Как да давам плодовото пюре?

  • 452
  • 11
Храним се с зеленчукови и месни пюренца и кашички.Сега искам да давам плодово пюренце.
Как да го дам при положение че яде в 6,30 -  200 мляко, в 10 - 180 мляко, в 13,30 - около 180-200 пюре, в 17 - каша около 180, 20,30 - 200 мляко.
Ако е между храненетата ме притеснява че в много случаи спи и не ми се иска да го будя.С кои храненета да дам тогава плодовото?И по колко за 6 месечно бебе на ден, ако не давам сок и колко ако давам сок?
Виж целия пост
# 1
Може да го дадеш в 10ч вместо млякото, а също да го прибавиш към кашата.
Виж целия пост
# 2
можеш и да го смесиш 50/50 с млякото в 10
Виж целия пост
# 3
А колко да изяжда за деня?
Може ли сутрин една част в млякото, а останалата от бурканчето/130 мл/ в кашата? И трябва ли съответно да се намали сухото вещество на млякото в 10 и на кашата в 17 часа, или това е допълнителна храна?Знам че не е хубаво повече от 200 мл храна на едно хранене на неговата възраст newsm78
Виж целия пост
# 4
Винаги съм давала плодовото пюре между храненията, като десерт. Елена до 6-7 месеца ядеше по половин бурканче на ХИП. Тя също много спи и го давах след закуската преди да я сложа да спинка.
Виж целия пост
# 5
Аз го давах между закуската и обяда или пък го смесвах с кашаат  Grinning
Виж целия пост
# 6
Аз го давах с кашата,като съответно намалявах количеството каша,така че като добавя пюрето да стане 200мл.А също съм давала м/у храненията,когато е било възможно.
Виж целия пост
# 7
Винаги съм давала плодовото пюре между храненията, като десерт.
Peace


На 6-7м ядеше около 50 мл плодово пюре /плодов сок/ на 1 порция.
Не те съветвам да даваш плодовото пюре за сметка на млечното хранене /в каквито и да е съотношения/. Млякото е много по-полезно за бебето от плодовото пюре.
Виж целия пост
# 8
Плодово пюре моята дъщеря винаги е яла в 17ч.; изключения - 3-4 пъти, когато вместо плодово пюре е яла каша.
Виж целия пост
# 9
Според мен можеш в 10ч. да даваш 1/2пл.пюре с около90мл АМ.
Виж целия пост
# 10
А за цял ден само 1/2 бурканче ли да давам ако не пие сок?
И ако не е за сметка на млечните хранения като междинно няма ли да стане много калорична храната му за деня.Гледам че пл.пюрета на 100 гр имат почти толкова калории като млякото newsm78
Виж целия пост
# 11
Плодовото пюре НЕ замества хранене, но може да го комбинираш с млякото или кашата  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия