Овулация - проблем

  • 3 413
  • 35
Тази месец ми се случва нещо странно. Обикновенно имам варираща овулация, но най-късно идва на 15- ти ден. Сега обаче 5-6 дни ми е 36,30. Днес е 16- ти и взех да се притеснявам. При първите  опити беше овуто беше точна като часовник - 12 ден.После цикъла се промени и от близо 28-26 дни ми се случи да бъде 22,5-23 дневен. Така като гледам графиките имало е цикли и без овулация. Но никога лутералната фаза не ми е била по-малка от десет дни, за разлика от предния месец -9 дни. Хубава графика, отчита овулация и това с 9-те дни. Нещо има не както трябва си мисля. Two Hearts newsm
Виж целия пост
# 1
plutan, овулацията се мести и  е възможно този цикъл да е по- дълъг от обичайното. Не се притеснявай.
Моята овулация е между ден 15- 17, а последният месец бе едва на ден 21.
Ако мислиш, че имаш къса лутеална фаза говори с лекаря си.

(Аз лично не харесвам температурни графики. Температурата може да се повлия от ред фактори и това да доведе до неправилно отчитане на овулацията. Това е мое мнение)
Виж целия пост
# 2


(Аз лично не харесвам температурни графики. Температурата може да се повлия от ред фактори и това да доведе до неправилно отчитане на овулацията. Това е мое мнение)
[/quote]
 newsm10
Виж целия пост
# 3
Никога не ми се е случвало да имам по-дълъг цикъл от 29 дни. Ще видим колко дни ще се окаже лутералната фаза този месец. Дали ще е като предния - дано да не е. Да си взема ли все пак едни тестове за овулация, макар че не знам дали има смисъл. Two Hearts
Благодаря ви момичета за милите думи!
Виж целия пост
# 4
Тази месец ми се случва нещо странно. Обикновенно имам варираща овулация, но най-късно идва на 15- ти ден. Сега обаче 5-6 дни ми е 36,30. Днес е 16- ти и взех да се притеснявам. При първите  опити беше овуто беше точна като часовник - 12 ден.После цикъла се промени и от близо 28-26 дни ми се случи да бъде 22,5-23 дневен. Така като гледам графиките имало е цикли и без овулация. Но никога лутералната фаза не ми е била по-малка от десет дни, за разлика от предния месец -9 дни. Хубава графика, отчита овулация и това с 9-те дни. Нещо има не както трябва си мисля. Two Hearts newsm
А как засече овулацията предният месец? Може там да има грешка.
Ако е с тест за О.- (+) тест не ти гарантира , че ще има овулация.
Дай да ти видим графиката. Какво е потеребителското ти име  в О.календар?
Провери си термометъра, дали отчита вярно.
Къде мериш БТ?
Овулацията може да е и тези дни - по БТ това се разбера няколко дни по-късно.
Виж целия пост
# 5
Във фертилити френд е графиката. Когато започнах да меря температура все още нямаше овулационен календар във зачатие. Бях от първите му потребители, но ми беше неудобно да записвам и в едното и в другото. Затова остана фертилите френд.Ще се опитам да вмъкна графиката. Знам, че с БТ се разбира по-късно кога точно е овуто, но се притеснявам, че вече е 17- ти, а графиката не отчита ову. То няма как като  и тази сутрин температурата е пак същата.
 Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
E не можаш да я прехвърля. Преписах температурите
1ден - 36,9
2       - 36,8
4       -  36,3
5       -   36,5
6        -   36,4
7        - 36,9
8         - 36,2
9          - 36,5
10-        -   36,2
11-13     - 36,3
14          -36,5
15-17    -  36,3
 
     
Виж целия пост
# 7
E не можаш да я прехвърля. Преписах температурите
1ден - 36,9
2       - 36,8
4       -  36,3
5       -   36,5
6        -   36,4
7        - 36,9
8         - 36,2
9          - 36,5
10-        -   36,2
11-13     - 36,3
14          -36,5
15-17    -  36,3 

Къде мериш БТ?
Като цяло графиката е добра. Има една висока стойност на БТ /на 7 ден-36,9/, но тъй като е само една, приемаме я за инцидентна/ не я гледаме/.
Овулацията може да е била тези дни. 16, 17, а може да е днес или утре.
Защо не направиш тестове за овулация?
Ще се разбере, кога е била овулацията, след като БТ се повиши трайно и се задържи така (висока). Тогава, овулацията вече ще е минала.
Предварително може да се разбере само чрез тестове или фоликулометрия.
Виж целия пост
# 8
Намираш графиката за добра. Не виждам двуфазност и фертилити не е отчела овулация. Днес страшно много ме боляха яйчниците и се бях уплашила, че нещо не е наред. Мислех да си взема тестове за овулация в този случай. Обикновенно знам горе -  долу кои са фертилните дни. Но този месец - направо ме изненада. Дано да я отчете по-късно. Ама и тогава цикъла трябва да е по-дълъг, което не е характерно за мене.
Меря си температурата в д.....
Пиша го защото знам, че е от значение къде се мери БТ.
Виж целия пост
# 9
Намираш графиката за добра. Не виждам двуфазност и фертилити не е отчела овулация. Днес страшно много ме боляха яйчниците и се бях уплашила, че нещо не е наред. Мислех да си взема тестове за овулация в този случай. Обикновенно знам горе -  долу кои са фертилните дни. Но този месец - направо ме изненада. Дано да я отчете по-късно. Ама и тогава цикъла трябва да е по-дълъг, което не е характерно за мене.
Меря си температурата в д.....
Пиша го защото знам, че е от значение къде се мери БТ.
Графиката става двуфазна, след овулацията. Ползвай Овулационният календар на Зачатие.
http://calendar.zachatie.org/work/HomePage
Нанеси си стойностите ,сложи си лентичката, за да може да се вижда графиката ти и  от другите (за да се коментира по-лесно)
Виж целия пост
# 10
Намираш графиката за добра. Не виждам двуфазност и фертилити не е отчела овулация. Днес страшно много ме боляха яйчниците и се бях уплашила, че нещо не е наред. Мислех да си взема тестове за овулация в този случай. Обикновенно знам горе -  долу кои са фертилните дни. Но този месец - направо ме изненада. Дано да я отчете по-късно. Ама и тогава цикъла трябва да е по-дълъг, което не е характерно за мене.
Меря си температурата в д.....
Пиша го защото знам, че е от значение къде се мери БТ.

plutan има няколко възможности.
1-вата е цикъла да е ановулаторен, което не ти пожелавам, но което не е чак толкова страшно. На всеки 12-13 цикли може да се появи един такъв.
2-рата - овулацията да ти закъснява по ред причини:
- хормонални смущения - това е кофти вариант
- диета някаква - при мен се е случвало това да доведе до значително забавяне на овулацията, естествено и до удължаване на месечния цикъл
- друга причина може да е някакво физическо натоварване, например скоро да си започнала да тренираш нещо.

За сега графиката ти е нормална, в смисъл нормална за дните преди овулация. Пишеш че имаш и болки в яйчниците - и това е нормално около овулацията. А цервикалната слуз наблюдаваш ли я?

Стискам палци, тези дни БТ да се повиши и да ти честитим овулацийката!!! А вие междувременно оползотворявайте тези дни Wink

Успех и късмет!
Виж целия пост
# 11

Физиологически показатели за овулация:

• Повишена чувствителност на млечните жлези и кожата
• Характерна болка за средата на цикъла. Тези явления са свързани с овулацията: болката може да е остра, тъпа, спазмена. Причината за болезните усещания може да е спукан фоликул, раздражение от излезналата яйцеклетка.
• Чувство на тежест ниско в корема
• Подуване на корема и задържане на вода в организма
• Повишена сексуалност
• Повишена работоспособност
Възможно ли е да имам всички тези симптоми и дом. фоликул 19 мм. на 11 ден, а при контр. фоликулометрия на 15 ден гинекологът ми да прецени, че не е имало овулация, защото фол. е намалял? ЦС 2 дена беше точно, както я описвате. Възможно ли е при контр.  преглед гинекологът да е видял друг фоликул?
Виж целия пост
# 12
Физиологически показатели за овулация:
• Повишена чувствителност на млечните жлези и кожата
• Характерна болка за средата на цикъла. Тези явления са свързани с овулацията: болката може да е остра, тъпа, спазмена. Причината за болезните усещания може да е спукан фоликул, раздражение от излезналата яйцеклетка.
• Чувство на тежест ниско в корема
• Подуване на корема и задържане на вода в организма
• Повишена сексуалност
• Повишена работоспособност
Възможно ли е да имам всички тези симптоми и дом. фоликул 19 мм. на 11 ден, а при контр. фоликулометрия на 15 ден гинекологът ми да прецени, че не е имало овулация, защото фол. е намалял? ЦС 2 дена беше точно, както я описвате. Възможно ли е при контр.  преглед гинекологът да е видял друг фоликул?
Да, може да имаш всички тези симптоми и да няма овулация.
Както и да имаш овулация, без да е налице нито един от тези симптоми.
А колко голям беше фоликула при вторият преглед?
Да е видял друг фоликул лекарят - едва ли.
Фоликулът може да е претърпял обратно развитие - развива се до определени размери, но паради недостиг на хормони или някаква друга прочина, не се пука.
Другият вариант е фоликулът да се е пукнал (пукнатият фоликул  е с по-малки размери,но с характерна конфигурация - т.е. лекарят да не е разбрал какво вижда).
А мериш ли БТ?
Тя би показала дали е имало овулация или не?
Виж целия пост
# 13
На 15 ден имаше фоликул 15 мм. в същия яйчник, лигавицата беше 12 мм. БТ не меря, защото вс. месец ще ходя на фоликулометрия. В момента съм 1- ви цикъл след лечение със Золадекс. Все се надявам нещата да се оправят без стимулации, а иначе усещането за овулация беше като по книга. Явно, че се самозалъгвам.
Виж целия пост
# 14
На 15 ден имаше фоликул 15 мм. в същия яйчник, лигавицата беше 12 мм. БТ не меря, защото вс. месец ще ходя на фоликулометрия. В момента съм 1- ви цикъл след лечение със Золадекс. Все се надявам нещата да се оправят без стимулации, а иначе усещането за овулация беше като по книга. Явно, че се самозалъгвам.
Може би наистина не се е пукнал фоликула. Аз не съм специалист, но и лигавицата щом е 12 мм (тя расте от естрогените, а спира да расте от прогестерона и започва да се видоизменя)- сигурно не е имало овулация (не се е отделил прогестерон)
Моят съвет е - мери БТ.Дано следващият месец да има овулация, а и едно хубаво бебе след това Wink
Желая ти успех .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия