Супа от спанак?

  • 3 107
  • 7
Някой има ли рецепта за супа от спанак (пресен), от онази дето се застройва с мляко и яйце?


Благодаря предварително!

Виж целия пост
# 1
Купувам пакет от 450 гр. спанак, измивам(ако не е измит предварително), изчиствам от дрьжките и режа на ленти.Завьржвам 1 глава лук в зехтин, рендосвам домат и оставям малко да се задушат, добавям сол на вкус(около 1 чаена льжичка) и спанака с 2-3 литра вода.След около 10 минути добавям и ориза(по рецептите пише 1 чаена чаша, но на мен ми е много и слагам 1/2).Ползвам бьрзосваряващият се ориз.Добавам и джоджен.Опитвам ориза и когато омекне и поври сьс спанака правя застройка от 1 яйце и 1/2 чаша кисело мляко плюс 150-200 гр сирене и ги добавям кьм супата.Супата става за около 40-50 минути.Ако не е достатьчно рядка или гьста винаги може да се увеличи количеството на ориза(примерно до 1 чаша) или на водата.
Това ми е една от най-любимите супи. тази вечер това хапвах.Добьр апетит  chef
Виж целия пост
# 2
Ето тук съм написала начина, по който аз я правя:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19978.0

Напоследък прочетох от плика на спанака, че след като се измие добре не е необходимо да се добавя вода. Това, което е останало от измиването е достатъчно, за да се задуши.
Виж целия пост
# 3
Запържвам пресен лук, след това слагам спанака докато се задуши, след това ориз и вода. Щом ориза се свари слагам гьозум. Застройвам с мляко и яйце.
Виж целия пост
# 4
Правя я така, както са писали по-горе, но задължително вместо вода използвам пилешки бульон.
Виж целия пост
# 5
Това е моята супа със спанак и още нещо.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15738.msg291792;topicseen#msg291792
Виж целия пост
# 6
Запържвам пресен лук, след това слагам спанака докато се задуши, след това ориз и вода. Щом ориза се свари слагам гьозум. Застройвам с мляко и яйце.

И аз я правя така, но искам да попитам какво е гьозум???
Виж целия пост
# 7
Запържвам пресен лук, след това слагам спанака докато се задуши, след това ориз и вода. Щом ориза се свари слагам гьозум. Застройвам с мляко и яйце.

И аз я правя така, но искам да попитам какво е гьозум???
Същото като джоджен
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия