 500-700мл дневно, изпива и доста вода, приблизително 400мл. Смуче като смок тая вода!
Не се притеснявай, освен ако нямаш други тревоги. Дехидратацията се познава по сив оттенък на кожата, сухота, фонтанелата хлътва, какво беше още, че не помня и ще сбъркам... Сигурно си запозната и детенце изглежда прекрасно, та нямаш място за съмнения.
А пък щом даваш на поискване, въобще нямаш грижи!
Здраве!
Виж целия пост
# 8
Мерси!  Laughing
(Като то видя аватара, ми се оправя настроението задължително! Laughing)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия