Чистене на новородено

  • 5 930
  • 17
Синът ми се роди преди по-малко от 10-на дена. Когато го видях в болницата бях много учудена. Изобщо не приличаше на батко си. Целият беше в дребни пъпчици по бузите. На носа му имаше нещо като акне - казаха ми, че са комедони и било нормално. В едното му око имаше секрет. Купихме капки Тобрекс. Но секрета все още не се е махнал.
Според педиатъра всички тези пъпки щели да изчезнат.

Чудя се дали това "чистене" на новороденото се получи, тъй като го извадиха 10-на дена преди термина. Баткото си тръгна сам. Изтекоха ми водите. И когато се роди беше много красиво и оформено бебе. А сега малкия... целия е с разни пъпки и червени петна.

Въпроса ми е дали сте мазали новородените с нещо друго освен бебешко олио или мляко?
Пъпчиците на лицето му са  с гноен връх - в болницата ги намазаха с нещо и те изчезнаха. Видях, че днес има 2 нови - една на бузкате и една на вратлето.
По крачетата му има червени петна като алергия. На нослето си стоят комедоните.
Мога ли да го мажа с нещо, за да се оправи? За секрета в окото сварихме отвара от лайка и вместо Тобрекс капя 1-2 пъти дневно малко кърма. като не помогна антибиотика дано помогне това.
Виж целия пост
# 1
Чудя се дали това "чистене" на новороденото се получи, тъй като го извадиха 10-на дена преди термина.
Не мисля, че е от това. Дияна се роди 20 дена преди термина. Вчрно, че в началото беше червена, аз даже казвах, че на туй бебе му има нещо "грозно и червено", но нямаше кожни или други проблеми.
Роди се само с хемангиом под мишницата, който след няколко месеца изчезна.
След баня я мажех само с бебешко олио.
Виж целия пост
# 2
Синът ми се роди преди по-малко от 10-на дена. Когато го видях в болницата бях много учудена. Изобщо не приличаше на батко си. Целият беше в дребни пъпчици по бузите. На носа му имаше нещо като акне - казаха ми, че са комедони и било нормално. В едното му око имаше секрет. Купихме капки Тобрекс. Но секрета все още не се е махнал.
Според педиатъра всички тези пъпки щели да изчезнат.

Чудя се дали това "чистене" на новороденото се получи, тъй като го извадиха 10-на дена преди термина. Баткото си тръгна сам. Изтекоха ми водите. И когато се роди беше много красиво и оформено бебе. А сега малкия... целия е с разни пъпки и червени петна.

Въпроса ми е дали сте мазали новородените с нещо друго освен бебешко олио или мляко?
Пъпчиците на лицето му са  с гноен връх - в болницата ги намазаха с нещо и те изчезнаха. Видях, че днес има 2 нови - една на бузкате и една на вратлето.
По крачетата му има червени петна като алергия. На нослето си стоят комедоните.
Мога ли да го мажа с нещо, за да се оправи? За секрета в окото сварихме отвара от лайка и вместо Тобрекс капя 1-2 пъти дневно малко кърма. като не помогна антибиотика дано помогне това.


Едва ли е от това, че е изваден предварително. По-скоро може да са някакви бактерии - заведете го на специалист. А за секрета в очичките наблегнете на масажа Peace
Виж целия пост
# 3
Синът ми се роди 20 дена преди термина като страшно оформено бебе и без червенини !!! Но някъде към 40 тия ден му се появиха пъпчици по цялото лице, т.н. "чистене"  и за около месец изчезнаха от самосебе си, не съм ги мазала с нищо по специално ! За оченцето по-добре нека вземат секрет да го изследват, може да е инфектирано от раждането или от болницата най-вероятно !
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми се роди 10 дни по-рано, но нямаше кожни проблеми. Дори не беше червена. И аз мисля, че е добре да го заведете на дерматолог. И за оченцето също - по-добре да ти кажат, че си се притеснявала напразно, но да си спокойна.
Виж целия пост
# 5
Чудя се дали това "чистене" на новороденото се получи, тъй като го извадиха 10-на дена преди термина.

И според мен не е от преждевременното, дъщеря ми се роди 39 дни по-рано, но не е имала такива проблеми. И на мен ми прилича по описанието на бактериална инфекция.
Виж целия пост
# 6
Това да не стафилококова инфекция, нека го изследват. Иначе по бабешки се лекува като се къпе бебето в мляко и като се бърше с хавлийката само се попива и хавлийката се пере задължително всяка вечер, но има толкова много съвременни лекарства. Настоявайте да ги изследват лабораторно тези пъпки.
Виж целия пост
# 7
И моите бебки имаха по няколко пъпчици, но не много (само да кажа, че се родиха в осмия месец... ако това има значение), но те си минаха от само себе си.
За оченцето - слагай при всяко кърмене по няколко капки кърма да промиват окото. Вече съм осъзнала какъв вълшебен ефект има кърмата за очите!!!
Виж целия пост
# 8
Пъпчиците на лицето му са  с гноен връх - в болницата ги намазаха с нещо и те изчезнаха. Видях, че днес има 2 нови - една на бузкате и една на вратлето.

И на сина ми се появиха няколко пъпчици на 3-4 ден в болницата. Там го намазаха с Фуксин (много червен, цапа дрешките, но се пере) и му минаха веднага.
 newsm32
Виж целия пост
# 9
И моето бебе е родено 25 дни по-рано,но се опъпчи чак на 20 я си ден.Мазах с разни цинкови пасти,но си стояха около месец.А около нослето още от раждането имаше бели точки/като лунички/-те изчезнаха постепенно за 2 месеца.
Виж целия пост
# 10
На Сами му бяха избили едни такива гнойни пъпки в болницата,но кото се прибрахме педито ми изписа едно кремче"Fucidin",май беше и се оправи за няколко дни.Това с пъпчиците е нормално,но за очето идете на лекар...а дотогава слагай кърма...и се обаждай,като имаш време.
Виж целия пост
# 11
и на нас ни изписаха фуцидин за пъпчиците, маже се сутрин и вечер, ама голям ефект не виждам , още си ги има, иначе педито ги определи точно като хормонално изчистване.
Виж целия пост
# 12
Беличките комедончета по нослето са нормални и ще се махнат с времето. Виж, другите пъпчици и особено секретът в очите са по-притеснителни. Според мен задължително трябва да го изследваш, очният преглед (при офталмолог) с взимане на секрет е нужен в случая. Аз не бих се осланяла на някакви бабешки методи. Ако ме притеснява нещо, свързано с бебето ми, веднага бих се обърнала към лекар.
Виж целия пост
# 13
Засега мисля да изчакам няколко дена. Нали в болницата 3 пъти питах за този секрет. А педиатърката при първия преглед каза да му правиме промивки с лайка. И аз се притеснявам от този секрет. А и всичките тези петна и пъпки го загрозяват.
Виж целия пост
# 14
Тези пъпчици е възможно да са от хормоните,които се предават от майката на бебето,ще се изчистят за 1-2 седмици.Ако не се махнат тогава се консултирай с дерматолог.За секрета от очето е възможно да има запушено слъзно каналче,заведете бебчо на очен лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия