Искам да кажа ... (127)_19.06-25.06

  • 74 534
  • 898
# 15
Благодаря за новата тема,Лиляна!
Като дете играехме постоянно навън. Бяхме много деца пред блока. Играехме на народна топка,федербал,ръбчета,куцанка,мижанка,ластик,на фунийки,гоненица,стражари и апаши. Ходихме е в близкия стадион и училище и там играехме на баскетбол,тенис,волейбол,на 21,катерихме се по лостовете.
А съм имала ваканции и в съседно малко градче,където пред блока имаше една изоставена и порутена,каменна сграда,та нея я бяхме изрисували на кораб и се обличахме като "Седморката на Блейк" и всеки си имаше герой. Беше много весело.
Сега пред блока ни имаме много деца,футболен отбор,играят по цял ден,все момчета. Имаме площадка с маса и пейки имайките си пием бирата,доката децата лудеят.
Виж целия пост
# 16
Детето грае същите игри, които играехме преди 40 години....това лято се е научил да играе на стражари и апаши, и на виенска топка. Иначе народна топка, ръбчета, криеница.
Да са живи и здрави баба му и дядо му. Вечер играе до 10 пред блока.
Тук, в клуба, имат зони за игра и играят там, пак същите игри.
Виж целия пост
# 17
Минахме периода на занимателните игри вкъщи - табла, белот,шах, бридж,билярд, дартс, джаги, покер...малко деца ги умеят и моят син почти не ги е играл с деца, а с нас. Като му дойдат другари на гости играят на конзолите, на компютъра и висят по телефоните и цъкат Клаш Роял  Crazy.
При все, че повечето възрастни педпочитат/ме все по-често виртуалната пред реалната комуникация, не смятам за неочаквано, че и децата са така  Whistling. Нито са толкова търпеливи и толерантни, каквито бяхме по наше време ние, бързо се карат, лесно губят интерес, сърдят се...
В София няма къде и с кого да се събира моят младеж. През ваканциите, като го водя на село, има деца, обаче не му отговарят на изискванията  Crazy.И там носим конзолите и си играе с едно-две вкъщи. Ритане/тичане/колоездене-много рядко. Не се оплаквам. Имаме познати деца, които по цял ден мотаят с колело,тортинетка,  ролери...моят-не. Не го смятам за недостатък,поне не го мисля къде и с кого е, за сега  Peace.
Виж целия пост
# 18
Аз давам таблет максимум 30 мин на ден...иначе се зомбира.
Има бординг геймс, играем на "Не се сърди човече", дама, др мемори геймс, "Черен Петър", монополи, крави и бикове....
Топката, колелото, ролерите са му първи приятели.
Сега лятото става, прави си домашното, и на корта или улицата. Все си намира с кого да играе (лошото е че играе с големите и е научил всички глупости )
Виж целия пост
# 19
Играят много навън. Всяка свободна минута. Улицата ни е тиха, движение няма. Деца наоколо колкото искаш, винаги има с кого да се заформи банда.  Ролери, тротинетки, стрийт хокей, уейвборд, лонгборд, тебешири, замръзнванка, криеница, гоненица, водни пистолети, нърфове... винаги има с какво да се занимават. Ако са вътре, обикновено играят на карти, шах, криеница, лего, туистър. Wii  или таблети са най-последен избор. Често обявяваме ваканциите за време без медии и технологии и ние също се ограничаваме тогава до няколкоминутен преглед на мейли и новини.
Виж целия пост
# 20
Освен на ластик, народна, дама, стражари и апаши и т.н., в същото време обкрачвахме парапети, играехме в цветарниците на терасите и т. Н. На 6-7 съм била и всичко приключи, когато дете от компанията падна от 4 етаж. За няколко години се възстанови напълно.
Аз не понасям мъж или дете да са застрашени от височина. Не разрешавам в мое присъствие на моя мъж дори само да се протегне към външното тяло на климатика. На трети етаж сме.
Не мога да не спомена " не се сърди човече" Simple Smile

Виж целия пост
# 21
Хора, идвам да се хваля- карах кола:) Престраших се най- сетне, то малко по принуда, но все пак:)
Бяхме на гости в едно село ма 10-на км от нас, моят нещо му стана весело и пи две узакита, вика на другите жените карат, та си пийват, само ти се ослушваш. Другите момичета взеха да ме юркат как не съм можела и не вярвали да се кача. Такааа ли, не мога ли? И се качих! Шест човека излязоха да гледат сеир, мислеха че блъфирам, но аз си запалих и тръгнах, е, 10 км ги взех за 20 минути, но въпросът не е в това:)))
Мъжът ми каза, че съм се справила чудесно, извън града добре, но по тесните улички до къщата беше тегаво, минах на чиста магия. Голяма е колата и не мога да преценя кога да завия, че да не забърша някой със задницата. Щом се престраших, ще започна по малко да се упражнявам. Не че бих карала, ако не се налага, ни да мога ей така на зор заман:)

Али, да не си показвала още снимки? Искам и аз, моля.
Виж целия пост
# 22
.
Виж целия пост
# 23
Чек, ужасно е това. Сега го прочетох. За коя държава става въпрос? 
Виж целия пост
# 24
Освен многото изброени до тук игри - дама, часовник /с дълго въже за скачане/, подобно, но със средно голяма топка, хвърляна по стена, на държави, народна топка, стражари и апаши, с родителите ми играехме в къщи също. Табланет, война, Черен Петър, на филми, на държави, на столици, разбира се "Не се сърди човече", крави и бикове, морски шах. Когато станахме малко по-големи ни научиха на бридж-белот и табла.

Сега си давам сметка, че те прекарваха поне 2 вечери в седмицата в подобни игри с нас, а аз и БНД почти не сме го правили със сина ни, за съжаление.
Виж целия пост
# 25
Добро утро!
Бяхме много деца в квартала и играехме до тъмно на какво ли не.А ваканциите на село беше още по—хубаво   Heart Eyes .
За съжаление има малко наборчета на детето тук,но пак почти по цял ден е вън.Хубаво е да имаш двор,за да оставиш детето спокойно да играе .
Лека и спорна седмица bouquet !
Виж целия пост
# 26
Ужасна работа, Чек! Споделяй спокойно, тематаа е и за това. Дано се намери разрешение на проблема, звучи наистина сериозно!
Виж целия пост
# 27
Добро утро!
Играехме на народна топка, ръбчета, шмайзер, 3-5-8. На ластик много скачахме -на пръстчета. Общо взето като излезнехме сутринта се прибирахме вечерта Simple Smile
Виж целия пост
# 28
Добро утро!

И ние играехме на всички споменати игри. Буквално съм отраснала пред блока, помня как майките ни почваха да крещят да ни прибират, а ние викахме в отговор "Още малкоооо!"  hahaha Чудесно детство имах  Heart Eyes

Пак напрегната седмица се очертава, но вече само служебно...
Виж целия пост
# 29
Хубаво детство имах. Прекарвах много време навън. Скачахме на ластик с приятелките, на дама, криеница, народна топка. Със сигурност и други игри е имало, но за тези се сещам в момента.
От домашните игри обожавах Не се сърди човече. Simple Smile И с кукли си играех, но от тях рано се отказах.

И моята седмица се очертава напрегната. Не ми харесва това. Не че на някои му харесва. Аз не обичам да бързам, да тичам насам-натам. Натоварвам се и се изнервям.
Дано все пак седмицата бъде добра.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия