яде само finger foods

  • 413
  • 4
Моят син  си беше лаком, ядеше всичко и то аз определях по колко, защото той ядеше до пръсване. От 2 седмици обаче, ми отказва готвеното, иска сам да си слага в устата и то храни, които не се ядат с лъжица. Е,хубаво, ама не може да яде само хляб, кашкавал, сирене и бисквити! Дали този период ще отмине и какво друго мога да му предложа за ядене? Опитвам се да го излъжа,като топя хляба в яденето и така го приема, макар и с неохота. А аз си мислех, че зависи само от мен да го науча да яде всичко!! Колко съм била наивна!
Виж целия пост
# 1
И ние имахме такъв период  преди два месеца. Но аз не я насилвах. Знам,че е гладна и лакома и затова не й давам каквото иска, а каквото искам. Щом я сложех на столчето за хранене и тя отказваше готвеното. Взимах я от стола, а тя пищи щото е гладна и иска нейното. Отвеждах я в другата стая и   я оставях на пода. Оставям вратите отворени,а тя си реве,а аз се връщам в кухнята и уж почвам да си ям. След пет - 10 минути тя сама си идва и лека по лека изяждаше готвеното.Сега вече не ми прави такива номера. Явно се убеди, че при мен няма да минат. Успех!Само не насилвай детето. По - добре да огладнее както трябва отколкото да се правиш на маймуна,за да яде.
Виж целия пост
# 2
Разбирам притеснението ти, но това е нормален период - просто така е по-интересно.

Аз слагах отделна купичка с лъжичка да си яде сама Crazy и докато тя си сезанимаваше аз и давах да яде.
Виж целия пост
# 3
Ами всъщност... всичко можеш да му даваш така, че да си го взима сам. Парченца плодове, зеленчуци (варени), даже парченца месо и риба. Омлет, нарязан на парченца, също може. Абе всичко, необходимо за да се храни пълноценно. Така че не се притеснявай!
Виж целия пост
# 4
И ние сме в такъв период. Първо предлагам готвеното и колкото успея давам. После слагам плодове и зеленчуци на парчета, ако устата и остане празна за малко използвам момента да пъхна готвено Laughing Давам и лъжица да маже, докато я храня и да ме храни мен или себе си. До скоро минаваше номера и ужасно и харесваше, обаче от известно време загуби ефективността си. В търсене съм на нов  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия