Да питам за конюнктивита

  • 1 028
  • 7
Снощи преди да си легне забелязах, че на Лили под едното оченце (на долния клепач) има лека червенина. Днес е малко подуто. Не я боли, нито пък сърби, окото също не тече.  Опитах се да се обадя на личната, но засега не мога да се свържа, а се притеснявам дали не е конюнктивит (досега е нямала такова нещо и не знам как изглежда). Питането ми е как изглежда конюнктивита и дали е заразен, защото днес сме канени на рожден ден. Притеснявам се да не заразим някое дете.
Виж целия пост
# 1
Здрасти,ние на няколко пъти сме имали конюктивит и освен,че са им били подути и зачервени очите имаха и доста гурели и се слепваха.За твое успокоение по-добре го заведи да го прегледат.
Виж целия пост
# 2
При конюнктивита слепените очички от гурелки не са ли задължителни?

Поне при нас така беше една сутрин, аз предположих какво е, ходихме при педито, изписа ни капки Макситрол (цена ок. 8 лв), за 2 дни отмина.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви за бързите отговори! Самото око не е зачервено и няма никакви гурели. Все още не съм се свързала с докторката  Sad
Малей, как се изложих с това "конюнктОвит" Embarassed
Виж целия пост
# 4
Искам само да кажа, че конюктивита е заразен.
Виж целия пост
# 5
Сафо, Конюнктивита е възпаление на лигавичката която постила клепача отвътре и окото очната ябълка отвън. Това което описваш прилича на възпаление на клепача, ечемик или подобно. Не е заразно. Ако зачервеното е на кожата не е конюнктивит.  Опиши ми го подробно за да ти говоря по конкретно
 Белезите на инфекциозния конюнктивит са: Зачервяване на лигавицата (вътрешната повърхност) на клепача и очната ябълка изразено в различна степен. Секретът (гурелчетата) е с различен цвят и количество. Кожата на клепачите рядко е засегната. Заразен е. Има и неинфекциозен конюнктивит, който не е заразен. Ако нещо не е ясно, питай, на твоите услуги съм. При възможност е най-добре да се погледне от офталмолог. Успех.
Виж целия пост
# 6
Жука, благодаря ти за отговора. Най -вероятно не е конюнктивит, защото окото й е напълно спокойно - няма секрети, не е зачервено, не тече и не я дразни. Зачервяването е на долния клепач, в противоположната страна на нослето, на края, не го пипа и казва, че не я боли, малко е подуто, но от сутринта до сега не е отекло повече. Започвам да си мисля, че е възможно да се е одраскала, въпреки че не се вижда драскотина. Утре личната е дежурна и ще я заведа да я види, а ако до понеделник няма подобрение, ще я заведа на офталмолог. И все пак да попитам - ако е ечемик или възпаление на клепача, не трябва ли да я боли или поне да я дразни възпаленото място?
Виж целия пост
# 7
Искам само да кажа, че конюктивита е заразен.
не и ако е алергичен
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия