Искам да кажа ... (127)_19.06-25.06

  • 74 502
  • 898
За някои деца ваканцията започна.
Играят ли навън децата? Показвате ли им нашите игри? А вие на какво играехте?

Готварската книга на "Искам да кажа..."  chef

Виж целия пост
# 1
Живея в голям квартал в София - никъде не играят деца на тумби, само преминават...

Аз съм поколение 84, ние играехме всеки ден след училище, всяка събота и неделя, всички ваканции (аз нямах село, та пак си оставах в София...)

Играехме на ластик, дама, криеница, гоненица, с кънки, с колела, с обръчи... Беряхме джанки, дюли, череши...
Виж целия пост
# 2
Играли сме заедно с децата на дама, на ръбче и на кър. С големият сме играли на Крави и бикове и на една игра с кораби. Ние като деца много играехме на народна топка, но тя е за повече деца и ми се струва леко опасна.. Тук основно фърчат с тротинетките и с едни уоки токита. В дъждовните дни играят на Уийто или на таблетите. Баба им ги понаучи на белот и сега ни тормозят на морето да играем с тях, ама на мен не ми е много интересно с тях и се скатавам Simple Smile
Тонка, какъв антибиотик пи Кати? Стрептококите ги мори само пеницилин и то 10 дни. Чела съм, че като рецидив при скарлатина може да стане отит, но не е често срещано. Идете на УНГ и дано е нещо леко! Давай й някакви витамини и много плодове и зеленчуци да подсилиш имунитета.
Виж целия пост
# 3
Играехме на ластик, куцанка, народна топка и всякакви ролеви игри.
Сега децата играят навън, но много по-малко.
Лиляна,  bouquet
Виж целия пост
# 4
Имах хубаво детство, с много деца в моя роден град или в селата, където ме оставяха лятото. Играехме много навън, на какво ли не. Днес с една приятелка си говорихме точно това, че децата са адски асоциални, с тия телефони и таблети нон стоп наврени там и двет е стигнахме до извода, че децата развиват креативност когато им е скучно. А като имат леснодостъпно забавление като мобилните тлефони, шаренко, дето не изисква нищо, освен като зомби да се дзвериш с него, никое дете няма да хукне да мисли игри навън. Ние едно време нямахме такива неща. играехме на ластик, федербал, дама, криеница, правехме представления и какво ли не.
Виж целия пост
# 5
Играехме много, и децата ни играят. Благодаря за новата тема, Лиляна  Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Благодаря за темата, Лиляна.
Тази година забелязвам, че пред блока се събират много деца и играят. По цял ден са на вън и се гонят, играят на криеница..., а днес играха народна топка. Много им се радвам. Имаше период от години, в които нямаше такова нещо. Или седяха пред компютрите или с таблетите долу.
Точно днес коментирахме с приятелка, че не сме виждали скоро деца да играят на ластик. Същата приятелка ще прави парти за РД на детето си тези дни и е решила да го направи пред блока. Ще има сандвичи и сладки от нашето време и игри също от тогава. Много занимания е измислила.

П.С. Как ми се играят белот и табла...
Виж целия пост
# 7
Ванини, и табла и белот обожавам  Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Ех, че хубаво... Сандвичите да са със салам Бургас или Камчия  Heart Eyes

А сладките...масленки и локумки  Hug
Виж целия пост
# 9
Ванини, и табла и белот обожавам  Mr. Green
И аз, но нещо не успяхме да се организираме тук преди време.
Виж целия пост
# 10
Страхотно детство имах, с много игри навън. И децата ми също.
Виж целия пост
# 11
Израснах на улицата буквално. Все навън играех. Толкова ми беше яко. И на детето ми само това му е в главата - игри с деца навън, за жалост времената и обстоятелствата не позволяват да си изживява детството по моя начин, а виждам, че точно това я прави най-щастлива.
Виж целия пост
# 12
От както съм родила, не съм пипнала ни карти, ни табла. А така ми се играе. Ще почакам още 3-4 години, пък до тогава, може да съм ги забравила.
Виж целия пост
# 13
Благодаря за новата тема! Засега само запис. Утре ще  разказвам.
Виж целия пост
# 14
Игрите, които ние играехме, не са интересни за нашите деца.
Ние сме израсли навън, почни без надзор от родители. Сега времената са други, както и игрите им.
Това, че се събрали на групички и ръчкат игри на телефона, за мен е губи време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия