Въпрос относно закуската.

  • 757
  • 12
Здарвейте! Провокирана от темата за Нескуика пускам тази. Та проблема ни е такъв:
Светли от близо година насам закусва само и сдинствено с две купички "Данисимо" и по една суха паста на "7 дейс". Хич не ми е приятно обаче да яде това. Ако не започне деня си с това после цял ден е кисел не иска да яде до като не си получи "кокото от му". Ако случайно се излъже да жапне нещо то са две три хапки и до там. Дайте идеи с какво да го заинтригувам друго. Сурови плодове и заленчуци не яде, дори и банани Shocked. От готвените неща яде единсрвено супа и то ако е без месо. Някакъв кошмар е направо се чудя вече с какво да го храня това дете. Моля ви дайте идеи, пък ще пробвам защото ми писна от тия боклуци!
Виж целия пост
# 1
Тази сутрин например у дома имаше макарони с масло, малко прясно мляко и надробено българско сирене. Едното дете не поиска да яде, на другото сипвах два пъти. Разни деца - разни вкусове.
Виж целия пост
# 2
А пробвала ли си в Данисимото /имаш впредвид киселите млекца на Данон, нали/ да слагаш намачкан банан или киви /може в началото по малко и пасирани да са плодовете/.
А сухата пастата ако я слагаш в прясно мляко?!
Александър тези дни закусва мляко с Нескуик и малко филия с нещо, или макарони, или кроасан, но после докато играе му режа и ябълка да ръфа по нещо м/удругото, т.то излезнем ли навън няма отърване от Зрънчовци и подобни  ooooh!
 
Виж целия пост
# 3
Според мен тази закуска като количество му е достатъчна.
Започни постепенно да заменяш, за да въведеж някакво разнообразие. Моята на вашата възраст на закуска ядеше само кроасани, и пиеше сок.
Виж целия пост
# 4
Печени сандвичи(прави им очички и уста от други продукти за да му е унтересно) с , кроасани, кус-кус с мляко. newsm78, слагай му бисквити в млякото или козунак.
Виж целия пост
# 5
Според мен тази закуска като количество му е достатъчна.
Започни постепенно да заменяш, за да въведеж някакво разнообразие. Моята на вашата възраст на закуска ядеше само кроасани, и пиеше сок.
Мен не количеството ме притеснява а качеството. Не съм убедена в качествата на Данисимото-съмнява ме нещо! Та то по никакъв начин не прилича на плодово кисели мляко. По-прилича на някакъв крем. Иска ми се някак да го излъжа поне някакъв плод да яде! Но не е толкова малък, че да пасирам плодове-направо ще е срамота. Едно ме утешава, че поне кашкавал и сирене обича.
Виж целия пост
# 6
ами ако опиташ ти да му правиш плодово и да го слагаш в кутийка от изядено мляко.Аз правя на синът ми и ма4кам плодовете,кисело мляко и малко заквасена сметна ,опитай понякога се лъват
Успех Peace
Виж целия пост
# 7
Ами не му купувай денисимо, а му взимай активия с мюсли примерно Simple Smile
Алекс до обяд яде само плодове-киви ,ябълки,банани,манго...
понякога и давам активия с мюсли или овесени ядки с кисело мляко(тя има проблем със запека)
Та, малкия хитрец ще яде каквото има вкъщи-може и да се поцупи, но като няма-просто няма Simple Smile
Виж целия пост
# 8
  Ще му омръзне в един момент.
 
 А другият вариант е да не купувате и така няма как да го яде. Трудно е, но не е невъзможно - магазина не работи, свършило се е и т.н.
Виж целия пост
# 9
Алекс до обяд яде само плодове-киви ,ябълки,банани,манго...
понякога и давам активия с мюсли или овесени ядки с кисело мляко(тя има проблем със запека)
Сутрин плодове е чудесно, но против запек не смесвай ядките с кисело мляко, а по-добре сложи малко ленено семе, ще има по-добър ефект. Аз купувам такива, в които има добавено ленено семе, стафиди, смокини, лешници...
Виж целия пост
# 10
Алекс до обяд яде само плодове-киви ,ябълки,банани,манго...
понякога и давам активия с мюсли или овесени ядки с кисело мляко(тя има проблем със запека)
Сутрин плодове е чудесно, но против запек не смесвай ядките с кисело мляко, а по-добре сложи малко ленено семе, ще има по-добър ефект. Аз купувам такива, в които има добавено ленено семе, стафиди, смокини, лешници...
Ей за това го обиччам този форум Simple Smile
Мерси Афродита за съвета-ще пробвам  bouquet
Виж целия пост
# 11
Ние пък умираме за попарка!Със сиренце,масло и захар направо и рай!Всяка сутрин може да яде такова!Но откакто спряхме кухнята не иска да яде супа,а и манджите много не им се радва ама пак бива!Абе горе доло добре,а ако нещо му се чуди като му дам да яде сам и става работата! Laughing
Виж целия пост
# 12
Ще му омръзне! Децата обикновено имат любими храни, ядат ги сума ти време, и после изведнъж - край! Сменят предпочитанията.
Може да пробваш да ядеш разни интересни работи пред него, и да му предлагаш отвреме-навреме, но не много настоятелно. Все някога ще поиска да хапне и той, и току-виж харесал и нещо друго.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия