3 дни само на кърма

  • 534
  • 6
Малкият се разболя на Гергьовден - 40 градуса Т и вече 3-ти ден поддържа висока температура. Сега сме на антибиотик и от 3 дни не е ял нищо. Ако бяхме в началните месеци нямаше да се притеснявам, но вече отдавна мина времето когато кърмата беше всичко, от което има нужда. Дори вода не пие. Лошото е, че се залепя на гърдата през интервали от 10 до 30 минути  Rolling Eyes, а това е и нощем и вече не знам на кой свят съм.
Виж целия пост
# 1
И сега не се притеснявай Simple Smile Много деца правят същото, когато са болни, даже и доста по-големи от твоя. Получава достатъчно хранителни вещества от кърмата. Вода/сок/мляко/каквото му даваш ако можеш да му дадеш - добре, за допълнително оводняване. За храна - хич не го насилвай, няма смисъл. Организмът му знае какво иска.
Като оздравее, ще започне да яде повече и ще навакса бързо, даже да е поотслабнал.
Виж целия пост
# 2
Давай му течности ако можеш. Подлъгвай го с водичка, сокче, чайче. С каквото можеш.
За храната не е проблем ще си прояде, но течностите са важни, трябва да го пазиш от обезводняване
Виж целия пост
# 3
Получава достатъчно хранителни вещества от кърмата. Вода/сок/мляко/каквото му даваш ако можеш да му дадеш - добре, за допълнително оводняване. За храна - хич не го насилвай, няма смисъл. Организмът му знае какво иска.
Като оздравее, ще започне да яде повече и ще навакса бързо, даже да е поотслабнал.
Виж целия пост
# 4
Хич не се притеснявай! Дани беше абсолютно по същия нначин преди 1 седмица - висока температура, нищо не ядеше, само дето и на цица не искаше да стои (най-вероятно защото кърмя само сутрин и през деня нямам кой знае какво в гърдите). На четвъртия ден (като спадна температурата) почна да се храни отново със същия чудесен апетит.
Виж целия пост
# 5
И сега не се притеснявай Simple Smile Много деца правят същото, когато са болни, даже и доста по-големи от твоя. Получава достатъчно хранителни вещества от кърмата. Вода/сок/мляко/каквото му даваш ако можеш да му дадеш - добре, за допълнително оводняване. За храна - хич не го насилвай, няма смисъл. Организмът му знае какво иска.
Като оздравее, ще започне да яде повече и ще навакса бързо, даже да е поотслабнал.
Anita_79, след казаното от Бу/ която е с дълъг кърмачески стаж/ няма какво да допълня.  Peace Дана ми беше така преди месец и половина, само кърма и малко вода, всичко останало повръщаше. Така че горе главата и помни, "времето когато кърмата беше всичко, от което има нужда" никога не минава. Heart Eyes Бързо оздравяване на бебчо. Hug
Виж целия пост
# 6
Споко и от мен! Peace Моето кърмаче е вече седмица само на кърма, мъчи я кучешки зъб, рядко поглъща 2-3 лъжички друга храна, не е заслабнала никак. Радвай се че имаш каво да предложиш! Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия